biblioteka miejska

Jak trafić na wartą przeczytania pozycję książkową?

Człowiek wykształcony powinien znaleźć czas na czytanie książek. Niekoniecznie tylko specjalistycznych, związanych z zajęciem zawodowym. Przyznać jednak muszę, iż nie łatwo jest zorientować się w tym po co warto sięgnąć. Jeżeli chcemy dowiedzieć się co warto przeczytać?, można wspomagać się omówieniami w gazetach i czasopismach. To podejście klasyczne w wyborze lektury. Często też radą nam może posłużyć bibliotekarz lub fachowy księgarz. Aktualnie, w erze internetu, można się nim również wspomagać przy wyborze książki. Istnieje kilka serwisów dla osób lubiących czytać. Najbardziej popularne to Biblionetka.pl i Lubimy Czytać.pl. Logując się tam, mamy dostęp do naszych półek, do półek naszych znajomych czy też do recenzji książek. Serwisy te sugerują nam nawet przygotowane specjalnie dla nas propozycje pozycji, co może być dla nas dobrą wskazówką.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko oznajmia nam, iż chce mieć w domu zwierzątko. To bardzo poważna sprawa i powinniśmy się nad tym dobrze zastanowić. Z pewnością nie można zbyt prędko się zgadzać. Nie mówmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą sprawą zamęczać. Oszukiwanie malucha przyniesie jeszcze gorsze skutki niż brak zgody. Zanim jednak zadeptamy marzenia dzieciaka o zwierzaku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
Pies Shi-Tzu

Orijen będzie najlepszą karmą dla każdego psa dając mu energię na cały dzień

Adopcja szczeniaka to marzenie wielu ludzi. Niestety przygarnięcie zwierzęcia to nie tylko przyjemności, ale również i zobowiązania, z których nie każdy może się wywiązać. Pragnąc zwierzęcego towarzystwa należy przeanalizować sprawę kilka razy zanim zdecydujemy się przyjąć nowego lokatora pod swój dach.
Pies

Dlaczego artykuły dla zwierząt warto nabyć online

Gdy zdecydowaliśmy się na zwierzaka w mieszkaniu powinniśmy mieć na uwadze, że niezbędna nie będzie jedynie karma dla zwierzęcia, ale również akcesoria dla zwierząt i to akcesoria różnego rodzaju. Począwszy od zabawek a kończąc na rzeczach do pielęgnowania zwierzaka. Jeśli będziemy mieli psa, to niezbędne będą między innymi szczotki dla psów.
Czarny pies

Pastuch elektryczny dla naszego psa – jakiej racji warto kupić?

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem domu, ogrodu oraz psa, z pewnością myślisz nad odpowiednim kojcem dla pupila. Zwierzak nie powinien biegać po całym trawniku, niszcząc rabaty czy grządki warzywne. Znacznie lepiej jest, gdy ma własne określone miejsce.
myśliwi na polowaniu

W jaki sposób wybrać dobre ubrania myśliwskie?

Polowanie to z pewnością nie zwyczajna przechadzka po lesie. Wielogodzinne chodzenie może sprawić problem, jeśli nie ubierzemy odpowiedniego, a więc komfortowego ubrania. Nasz sklep to doskonała odzież myśliwska, która pozwala czuć się wygodnie przez cały dzień!
jeż

Co wpływa na to, że kochamy własne zwierzaki ?

Co prawda są te osoby, które ogólnie nie przepadają za bardzo za zwierzętami, ale na całe szczęście są w mniejszości. Można zatem zaryzykować twierdzenie, że generalnie ludzie kochają zwierzaki - no przynajmniej takie domowe. Zastanówmy się na serio nad fenomenem zwierząt domowych.Ze wszech miar istotne jest szczególnie to, aby postarać się docenić piękno zwierząt. Naturalnie piękno to czysto względne zagadnienie, lecz przykładowo psy mogą się mocno spodobać. To w sumie niesamowite, że możemy trzymać w dzisiejszych czasach tak sporą liczbę zwierzaków! Dbajmy zwłaszcza o to by w żadnym razie nie sprawić, iż nasz zwierz będzie z naszej winy w jakimś stopniu poszkodowany. Zwierzęta są tylko dla dojrzałych ludzi.

Jak dobrze karmić psa?

Psy są obecne w naszych domach i nierzadko traktowane są jak pełnoprawny członek rodziny. Nie jest więc zaskoczeniem fakt, iż każdy właściciel czworonoga chciałby dostarczyć mu tylko to co najlepsze. Niestety, nie zawsze to co uważane za zdrowe dla Pana jest korzystne dla psa.
pies

Nowinki w sklepie z artykułami zoologicznymi czyli wszystko dla naszych pupili.

Czasy kiedy w sklepach zoologicznych zaopatrywaliśmy się tylko w pokarm dla czworonogów i akcesoria dla gryzoni lub artykuły wędkarskie już dawno minął. Współcześni posiadacze pupili – psa, kota, chomików czy papużek falistych i gekonów są o wiele bardziej wymagający. Ozdoby zamiast obroży, fikuśne drapaki, transportery przypominające statki kosmiczne czy posłania imitujące ludzkie łóżka to jedynie czubek góry lodowej zoologicznego asortymentu.
Pies rasy mastif tybetański

Czym się cechuje mastif tybetański oraz jaką hodowlę najlepiej wziąć pod uwagę

W czasie kupna nowego zwierzęcia warto zadbać o niezwykle wielką ilość spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi niektórych zwierząt, takich jak choćby mastif tybetański. Każdej osobie zależy, aby jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W dzisiejszych czasach wybranie odpowiedniej hodowli psów nie bywa zwyczajowo kwestią łatwą, zwłaszcza w przypadku mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się tego rodzaju działalnością łatwo popaść w dezorientację. Dlatego też doskonałym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej konkretnej rasy psa.
1 2 3 4 5 6 7