Strzały do łuku

Jak podchodzić do opiekowania się zwierzakiem w domu? Gdzie poszukiwać potrzebnej wiedzy?

Są ludzie, jacy nie wyobrażają sobie nie mieć żadnego zwierzaka w domu. Posiadanie psiaka, kota czy też innego zwierzaka jest dla nich sprawą naturalną. Opieka nad zwierzęciem jest dla nich naturalne, bo opiekują się zwierzętami w swoim domu od najmłodszych lat.
żwiry kwarocwe

Pierwsze akwarium

Założenie akwarium nie jest takie trudne pod warunkiem, iż zanim przystąpimy do realizacji porządnie się do tego przygotujemy. Tak to jest z akwarystyką, że ażeby wszystko działało sprawnie powinniśmy zakładanie naszego akwarium podzielić na podstawowe etapy.


Pierwsze akwarium

Pierwszą fazą jest naturalnie skrupulatne zaplanowanie.
pastuch dla psa

Jeżeli chcemy nauczyć psa nowych zwyczajów, to dobrze będzie kupić specjalne urządzenia

Jeśli chcemy, by nasz pies zachowywał się poprawnie, to dobrym pomysłem może być zastosowanie specjalistycznych urządzeń, które ułatwią nam tresurę.
smycze

Którą karmę dla czworonoga zakupić?

Karma dla czworonoga winna być odpowiednia nie jedynie do wieku, ale też do rozmiarów psiaka. Specjalnie przyrządzona karma Brit Premium zaspokoi między innymi wymogi psów o delikatnych żołądkach i tych dynamicznych i pracujących.
perfectbreed.pl

Nasi milusińscy oraz członkowie rodziny – psy

Posiadacze milusińskich którymi są psy od chwili ich wzięcia pod swój dach powinni mieć świadomość tego, iż porywają się na nie małą odpowiedzialność. Szczeniaki tak samo jak duże pieski potrzebują sporo uwagi, a także inwestycji, co niejednym po czasie wydaje się być męczące.
Rybki w oczku ogrodowym

Hobby: akwarystyka

Akwaria dla rybek lub terraria trzeba dobierać w zależności od rozmiarów naszej hodowli. Tym, którzy zaczynają specjaliści sugerują małe typowe akwaria dodatkowo wzmacniane.
obroża

Elektryczna obroża dla psa - najistotniejsze informacje, które warto przeczytać

Elektryczne obroże dla psa idealnie nadają się do tresury psów, jakie ukończyły już 6 miesięcy. Zezwalają na skuteczny oraz niezwykle efektywny trening, natomiast widoczne efekty można pozyskać w krótkim terminie i to bez większego wysiłku. Elektrycznej obroży nie należy jednak używać wyłącznie do karania psa. Ma ona na celu nauczyć czworonoga właściwych nawyków, a więc używamy jej dosłownie w tym samym momencie, gdy zauważymy, iż nasz pies robi coś złego. Obroże elektryczne na pewno pomogą nam wyeliminować niestosowne zachowania u pupila, równocześnie są one bezpieczne i nie wywołują ostrych impulsów elektrycznych, w związku z tym nie musimy bać się o zdrowie naszego pupila.
list pocztowy

Jakiego rodzaju choroba gołębi pocztowych jest w najwyższym stopniu poważna? Czy można ją wyleczyć? Jakie są rozwiązania?

Jak każde zwierzę, pocztowe gołębie są również podatne na różnorakie choroby. Wiele z nich jest śmiertelnych, z wieloma jednakże można skutecznie zawalczyć. Jakiego rodzaju choroba jest najbardziej znana i jak możemy z nią walczyć? Najbardziej znana i najbardziej często występująca jest trichomonoza, obok salmonellozy, należy do najbardziej groźnych chorób gołębi. Największy kłopot sprawia u młodych ptaków w chwili opuszczania przez nie gniazd oraz samodzielnego przyjmowania jedzenia. Leczona z niezbyt mocną konsekwencją powoduje dość duże straty. Podczas pierwszych objawów należy pamiętać, że najlepsze leki dla gołębi pocztowych są w stanie pomniejszyć późniejsze powikłania. Przypadłość tego rodzaju może wywołać pierwotniak jednokomórkowy z rodziny wiciowców - co oznacza rzęsistek Trichomonas columbae.
kot

Gps dla kota lub psa? Tak to możliwe! Warto się przekonać, co daje tego typu nadajnik i czy warto go wybrać

Wiele osób się zastanawia nad tym, by zakupić dla swojego pupila coś w stylu gps, przez co będziemy wiedzieć, gdzie nasz pupil znajduje się w razie zaginięcia. Dziś jest do wyboru mikroczip oraz gps dla zwierzaka, ale te urządzenia nie działają tak samo. Czym więc się różnią?
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten dzień, gdy nasze dziecko ogłasza nam, iż chce mieć w domu zwierzaka. To dość poważna rzecz i należy się nad nią odpowiednio zastanowić. Na pewno nie można zbyt prędko się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu szkrabowi, że pozwalamy na to, tylko dlatego, aby przestało nas tą sprawą zamęczać. Oszukiwanie dziecka może przynieść jeszcze gorsze skutki niż odmowa. Zanim jednak zniszczymy marzenia dzieciaka o zwierzątku, przeanalizujmy wszystko na chłodno.
1 2 3 4 5