ziewający Tibetan mastiff

Najlepszy pies z Azji

Dla miłośników czworonogów, tych, którzy po prostu pragną posiadać puszystego towarzysza, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi dobry wybór. Ten duży czworonóg będzie obrońcą gospodarstwa, towarzyszem zabaw i oddanym przyjacielem. Egzotyczne cechy rasy z pewnością uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to starożytna, dostojna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez azjatyckich chłopów i mieszczan w celach obronnych i ozdobnych.
gołąb

Kilka porad i wskazówek dla ludzi, którzy chcieliby założyć swój gołębnik i trzymać tam ptaki.

Gołębie wywołują u ludzi bardzo skrajne odczucia. Dla niektórych będą są niezwykle sympatycznymi ptakami, uwielbianymi przez dzieciaki na przykład na rynku w Krakowie, gdzie ich karmienie jest obowiązkowym rytuałem w czasie wizyty w tym mieście. Ale uważa się je także za ptaki roznoszące wiele groźnych chorób i pasożytów, a także za nieprzyjemnych gości zanieczyszczających balkony i ściany domów odchodami.
biblioteka miejska

Jak trafić na wartą przeczytania pozycję książkową?

Człowiek wykształcony powinien znaleźć odrobinę czasu na czytanie książek. Niekoniecznie tylko specjalistycznych, związanych z zajęciem zawodowym. Przyznać jednak trzeba, że nie jest łatwo zorientować się w gąszczu tytułów. Jeśli chcielibyśmy znaleźć odpowiedź na pytanie co warto przeczytać?, można wspomóc się omówieniami prasowymi. To klasyczne podejście w wyborze książki. Bardzo często także pomocą może służyć bibliotekarka lub też fachowy księgarz. Teraz, w dobie internetu, można się nim również wspomagać przy wyborze lektury. Istnieje kilka portali dla osób lubiących dobrą książkę. Najpopularniejsze to Biblionetka.pl oraz Lubimy Czytać.pl. Zakładając tam konto, mamy dostęp do własnych półek, do półek naszych znajomych oraz do recenzji konkretnych książek. Serwisy te zamieszczają nawet sprofilowane propozycje książek, co może być dla nas dobrą podpowiedzią.
rybki w akwarium

Akwarystyka to niewątpliwie bardzo interesujące zainteresowanie!

Akwarystyka jest ciągle stosunkowo popularną pasją - można powiedzieć, że chociaż w wielu przypadkach uważamy, iż to nieco przestarzałe zajęcie, tak czy siak nigdy nie należy aż tak kategorycznie podchodzić do tego. Chociaż nie są zapewne w błędzie ludzie, którzy twierdzą, że w istocie akwarystyka to fajne zajęcie, lecz co z tego, jeżeli po prostu akwarium, piękne rybki albo pokarm są tak czy siak znaczącymi wydatkami. Fakt - aby mieć okazję na 102 uprawiać akwarystykę, niewątpliwie należy mieć spore pieniądze. Wiadomo - utrzymanie własnego kota albo terrarium także jest znacznym wydatkiem, to coś pewnego.
Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence

Pomóż zwierzętom

O ile jesteś osobą wrażliwą na problemy ekologiczne i zamierzasz wspomóc naszych braci mniejszych, jest pewna rzecz, którą możesz przedsięwziąć. Spory marsz w nauce dał światu mnóstwo wspaniałych rzeczy, to bezsporne. Ale trzeba w tej chwili dopisać – światu człowieka. Ptaki cierpią przez toksyczne wyziewy z gospodarki.
Pies rasy mastif tybetański

Zakup psiaka. Na jakie rzeczy powinniśmy zwrócić uwagę?

Kiedyś w końcu nadchodzi ten czas, gdy nasze dziecko ogłasza nam, że musi posiadać w domu zwierzę. To dosyć poważna kwestia i należy się nad nią odpowiednio zastanowić. Z pewnością nie można zbyt prędko się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, by przestało nas tym pytaniem zamęczać. Okłamywanie malca przyniesie jeszcze gorsze efekty niż brak zgody. Zanim jednak zniszczymy marzenia dzieciaka o zwierzątku, przemyślmy wszystko na chłodno.
chomik

W jaki sposób nabyć właściwe akcesoria dla naszych gryzoni?

Zwierzaki domowe kojarzą nam się z psem i kotem. Ale coraz więcej ludzi hoduje w domu również gryzonie. Jeszcze do niedawna nie były to zwierzęta zbytnio popularne, aczkolwiek okazuje się, że także one bywają posłusznymi i bardzo radosnymi towarzyszami człowieka. Jeżeli będziemy chcieli posiadać gryzonia w domu, musimy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria, które pozwolą nam lepiej zadbać o nasze zwierzaki, a także zapewnią im trochę rozrywki.
Pies Shi-Tzu

Orijen będzie najlepszą karmą dla każdego psa dając mu energię na cały dzień

Adopcja szczeniaka to marzenie wielu ludzi. Niestety przygarnięcie zwierzęcia to nie tylko przyjemności, ale również i zobowiązania, z których nie każdy może się wywiązać. Pragnąc zwierzęcego towarzystwa należy przeanalizować sprawę kilka razy zanim zdecydujemy się przyjąć nowego lokatora pod swój dach.
Pies

Dlaczego artykuły dla zwierząt warto nabyć online

Gdy zdecydowaliśmy się na zwierzaka w mieszkaniu powinniśmy mieć na uwadze, że niezbędna nie będzie jedynie karma dla zwierzęcia, ale również akcesoria dla zwierząt i to akcesoria różnego rodzaju. Począwszy od zabawek a kończąc na rzeczach do pielęgnowania zwierzaka. Jeśli będziemy mieli psa, to niezbędne będą między innymi szczotki dla psów.
Czarny pies

Pastuch elektryczny dla naszego psa – jakiej racji warto kupić?

Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem domu, ogrodu oraz psa, z pewnością myślisz nad odpowiednim kojcem dla pupila. Zwierzak nie powinien biegać po całym trawniku, niszcząc rabaty czy grządki warzywne. Znacznie lepiej jest, gdy ma własne określone miejsce.
1 2 3 4 5 6 7