Hobby: akwarystyka

Akwaria dla rybek lub terraria koniecznie trzeba wybierać do rozmiarów planowanej gromadki. Początkującym hobbystom akwaryści sugerują nieduże klasyczne akwaria ze wzmacnianymi bokami.

terrarium
Jeśli zależy nam by zacząć bez wysiłku trzeba tylko od razu wybrać sklep terrarystyczny, w którym kupimy to, czego potrzeba – począwszy od małych kamyczków, a na odpowiednich substancjach dla roślin zatrzymując wydatki. Jeżeli raczej wolimy utrudniać sobie nieco życie zdecydujmy się na samodzielne przygotowanie wystroju terrarium. Wystarczy udać się poza nad jezioro, by wybrać odpowiednie kamyczki – granity, piaskowce i różne inne, ożywiające wnętrze naszego terrarium - .

Światło w terrarium

Przygotowując akwarium do zalania wodą i wpuszczenia tam rybek, dobrze jest, by dobrze przemyśleć, które gatunki mamy posiadać. Trzeba dobierać je tak, by temperatura, w której mają pływać była właściwa dla całej gromadki. Lampy grzewcze ze sklepu zoologicznego Terraodra (/) to typowe urządzenia, które utrzymują ciepło w akwarium. Nie można jednak zapominać, że lampa w terrarium – zależnie od rodzaju żarówek – też może wpłynąć na temperaturę. Znacznie więcej na ten temat: tu

1 2