Ptaki
ptak

Balkonowe szaleństwo

Gawrony, jemiołuszki, jerzyki czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Obcowanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich rodzin.
gołąb

Kilka porad i wskazówek dla ludzi, którzy chcieliby założyć swój gołębnik i trzymać tam ptaki.

Gołębie mogą wywoływać u ludzi różnorodne odczucia. Dla niektórych będą są niezwykle sympatycznymi ptaszkami, lubianymi przez dzieciaki przykładowo na rynku w Krakowie, gdzie ich karmienie należy do obowiązkowych rytuałów podczas odwiedzin w tym mieście. Ale uważane są również za ptaki które roznoszą mnóstwo niebezpiecznych chorób i pasożytów, a także za nieprzyjemnych gości zanieczyszczających balkony i ściany budynków odchodami.
Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence

Pomóż zwierzętom

O ile jesteś człowiekiem uczulonym na problemy ekologiczne i zamierzasz wesprzeć zwierzęta, jest coś, co możesz dla nich zrobić. Spory rozwój w nauce przyniósł światu dużo dobrych rzeczy, to bezsporne. Jednak trzeba w tym momencie dopisać – światu ludzkiemu. Zwierzęta cierpią przez szkodliwe odpady z przemysłu ciężkiego.