Pomóż zwierzętom

Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na kwestie ekologiczne i pragniesz ratować ptaki, jest coś, co możesz przedsięwziąć. Gwałtowny marsz technologiczny dał światu wiele wspaniałych rzeczy, to niezaprzeczalny fakt. Jednak trzeba w tym momencie doprecyzować – światu ludzkiemu. Zwierzęta cierpią przez szkodliwe wyziewy z fabryk.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Całe połacie pradawnych dżungli są trzebione przez firmy. Zagrożone są ptaki, które straciły swoje normalne nisze do spłodzenia potomstwa. Niektóre rodzaje zwierząt wymagają konkretnych warunków, by założyć ptasią rodzinę. Wytrzebione lasy i głośne autostrady powodują, że ptaki zdychają bezpotomnie. Dlatego wielu ekologów przekonuje, by budować im odpowiednie budki lęgowe.

Pozostałe artykuły

Kilka porad i wskazówek dla ludzi, którzy chcieliby założyć swój gołębnik i trzymać tam ptaki.

gołąb
Gołębie wywołują u ludzi bardzo skrajne odczucia. Dla niektórych będą są niezwykle sympatycznymi ptakami, uwielbianymi przez dzieciaki na przykład na rynku w Krakowie, gdzie ich karmienie jest obowiązkowym rytuałem w czasie wizyty w tym mieście. Ale uważa się je także za ptaki roznoszące wiele groźnych chorób i pasożytów, a także za nieprzyjemnych gości zanieczyszczających balkony i ściany domów odchodami.


Budki dla ptaków, wbrew schematom myślowym, nie są stawiane wyłącznie do wykładania jedzenia. Ptaki pragną dobrego miejsca, gdzie spłodzą małe i będą je chronić. O ile masz dobre serce i nieco kasy do poświęcenia, zamów w internecie budki lęgowe i zamontuj je gdzieś w swojej okolicy. Zanim to uczynisz, sprawdź, jakie ptaki szukają miejsc do rozrodu w sąsiedztwie miejsca twojego zamieszkania. To kluczowe, bo poszczególne rodzaje ptaków posiadają inne wymagania.

Ta solidna oferta (https://procleaner.pl/sprzatanie-hoteli/), którą przygotowaliśmy dla sympatyków omawianej tematyki, ma pokrewne dane na to fascynujące zagadnienie - sprawdź tu.

I tak np. budki lęgowe dla sikorek silnie się różnią od miejsc, w których założyć rodzinę mogą kawki.

Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
W sytuacji, gdy umiesz budować różne rzeczy z drewna i posiadać trochę wolnego czasu, zrób budki lęgowe własnoręcznie. Z ich zrobieniem da sobie radę każdy, nawet ktoś świeży w kwestii majsterkowania. Najważniejsza sprawą jest to, żeby dokładnie sprawdzić, jaki kształt i rozmiar musi mieć budka lęgowa dla danego gatunku. Jeśli nie nie będziesz się trzymać tych parametrów, ptaki mogą cały czas omijać twoją budowlę. Zanim zainstalujesz ją w jakimś rejonie, dowiedz się od kompetentnych osób, gdzie należy ją wstawić. Możesz też poszukać tych informacji w portalach branżowych.
Zainspirowane przez: sklep na pTAK!
Autor: Lidia Kotecka
2023-08-24 07:01:02