Balkonowe szaleństwo

Wrony, wróble, jerzyki czy jaskółki wszyscy z ukrycia lubimy obserwować ich urodę. Przebywanie z ptakami, słuchanie ich głosów to prawdziwa uczta dla ucha i oka. Przy dzisiejszym szybkim tempie życia nie patrzymy na to, co znajduje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich rodzin.


Pora zimowa-niełatwy czas


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Zimowe miesiące to niełatwy czas na ptaków, szczególnie gatunków miastowych– mróz oraz słabszy dostęp do pożywienia sprawiają, że zwiększa się pomiędzy rodzajami ptaków czy wewnątrz gromad rywalizacja. W konsekwencji doprowadzić może to do zaciętej rywalizacji Z powodu której najsłabsze osobniki umierają. Kluczowe w tym okresie jest dokarmianie ptaków, wystawianie produktów takich jak kolb z ziarnami czy słoniny dzięki temu ptaki przeżyją zimowy okres.

Jeżeli omawiana kwestia jest dla Ciebie absorbująca, sprawdź ponadto więcej szczegółów w witrynie tu - te informacje także nie mogą pozostać pominięte.

Doskonałym sposobem pomocy będą karmniki dla ptaków, możemy je ustawić na drzewie lub postawić na tarasie - porównaj informacje.


Chrońmy ptasie oazy

To, jak ważne są parki i krzewy dla ptactwa wiemy od najmłodszych lat.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu (https://ogrodymaskulanis.pl/), by uzyskać ciekawe fakty na opisywany w artykule zagadnienie. Czekamy na twą opinię!

Karczowanie roślinności a także wycinanie drzew zaburza ich ekosystem, aby temu zapobiec powinniśmy dbać o zapewnienie im schronienia zawieszając domki lęgowe dla ptaków. Dzięki nim, będą miały miejsce do rozrodu. Z przykrością trzeba stwierdzić, że często budki dla ptaków są degradowane przez bezmyślnych ludzi czy drapieżników. Domki takie możemy zrobić samemu z desek czy kawałków drewna, nie wymagają one ogromnych umiejętności czy środków finansowych.

Ptaki żyjące w miastach


Karmnik dla ptaków z siatki Casanet firmy Betafence
Gatunki ptaków żyjące w lasach mają lżejsze życie niż ich miejscy krewniacy. Postęp cywilizacji i urbanizacji nie sprzyja ich egzystencji. Ptaki występujące w miastach np. wróble czy gołębie przyzwyczaiły się do zgiełku miast, jednak zanieczyszczenie powietrza oraz zatruwanie szkodliwymi odpadkami na pewno są niebezpieczne dla ich zdrowia.

Człowiek w obecnych czasach często zapomina o przyrodzie i zwierzętach, które istnieją obok nas. Często bez pomyślunku degradujemy faunę i florę nie zdając sobie sprawy z konsekwencji, które mogą nas z tego powodu dotknąć. Dożywianie ich czy dbanie o budki dla ptaków jest podstawową formą pomocy - .
2021-07-08 09:38:05