Kilka porad i wskazówek dla ludzi, którzy chcieliby założyć swój gołębnik i trzymać tam ptaki.

Gołębie wywołują u ludzi różnorodne odczucia. Z jednej strony są niezwykle sympatycznymi ptakami, uwielbianymi przez dzieci przykładowo na krakowskim rynku, gdzie ich karmienie należy do obowiązkowych rytuałów podczas odwiedzin w tym mieście. Lecz uważa się je także za ptaki które roznoszą wiele groźnych pasożytów i chorób, a także za uciążliwych gości którzy zanieczyszczają ściany i balkony budynków odchodami.

gołębie w parku
Są też osoby, dla których gołębie to interesujące hobby albo nawet pomysł na życie. Tyle że najczęściej osoby te prowadzą profesjonalnie działające gołębniki, ptaki którymi się opiekują są odpowiednio zadbane, a wiele z nich bierze udział w różnych konkursach i wystawach. Prowadzenie tego typu gołębnika wymaga odpowiedniej wiedzy i doświadczenia, lecz środowisko hodowców tych ptaków bez żadnego problemu przyjmuje chętnych i zawsze służy pomocą i wsparciem. Obecnie sporo można się dowiedzieć o tych ptakach z internetu, a najlepiej nawiązać znajomość z jakimś bliskim gołębiarzem i uczyć się od niego. Aby prowadzić gołębnik z prawdziwego zdarzenia w pierwszej kolejności należy mieć na niego odpowiednie miejsce, trzeba się także zaopatrzyć w niezbędne produkty dla gołębi- odkryj więcej tutaj. Gołębniki mają różnorodne wymiary i kształty, istotne jest aby w pierwszej kolejności były odpowiednio bezpieczne dla ptaków, a jednocześnie łatwe do czyszczenia. Ta ostatnia sprawa jest niezwykle ważna, bowiem pozostawienie odpadów i kurzu negatywnie może wpłynąć na kondycję gołębi.


Pozostałe artykuły

Balkonowe szaleństwo

ptak
Gawrony, jemiołuszki, jerzyki czy jaskółki każdy z nas z ukrycia podziwia ich urodę. Obcowanie z ptakami, wsłuchiwanie się w ich śpiew to wyjątkowa uczta dla ucha i oka. W dzisiejszych zabieganych czasach często nie patrzymy na to, co dzieje się za oknem czy na naszym balkonie, a toczyć się tam może ekscytujące życie ptasich rodzin.
1 2