Hodowla
ziewający Tibetan mastiff

Najlepszy pies z Azji

Dla miłośników czworonogów, tych, którzy po prostu pragną posiadać puszystego towarzysza, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi dobry wybór. Ten duży czworonóg będzie obrońcą gospodarstwa, towarzyszem zabaw i oddanym przyjacielem. Egzotyczne cechy rasy z pewnością uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to starożytna, dostojna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez azjatyckich chłopów i mieszczan w celach obronnych i ozdobnych.
tibetan mastiff

W jaki sposób nie rozpuścić domowego zwierzaka?

Twierdzisz, że twoja pociecha miała zawsze zaskakujące zainteresowania? Już w w czasie, gdy miało zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i możliwości stworzenia pięknego i niepowtarzalnego ogrodu. Myślisz, że to najlepszy pomysł na zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą się interesować się wszystkim i choćby trwało to tylko chwilę warto pozwolić im na takie próbowanie. Ale – uwaga – pamiętajmy, że wartościowe jest próbowanie z głową.
ptak-obrazek

Idealne produkty dla gołębi takie jak Clearify, które znacząco pomogą w ich hodowli

W aktualnych czasach ludzie uwielbiają otaczać się zwierzętami. Nie tylko psy i koty są podstawowym tematem hodowli. Zjawia się niemałe grono osób, które jako swoich pupili wybiera gołębie pocztowe. Te przepiękne ptaki, mimo że są dość proste w hodowli, potrzebują wielkiej opieki. Na szczęście na aktualnym rynku widnieje sporo wyrobów, które znacząco polepszą ich zdrowie, a nawet sprawią, że w niezbyt długim czasie gołębie perfekcyjnie będą odnajdywać się na wystawach.
Pies rasy mastif tybetański

Czym się cechuje mastif tybetański oraz jaką hodowlę najlepiej wziąć pod uwagę

W czasie kupna nowego zwierzęcia warto zadbać o niezwykle wielką ilość spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi niektórych zwierząt, takich jak choćby mastif tybetański. Każdej osobie zależy, aby jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W dzisiejszych czasach wybranie odpowiedniej hodowli psów nie bywa zwyczajowo kwestią łatwą, zwłaszcza w przypadku mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się tego rodzaju działalnością łatwo popaść w dezorientację. Dlatego też doskonałym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej konkretnej rasy psa.
mała jodła koreańska

Stawiamy na egzotyczne i oryginalne rośliny ogrodowe

Troska o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza ważna cecha charakterystyczna. Coraz więcej z nas wybiera egzotyczne wręcz gatunki, dlatego hiacynty cieszą się tak sporą oraz ciągle rosnącą popularnością. Te szczególne i barwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Specjaliści z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa wskazują jednak sadzenie tych roślin w okresie jesieni, bo dzięki temu nie będą one narażone na różne bakterie oraz grzyby.