Chryzantemy
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to prawdziwe królowe nazywane są często królowymi jesieni. Owe olśniewające kwiaty nierozłącznie przywodzą na myśl dekoracje nagrobków . Przez to skojarzenie z tego powodu chryzantemy nieczęsto używane są do ozdabiania wnętrz, wiązanek ślubnych czy bukietów na radosne okoliczności. Na wschodzie jednak jej znaczenie jest całkowicie inne.
kolorowe chryzantemy

Chryzantemy wielokwiatowe mamy szansę uprawiać samodzielnie

Chryzantemy wielokwiatowe wspaniale się przedstawiają calutki czas

Zazwyczaj o chryzantemach myślimy wtedy, gdy udajemy się na groby naszych bliskich, nie mniej należy powiedzieć, że wspaniale będą się one także prezentowały jako kwiaty cięte, które ułożone będą w nasz wazon.
Dekoracje jesienne

Chryzantemy z Polski

Praszka - nieduże miasteczko na Opolszczyźnie. Tylko trochę ponad osiem tysięcy mieszkańców, kilka zabytkowych budowli. Można odnieść wrażenie, że w takim mieście nic się nie dzieje. A jednak to błąd. Praszka jest dobrze działającym ośrodkiem przemysłowym i usługowym. Mają tu swoją siedzibę zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny pakujące i jeszcze parę zakładów.
Nagrobki na cmentarzu

Naprawdę efektownymi kwiatkami są chryzantemy

Chryzantemy są niesamowicie trwałymi kwiatami

Naprawdę efektownymi kwiatkami są chryzantemy

Jeśli szukamy kwiatów, które będą kolorowe, piękne, a jednocześnie nieprawdopodobnie trwałe, to z pewnością musimy lepiej spojrzeć na chryzantemy. Są to te kwiaty, które zazwyczaj oferowane są na cmentarze do przybrania grobów, a samo to, że będą tam przeznaczone na oddziaływanie różnych warunków atmosferycznych sprawia, że posiadamy pewność że wspaniale będą się prezentowały przez znaczny okres, bez względu na oddziałującą aurę pogodową. Co także istotne, to są to kwiaty, które jednocześnie występują też w niesamowicie przystępnej kwocie, a więc mamy szansę ich zakupić naprawdę sporo, przez co nasz nagrobek będzie pięknie ozdobiony oraz będzie widać, że te kwiaty rzeczywiście dostatecznie go przyozdabiają.
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to jedyna w swoim rodzaju, popularna roślina ozdobna o ładnych okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą przybrać różnorodne kolory – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.