Chryzantemy
kolorowe chryzantemy

Chryzantemy wielokwiatowe mamy szansę uprawiać samodzielnie

Chryzantemy wielokwiatowe niesamowicie się przedstawiają cały czas

Zazwyczaj o chryzantemach rozmyślamy wówczas, kiedy kierujemy się na groby naszych bliskich, nie mniej należy wiedzieć, że wspaniale będą się one również prezentowały jako kwiaty cięte, które ułożone będą w nasz wazon.
Nagrobki na cmentarzu

Naprawdę efektownymi kwiatkami są chryzantemy

Bardzo długo na grobach utrzymają się chryzantemy

Naprawdę efektownymi kwiatkami są chryzantemy

Jeżeli szukamy kwiatów, które będą barwne, ładne, a równocześnie niesamowicie wytrzymałe, to z pewnością powinniśmy lepiej popatrzeć na chryzantemy. Są to te kwiaty, które zazwyczaj oferowane są na cmentarze do przystrojenia nagrobków, a właśnie to, że będą tam wystawione na oddziaływanie przeróżnych warunków atmosferycznych powoduje, że posiadamy pewność że pięknie będą się prezentowały przez spory czas, bez względu na panującą aurę pogodową. Co także istotne, to są to kwiaty, które równocześnie są także w niesamowicie przystępnej kwocie, a więc mamy szansę ich zakupić rzeczywiście wiele, dzięki czemu nasz grób będzie pięknie ozdobiony i będzie widać, że te kwiaty na pewno odpowiednio go przyozdabiają.
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to prawdziwe królowe nazywane są często królowymi jesieni. Owe urocze sezonowe kwiaty niefortunnie przywodzą na myśl okazyjne dekoracje nagrobków na Święto Zmarłych. W dużej mierze z tej przyczyny chryzantemy rzadko kiedy używane są do dekoracji wnętrz, wiązanek ślubnych czy bukietów na radosne okoliczności. W kulturze wschodu natomiast jej znaczenie jest całkowicie inne.
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to jedyna w swoim rodzaju, popularna roślina ozdobna o ładnych okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą przybrać różnorodne kolory – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.
Dekoracje jesienne

Chryzantemy z Polski

Praszka - mała miejscowość w województwie opolskim. Tylko trochę więcej niż osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytkowych budowli. Można odnieść wrażenie, że w tym mieście niewiele się dzieje. A jednak jest inaczej. Praszka jest świetnie działającym ośrodkiem dla przemysłu i usług. Mają tu swoją siedzibę zakłady motoryzacyjne, fabryka wytwarzająca maszyny pakujące i jeszcze parę zakładów.