Chryzantemy
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to piękne kwiaty, które nazywane są często królowymi jesieni. Te urocze sezonowe kwiaty nieszczęśliwie kojarzą się z tradycyjną dekoracją nagrobków na Święto Zmarłych. W dużej mierze z tej przyczyny chryzantemy nieczęsto używa się do dekoracji wnętrz, wiązanek ślubnych czy bukietów okazyjnych. Na wschodzie natomiast jej znaczenie jest diametralnie różne.
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to upatrzona, często hodowana roślina ozdobna o olśniewających okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć różne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.
Dekoracje jesienne

Chryzantemy z Polski

Praszka - niewielka miejscowość na Opolszczyźnie. Niewiele ponad osiem tysięcy mieszkańców, parę zabytków. Wydawać by się mogło, że w takim miasteczku niewiele się dzieje. A jednak jest inaczej. Praszka jest świetnie działającym ośrodkiem przemysłowym i usługowym. Mieszczą się tu zakłady motoryzacyjne, fabryka wytwarzająca maszyny pakujące i kilka innych zakładów.
kolorowe chryzantemy

Chryzantemy wielokwiatowe mamy szansę uprawiać samodzielnie

Warto posiadać w ogrodzie chryzantemy wielokwiatowe

Przeważnie o chryzantemach myślimy wtedy, kiedy udajemy się na groby naszych bliskich, nie mniej trzeba wiedzieć, że wspaniale będą się one również prezentowały jako kwiaty cięte, które wsadzone będą w nasz wazon.
Nagrobki na cmentarzu

Naprawdę efektownymi kwiatkami są chryzantemy

Niesamowicie długo na grobach utrzymają się chryzantemy

Naprawdę efektownymi kwiatkami są chryzantemy

Kiedy szukamy kwiatów, które będą kolorowe, ładne, a równocześnie nieprawdopodobnie trwałe, to z pewnością musimy lepiej spojrzeć na chryzantemy. Są to te kwiaty, które zazwyczaj oferowane są na cmentarze do przystrojenia grobów, a samo to, że będą tam przeznaczone na działanie przeróżnych warunków atmosferycznych spowoduje, że posiadamy świadomość że pięknie będą się prezentowały przez spory czas, bez względu na oddziałującą aurę pogodową. Co również ważne, to są to kwiaty, które jednocześnie występują także w bardzo przystępnej kwocie, a więc możemy ich kupić rzeczywiście wiele, przez co nasz nagrobek będzie ślicznie przybrany oraz będzie widać, że te kwiaty naprawdę dostatecznie go ubierają.