Chryzantemy z Polski

Praszka - małe miasteczko w województwie opolskim. Tylko trochę ponad osiem tysięcy mieszkańców, kilka zabytków. Wydawać by się mogło, że w tym miasteczku nic się nie dzieje. A jednak tak nie jest. Praszka jest doskonale prosperującym ośrodkiem przemysłowym i usługowym. Mają tu swoją siedzibę zakłady motoryzacyjne, fabryka produkująca maszyny pakujące i jeszcze kilka zakładów.
Chryzantemy
A w odległości tylko paru kilometrów trafimy na coś zgoła odmiennego. Została tam założona plantacja kwiatów chryzantem. Jedna z największych i najlepszych w Polsce. Z pewnością warto pojechać tam, choćby po to, aby zobaczyć to na własne oczy. Cyklicznie organizowane są dni otwarte, gdy to można obejrzeć najładniejsze okazy i najnowsze odmiany.

Pozostałe artykuły

Chryzantemy wielokwiatowe mamy szansę uprawiać samodzielnie

kolorowe chryzantemy
Chryzantemy wielokwiatowe pięknie się przedstawiają calutki czas

Przeważnie o chryzantemach myślimy wówczas, gdy udajemy się na groby naszych bliskich, nie mniej warto powiedzieć, że pięknie będą się one także prezentowały jako kwiaty cięte, które ułożone będą w nasz wazon.


Kwiaty z historią

W Polsce chryzantemy zyskują na popularności na przełomie października i listopada, gdy zanosimy je na cmentarz. To ogromna szkoda, że są tak bardzo kojarzone jako „kwiaty cmentarne”, dlatego, że rośliny te nadają się idealnie jako ozdoby do ogrodów i balkonów. Są zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż często kupowane pelargonie (szczegóły pod adresem http://www.projektoskop.com.pl/53-pelargonie-czy-wiemy-o-nich-wszystko/) i surfinie.

Jesienny czar chryzantem
Jest ogromną liczbę gatunków tych kwiatów, a wszystkie są niezwykle dekoracyjne. Możemy wybierać z dużej palety kolorów - od białych, przez różowe, pomarańczowe, żółte do czerwonych i bordowych. Mamy rośliny o małych kwiatkach, tych średniej wielkości a także dużych. Tworzą zachwycające barwne kule w donicy i nie można od nich oderwać wzroku.

Nie tylko jesienią

Rośliny te kojarzą się nam zwykle z jesienią, a jest wiele pięknych odmian letnich, które właśnie teraz kwitną obficie i wspaniale. Może warto zdecydować się na ozdobienie balkonu albo ogrodowych rabatek właśnie tymi kwiatami?

W Polsce co roku letnie miesiące są coraz gorętsze. Z roku na rok temperatura się podwyższa, więc trudniej nam dbać o rośliny. Nawet podlewane dwa razy dziennie, często schną i tracą całą swoją urodę. A chryzantemy to rośliny zdecydowanie bardziej wytrzymałe, więc jeśli zdecydujemy się właśnie je posadzić, nasz ogród będzie wyglądał wspaniale przez całe lato.
Zainspirowane przez: Chryzantemy Praszka
2022-12-18 07:01:06