Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to kwiaty, które nazywane są często królowymi jesieni. Te olśniewające sezonowe kwiaty niefortunnie kojarzą się z tradycyjną dekoracją nagrobków na Święto Zmarłych. Poniekąd z tego powodu chryzantemy rzadko kiedy używa się do dekoracji wnętrz, bukietów ślubnych czy wiązanek okazyjnych. Na wschodzie jednak jej znaczenie jest diametralnie różne.
chryzantemy
O miłości, prawdzie i zakochaniu... Wczesne wspomnienia o chryzantemach (chryzantema drobnokwiatowa na chryzantemy pl) można przeczytać w zapiskach Konfucjusza które powstały ok. 500 lat p.n.e. Obecnie rozróżnia się blisko 50 gatunków tych kwiatów, z których większość z pośród nich rośnie dziko w Chinach, Japonii, Korei i Mongolii. Chryzantema w kolorze złocistym to herb japońskich cesarzy. W Japonii obmywano się rosą zbieraną z płatków jej kwiatów wierząc, że rytuał zapewni dobre zdrowie i długowieczność. Czerwone chryzantemy, podobnie jak róże, są symbolem miłości, białe symbolizują prawdę, a żółte zakochania.

Chryzantema – królowa jesieni w domowym ogrodzie Jeśli znamy już pozytywnie kojarzącą się symbolikę tych kwiatów, dobrze jest zaplanować dla nich godne stanowisko w przydomowym ogrodzie lub na działce.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Masz chęć pozostawić pewne komentarze o nas (https://galeriadecor.pl/oslonki-na-doniczki)? Będzie to dla nas bardzo przyjemne doświadczenie.

Kiedy wszystko wokół smutnieje i przekwita, chryzantemy stają się królowymi schyłku roku. Czas kwitnienia trwa od połowy sierpnia do nadejścia zimowych przymrozków, w zależności od odmiany. Wśród tych najbardziej popularnych, wyjątkowa wydaje się być chryzantema wielokwiatowa.
chryzantemy cięte
Jej kwiaty wspaniale znoszą przymrozki do -5 stopni C. Chodź jej system korzeniowy jest płytki nie wymaga szczególnej ochrony przed zimowymi mrozami. Wysokość gęstego krzewu wielokwiatowego dochodzi od 50 do 150 cm. Lubi stanowiska półcieniste i ziemię o odczynie kwaśnym lub obojętnym. Krzew wygląda uroczo także w roli tła dla mniejszych roślin ozdobnych. Uwaga: Zestawienia zieleni piękne przez cały rok najlepiej dobierać z roślin o rozmaitych wielkościach i okresach kwitnienia. Dzięki temu będzie ona zmieniała się wraz z porami roku.


Pozostałe artykuły

Uprawa chryzantem

Jesienny czar chryzantem
Chryzantema to fenomenalna, popularna roślina ozdobna o charakterystycznych okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą przybrać różne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.
1 2