Roślina
koszenie trawy kosiarką rotacyjną

Machiny i sprzęty potrzebne na placu budowy - charakterystyka.

Zaczynając od początku wyjaśnijmy czym jest kosiarka rotacyjna a także agregat, do czego służy i w którym miejscu znajduje stosowanie. Kosiarka rotacyjna to maszyna rolna służąca do koszenia traw jak również roślin zielonych. W kosiarce rotacyjnej cząstką tnącą jest błyskawicznie obracający się nóż, a cięcie odbywa się poprzez szybkie trafienie rośliny.
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to fenomenalna, popularna roślina ozdobna o charakterystycznych okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą przybrać różne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.
mała jodła koreańska

Stawiamy na egzotyczne i oryginalne rośliny ogrodowe

Troska o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza ważna cecha charakterystyczna. Coraz więcej z nas wybiera egzotyczne wręcz gatunki, dlatego hiacynty cieszą się tak sporą oraz ciągle rosnącą popularnością. Te szczególne i barwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Specjaliści z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa wskazują jednak sadzenie tych roślin w okresie jesieni, bo dzięki temu nie będą one narażone na różne bakterie oraz grzyby.
obraz lazu

Turkuć podjadek to owad aktualnie coraz rzadziej występujący w w polskim środowisku

Polska położona jest w umiarkowanej strefie klimatycznej, w której jest dosyć jasny i odczuwalny rozdział na pory roku. To dla wielu zwierząt i roślin dobre warunki do rozwoju, gdyż nie brakuje tutaj pokarmów, wody, czy także innych substancji, które są konieczne do życia.
rozwinięte drzewo jabłoni

Inspirujące sadzenie roślin

W dzisiejszych czasach sporym uznaniem w naszym kraju cieszą się dekoracyjne oraz oryginalne rośliny, wśród których niezaprzeczalnie prym wiodą drzewa owocowe. Obdarzane dużą uwagą, a co za tym idzie, popularne jagody kamczackie to rośliny niesamowite. Wielu zada pytanie odnośnie tego, na czym konkretnie ta oryginalność polega? Są to rośliny dekoracyjne o kulistym oraz zwartym pokroju. Stanowią niepowtarzalną ozdobę ogrodu, dlatego poleca się stawiać na egzotyczne gatunki uprawianych roślin.