Lampy ogrodowe – nowoczesne oświetlenie twojego ogrodu

W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na jednej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak być niezbyt. Jak wybrać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak oszczędzać prąd gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się także ozdobą?


Gdy wybieramy oświetlenie ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne trzeba koniecznie wziąć pod uwagę rozmiar naszego ogrodu. Jeżeli ogród jest przestronny, lampa wisząca na tarasie albo jeden kinkiet na ścianie budynku to z pewnością zbyt mało.

Pamiętaj, że żeby zdobyć ciekawe wiadomości na opisywany temat, musisz znaleźć dobre źródło - zatem odkryj serwis (https://www.partnerzy.pl/oferty/od-dewelopera), tam znajdziesz wciągające fakty.

Nie chodzi jedynie o romantyczne spacery w delikatnym świetle ogrodowej lampy podłogowej, ale ochronę przed chuliganem, który planuje ukraść nasz sprzęt elektroniczny. Słupki ogrodowe można więc umieścić wzdłuż ścieżek ogrodowych, ale można też umieścić je bliżej ogrodzenia – mogą to być przykładowo lampy ogrodowe z czujnikiem ruchu.
ciekawa lampa


Sensory ruchu to również pomysłowy sposób na oszczędność energii, jeśli zapomnimy wyłączyć oświetlenia na tarasie przed pójściem spać. Pozostałe bardzo komfortowe rozwiązanie to wyłączniki zmierzchowe lub systemy typu inteligentny budynek, gdzie okres świecenia pojedynczych lamp w ogrodzie i na zewnątrz domu można bardzo szczegółowo ustawić – również w odniesieniu do wybranych opraw. Można wtedy sterować także siłą oświetlenia, a co najważniejsze „symulować”, że znajdujemy się w domu także podczas urlopu. Ponieważ dostęp do systemu uzyskujemy przez internet, można w dowolnej chwili poprawiać ustawienia, stwarzając pozór obecności mieszkańców w domu. Wówczas lampy ogrodowe i oświetlenie zewnętrzne dodatkowo strzegą nasz dom.

Nowoczesne oświetlenie do ogrodu umożliwia zestawienie dobrej funkcjonalności lamp, a także niecodziennego efektu dekoracyjnego. Możemy kupić bardzo ciekawe lampy stojące do ogrodu (np.: lampy donice lub lampy podnóżki) lub tzw. lampy podłogowe, które wszakże można umiejscowić bezpośrednio na trawie. Należy jedynie pamiętać o tym, żeby instalacja elektryczna służąca do zasilania oświetlenia ogrodowego była ukryta w ziemi. Rozrzucone na trawniku kable to ani przyjemny widok, ani bezpieczny, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci lub psy. Tak samo ciekawa, a wygodniejsza z punktu widzenia wygodnego jedzenia kolacji jest klasyczna lampa wisząca na taras, która rozświetli ogrodowy stół jasnym, efektywnym światłem. Natomiast słupki ogrodowe znakomicie nadają się do oświetlenia ścieżki do drzwi wejściowych oraz alejek w naszym ogródku.

Oświetlenie do ogrodu do kupienia w
2022-11-03 07:01:12