Oświetlenie
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Ogród to nie tylko rośliny

Dom pod miastem to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu na wsi. Jednak, aby nasz dom przynosił nam radość, warto zatroszczyć się także o teren dookoła. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak tak samo istotne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne ogrodu.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – nowoczesne oświetlenie twojego ogrodu

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak ograniczone zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. Zatem jak wybrać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio nam służyły? Jak oszczędzać prąd gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać także elementem dekoracyjnym?

Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy miłośnicy pióra Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie kilka razy w ręku jedną z jej najsławniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odkrywa bramę do zamkniętego ogrodu i przywraca mu życie jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis budzącej się przyrody, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można się bawić. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest także jego zagospodarowanie. Aby przemienić swój tajemniczy ogród na bajkowy ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.
ogród

Garść nieteoretycznych rad, w jaki sposób stworzyć unikatową atmosferę w przydomowym ogrodzie

Ponieważ zbliża się lato, coraz częściej myślimy o tym, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. A gdzie ów czas upływa przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy stają się właścicielami domów wielorodzinnych położonych na terenie wsi. To oni są w stanie cieszyć się rannym śniadaniem w ogrodzie lub grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie miejscu. A jeżeli już o wieczornej porze rzecz, to także wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci efektownych lamp, czy to w formie małych lampek solarnych.
Lampy ogrodowe

Piękny ogród dzięki oświetleniu

Podmiejski dom to dla wielu największe marzenie o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Niemniej, aby nasz dom przynosił nam nas cieszył, dobrze zatroszczyć się też o teren dookoła. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie istotne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne ogrodu. Umiejętnie rozstawione lampy ogrodowe uwypuklają walory nawet niewielkiego ogródka, a z okazałego ogrodu dobrze dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.
Pod kloszem

Nowoczesne oświetlenie biurowe

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć niemal żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić skończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Z drugiej strony inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.
Stylowe lampiony do ogrodu

Nocne oblicze ogrodu

Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.
Ryba pływająca w akwarium

Jakie oświetlenie dopasować do akwarium?

Dobrze dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest niezwykle ważne dla zachowania w dobrej formie roślin w akwarium, jak również ryb i innych zwierząt. Źle dopasowane światło powoduje niekiedy obumieranie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, istotna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Dla domowego zastosowania kompletnie nieprzydatne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.