Oświetlenie
Pod kloszem

Nowoczesne oświetlenie biurowe

Dla poniektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania a także jego wystrój ma nam starczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć prawie żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić gotowego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Natomiast inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej okazałości.
Rybki, akwarium

Czy hodowla rybek to niebywale ciekawe hobby?

Nie da się ukryć faktu, że nasze hobby to podstawowy pierwiastek życia codziennego, dzięki któremu możemy męczyć nasze szare komórki. Posiadanie prywatnej pasji bowiem w wielki sposób rozwija nasze kreatywne myślenie oraz sprawia nam przede wszystkim przyjemność. Jak się również okazuje, jak niezwykle jest urozmaicony człowiek tak w podobny sposób różnorodne są nasze pasje. Niemniej jednak, jedną z najbardziej rozwiniętych dziedzin naszych domowych hobby jest akwarystyka. Faktycznie w każdym domu możemy natknąć się ma kogoś, kto kiedykolwiek miał do czynienia z hodowlą ryb.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Ogród to nie tylko rośliny

Dom pod miastem to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu z dala od zgiełku miasta. Niemniej, aby nasz dom dawał nam nas cieszył, warto zadbać też o o teren do niego przylegający. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie ważne jest odpowiednie oświetlenie zewnętrzne domu.
wzrok

Nowatorskie sposoby stosowane we współczesnej okulistyce, podstawowe informacje o laserowym korygowaniu wzroku

Oczy są bardzo ważnym organem dla każdego z nas, to właśnie one dostarczają nam najwięcej informacji o otaczającym nas świecie. Lecz są również organem bardzo wrażliwym na zaniedbania, a niestety obecne życie raczej nie oszczędza wzroku.
Lampy ogrodowe

Piękny ogród dzięki oświetleniu

Podmiejski dom to dla większości ukoronowanie marzeń o wygodnym życiu z dala od zgiełku miasta. Niemniej, aby nasz dom dawał nam radość, dobrze zadbać też o o teren do niego przylegający. Mowa tu ewidentnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie ważne jest właściwe oświetlenie zewnętrzne ogrodu. Umiejętnie rozlokowane lampy ogrodowe uwypuklają walory nawet niewielkiego ogródka, a z dużego ogrodu dobrze dopasowane oświetlenie ogrodowe sprawi że będzie on bajkowy.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – nowoczesne oświetlenie twojego ogrodu

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad wejściem do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak ograniczone zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. Zatem jak wybrać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio nam służyły? Jak oszczędzać prąd gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą zostać także elementem dekoracyjnym?

Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy miłośnicy pióra Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie kilka razy w ręku jedną z jej najsławniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odkrywa bramę do zamkniętego ogrodu i przywraca mu życie jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis budzącej się przyrody, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można się bawić. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest także jego zagospodarowanie. Aby przemienić swój tajemniczy ogród na bajkowy ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.
ogród

Garść nieteoretycznych rad, w jaki sposób stworzyć unikatową atmosferę w przydomowym ogrodzie

Ponieważ zbliża się lato, coraz częściej myślimy o tym, aby więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. A gdzie ów czas upływa przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można odważnie powiedzieć, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy stają się właścicielami domów wielorodzinnych położonych na terenie wsi. To oni są w stanie cieszyć się rannym śniadaniem w ogrodzie lub grillem zorganizowanym o zmierzchu w tym właśnie miejscu. A jeżeli już o wieczornej porze rzecz, to także wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci efektownych lamp, czy to w formie małych lampek solarnych.
Stylowe lampiony do ogrodu

Nocne oblicze ogrodu

Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.
Ryba pływająca w akwarium

Jakie oświetlenie dopasować do akwarium?

Dobrze dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest niezwykle ważne dla zachowania w dobrej formie roślin w akwarium, jak również ryb i innych zwierząt. Źle dopasowane światło powoduje niekiedy obumieranie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, istotna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Dla domowego zastosowania kompletnie nieprzydatne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.