Oświetlenie
ogród

Garść nieteoretycznych rad, w jaki sposób stworzyć unikatową atmosferę w przydomowym ogrodzie

Z racji tego że zbliża się letnia pora, coraz częściej myślimy o tym, aby więcej czasu spędzać na wolnym powietrzu. A gdzie ten czas biegnie przyjemniej, jak nie w ogrodzie? Można śmiało rzec, ze prawdziwymi szczęściarzami okazują się ci, którzy stają się właścicielami domów piętrowych położonych na terenie wiejskim. To oni mogą cieszyć się porannym śniadaniem w ogrodzie lub grillem urządzonym o zmierzchu w tym właśnie zakątku. A jeśli już o wieczornej porze rzecz, to także wtedy przydaje się oświetlenie, czy to w postaci efektownych lamp, czy to w formie niedużych lampek solarnych.
Ryba pływająca w akwarium

Jakie oświetlenie dopasować do akwarium?

Odpowiednio dopasowane oświetlenie w domowym akwarium jest kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji roślin w akwarium, oraz ryb i pozostałych zwierząt. Niewłaściwie dobrane oświetlenie może powodować gnicie roślin akwariowych, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. By temu zapobiec, istotna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Do domowego akwarium kompletnie nieprzydatne mogą się okazać niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy na rtęć i metalohalogenowe.
Stylowe lampiony do ogrodu

Nocne oblicze ogrodu

Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.

Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy wielbiciele powieści Frances Hodgson Burnett mieli zapewne nie raz i nie dwa w ręku jedną z jej najpiękniejszych książek pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary znajduje drzwi do zamkniętego ogrodu i przywraca go do życia jest chyba jednym z najbardziej wzruszających. Opis budzącej się natury, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można spędzać czas. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest także jego zagospodarowanie. Aby zmienić swój tajemniczy ogród na ogród z bajki, powinniśmy wybrać do niego odpowiednie oświetlenie ogrodu.
Pod kloszem

Nowoczesne oświetlenie biurowe

Dla niektórych presja faktu, że oświetlenie mieszkania jak również jego wystrój ma nam wystarczyć na lata, jest tak duża, że nie potrafią podjąć prawie żadnej decyzji. U niektórych wynika to z faktu, że nie są w stanie wyobrazić ukończonego oświetlenia w pokoju, kuchni lub łazience. Natomiast inne osoby w dekorowaniu wnętrz zdecydowanie się realizują i umieją w myślach zobaczyć oświetlenie kuchenne, łazienkowe i oświetlenie salonu w pełnej krasie.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – nowoczesne oświetlenie twojego ogrodu

W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe można oprzeć na jednej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak okazać się mało praktyczne. Jak dobierać lampy ogrodowe, ażeby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak oszczędzać prąd gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą być również elementem dekoracyjnym?
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Ogród to nie tylko rośliny

Dom za miastem to dla większości największe marzenie o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Aczkolwiek, aby nasz dom dawał nam radość, warto zatroszczyć się też o teren dookoła. Mowa tu oczywiście o ogrodzie i jego aranżacji, ale tak samo istotne jest trafne oświetlenie zewnętrzne ogrodu.
Lampy ogrodowe

Piękny ogród dzięki oświetleniu

Podmiejski dom to dla większości ukoronowanie marzeń o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Jednak, aby nasz dom przynosił nam nas cieszył, warto zatroszczyć się też o teren dookoła. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie ważne jest trafne oświetlenie zewnętrzne domu. Umiejętnie rozstawione lampy ogrodowe podkreślą walory nawet najskromniejszego ogródka, a z okazałego ogrodu trafnie dobrane oświetlenie ogrodowe uczyni miejsce iście magiczne.