Ogród
Meble ogrodowe z drewna teakowego Ballare

W jaki sposób wybrać idealne meble do ogrodu?

Ogród to świetne miejsce na przyjmowanie gości bądź relaks jedynie w towarzystwie najbliższych osób. Ponadto, nadaje się też do odpoczywania z dobrą gazetą. Niemniej, jeśli pragnie się w pełni korzystać z możliwości które zapewnia, trzeba zadbać o jego stosowne urządzenie, tym samym meble ogrodowe mają tak istotne znaczenie.
Altanka ogrodowa

Sezon ogrodowy w pełni - w co warto wyekwipować fragment naszej przestrzeni?

Skrzynie ogrodowe to jedne z niezwyklej przydatnych i łatwo dostępnych akcesoriów, jakie sprawdzą się tak samo w dużym, otwartym ogródku, jak i na balkonie. Za to domki ogrodowe to istotny i praktyczny element umeblowania każdego większego ogrodu. Tak aby dobrze i sprawnie w nim funkcjonować, te dwie rzeczy winny znaleźć się w wyposażeniu naszej przestrzeni.
ogród

Pielęgnacja drzew owocowych bądź iglastych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze robotnikami, a po trosze artystami

Pielęgnowanie zielni to zajęcie dla tych kobiet, które kochają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie jest miłe, jeżeli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie cebulek tulipanów albo grabienie liści jesienną porą to czynności, które kojarzyć się mogą z relaksem. Faceci, którzy pracują umysłowo wręcz marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet zalecany.
kwitnące pąki kwiatów

Jak zmniejszyć wydatki zainstalowania systemu nawadniającego w ogródku?

W celu spowodowania opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogródku możemy zastosować parę prostych trików. Po pierwsze można sprawdzić czy na terenie naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując odpowiednią studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogrodu. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi wypełniać wszystkich przesłanek sanitarnych, co woda pitna. Innym wyjściem jest wykorzystanie pojemników na deszczówkę. Rozwiązanie to ma też swoje minusy ponieważ dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych jednak możemy zmniejszyć w ten sposób wpływ suchych okresów. Jeśli te rozwiązania nie pasują do naszego ogródka możemy także zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlania.
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to prawdziwe królowe nazywane są często królowymi jesieni. Wielu z nas te przepiękne kwiaty niefortunnie przywodzą na myśl okazyjne dekoracje nagrobków na Święto Zmarłych. Między innymi z tej przyczyny chryzantemy nieczęsto komponuje się do dekoracji wnętrz, bukietów ślubnych czy bukietów na radosne okoliczności. W kulturze wschodu natomiast jej znaczenie jest całkowicie inne.
Odpoczynek w ogrodzie

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadami? A może potrzebujesz odrobinę intymności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasza działka i prywatny teren cieszył spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś na nas patrzy.
ogród

Posiadanie swojego ogródka to prawdziwa przyjemność

Posiadanie własnego ogrodu to ogromna przyjemność. Trzeba jednakże pamiętać, że jednocześnie jest to faktycznie duży obowiązek, jako że wyłącznie troskliwie zadbany będzie stanowił świetne miejsce do wypoczynku. Na szczęście obecnie proponowany jest szeroki zakres urządzeń, jakie mogą się okazać naprawdę pomocne w pracach ogrodowych. Przykładem są chociażby traktorki, dzięki którym można bez problemu i co najważniejsze – wygodnie ściąć trawę, a jest to przecież jeden z podstawowych obowiązków w ogrodzie.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Ogród to nie tylko rośliny

Podmiejski dom to dla wielu największe marzenie o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Aczkolwiek, aby nasz dom przynosił nam nas cieszył, warto zadbać też o o teren do niego przylegający. Mowa tu naturalnie o ogrodzie i jego aranżacji, ale równie ważne jest trafne oświetlenie zewnętrzne domu.
ogród zimowy

Ogrody

To pozostałość po dobie komuny, gdy zatrudnionym z wielu branż darowano małe skrawki ziemi w ramach nagrody za długą pracę. Można stwierdzić, że to był jeden z małej liczby trafnym pomysłów, które zrodziły się w głowach socjalistycznych władz. Emeryt ma sporo czasu i pragnie czuć się jeszcze do czegoś przydatnym.

Wymarzony ogród

Kiedy wybudowaliśmy już swój wymarzony dom, powinniśmy zadbać nie tylko o jego aranżację wewnątrz, ale także na zewnątrz. Chodzi w tym przypadku o oryginalny i zadbany ogród, który będzie zadziwiał odwiedzających nas gości i miejscowych przechodniów. Zadanie nie jest wcale proste – jeżeli mamy niewielki ogródek, z jednej strony to dobrze, ponieważ możemy lepiej zaplanować na nim roślinność i meble do ogrodu, z drugiej strony to wada, gdyż przy niewielkiej powierzchni nie łatwo zdecydować się na konkretne rodzaje drzew i krzewów – z niektórych będziemy zmuszeni najzwyczajniej zrezygnować.
1 2 3 4