Ogród
przytulny ogródek

Brak Ci kontaktu z naturą? Nie jesteś w tym osamotniony. Wiele osób narzeka na życie w mieście i marzy, iż zamieszka kiedyś na wsi

Mieszkasz w centrum miasta jednak ciągnie cię na prowincję. Jednak musisz tu zostać, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś się wyprowadzić musiałbyś sprzedać mieszkanie albo wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto nowość w życiu. Nie chcesz tego, ale weekendy lubisz spędzać za miastem, by delektować się dzikością przyrody i zbawiennym spokojem.
Odpoczynek w ogrodzie

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadem? A może chcesz trochę intymności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasza działka i prywatna posesja uszczęśliwiał ciszą i relaksem. Chcemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś nas podgląda.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – nowoczesne oświetlenie twojego ogrodu

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak być mało praktyczne. W jaki sposób dobierać lampy ogrodowe, aby odpowiednio spełniały swoje funkcje? W jaki sposób zaoszczędzić energię stosując lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą być równocześnie ozdobą?
kwitnące pąki kwiatów

Jak zmniejszyć wydatki zainstalowania systemu nawadniającego w ogródku?

W celu spowodowania opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogrodzie możemy zrobić parę prostych trików. Po pierwsze można skontrolować czy na terenie naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując właściwą studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogródka. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi spełniać wszystkich wymagań sanitarnych, co woda pitna. Innym wyjściem jest wykorzystanie zbiorników na deszczówkę. Rozwiązanie to ma też swoje wady ponieważ dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych jednak możemy pomniejszyć w ten sposób wpływ suchych okresów. Jeśli te rozwiązania nie pasują do naszego ogródka możemy także zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlewania.
Ogród

Gromadzenie surowców na pewno ułatwi pojemnik na piasek i sól, a także zbiornik na wodę

Mnóstwo ludzi, którzy zamieszkują w domach każdego dnia trudzą liczne obowiązki i czynności domowe, które połączone są z różnymi renowacjami albo pracą w ogrodzie. Nie można jednak zaprzeczyć, iż jest to dla nich ogromna przyjemność, która gwarantuje zajęcie w wolnym czasie. Wiele sklepów budowlanych bądź ogrodniczych sprzedaje ciekawe przybory i inne rozwiązania, mające ułatwić działalność przy domu. Prowadząc tego typu sposób życia uwzględnia się pory roku i ogólnie każdą możliwą pogodę, gdyż ma to wpływ nie tylko na skwer i kwiaty zielone, ale też na inne miejsca przy domu.

Wymarzony ogród

Kiedy wybudowaliśmy już swój wymarzony dom, powinniśmy pomyśleć nie tylko o jego aranżacji wewnątrz, ale także na zewnątrz. Mowa rzecz jasna o pięknym i zadbanym ogrodzie, który będzie zachwycał wszystkich naszych gości i miejscowych przechodniów. Zadanie nie jest jednak proste – jeśli mamy niewielki ogródek, z jednej strony to plus, bowiem możemy łatwiej zaplanować na nim roślinność i ogrodowe meble, z drugiej strony to minus, bowiem przy małej powierzchni nie łatwo zdecydować się na określone rodzaje drzew i krzewów – z wielu będziemy zmuszeni najzwyczajniej zrezygnować.
kret

Straty w ogrodzie spowodowane przez gryzonie - w jaki sposób im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest świetnym zajęciem, które umie sprawić mnóstwo przyjemności, ale też pochłania dużo wysiłku i wytrwałości. Coraz więcej ludzi odnajduje w nim własną pasję i wszelką wolną chwilę poświęca na troszczenie się o swój zielony skwer. Nie można ukryć, iż kiedy to wszystkie rośliny zaczynają pięknie rosnąć satysfakcja z wypełnionej pracy jest ogromna. Z tego względu każde straty, czy to spowodowane siłami natury czy gryzoniami są bolesne. Dobrze jest dlatego ciekawić się tym, w jaki sposób da się chronić kwiaty przykładowo przed porywistym wiatrem bądź mrozem, i jak funkcjonalnie pozbywać się gryzoni.
ogród

Otoczenie właśnie naszego ogrodu powinno być ładniejsze!

Ogród z pewnością musi elegancko wyglądać, lecz również wielce ważne jest jego otoczenie. Zatem starajmy się dbać o wszystko co ma jakiś związek z tym wszystkim co wokół ogrodu. Doskonale, że chociaż często nie za bardzo umiemy w ogóle sensownie rozeznać się, jeśli w grę wchodzi akurat otoczenie ogrodu, to jednak no tuż po zapoznaniu się z owym artykułem będziemy mieli możliwość w znacznym stopniu zwiększyć zakres swojej wiedzy.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Ogród to nie tylko rośliny

Podmiejski dom to dla większości największe marzenie o spokojnym życiu z dala od zgiełku miasta. Jednak, aby nasz dom przynosił nam radość, dobrze zadbać również o jego otoczenie. Mowa tu ewidentnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, ale tak samo istotne jest odpowiednie oświetlenie zewnętrzne budynku.

Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy wielbiciele powieści Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie nie raz w ręku jedną z jej najpoczytniejszych opowieści zastanawiających klasykę literatury pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odnajduje przejście do opuszczonego ogrodu i przywraca go do życia jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis rozkwitającej natury, dzięki której ogród na powrót staje się miejscem, w którym można spędzać czas. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest również jego zagospodarowanie. Aby zamienić swój tajemniczy ogród na ogród z bajki, powinniśmy wybrać do niego odpowiednie oświetlenie ogrodu.
1 2 3 4 5