Ogród
przytulny ogródek

Brak Ci kontaktu z naturą? Nie jesteś w tym osamotniony. Wiele osób narzeka na życie w mieście i marzy, iż zamieszka kiedyś na wsi

Mieszkasz w mieście jednak ciągnie cię na prowincję. musisz mieszkać w centrum, gdyż masz tu blisko do pracy, zresztą, nawet jeśli chciałbyś wynieść się musiałbyś sprzedać mieszkanie lub wziąć kredyt, czyli bardzo dużo formalności, a ponadto zmiana w życiu. Nie chcesz tego, ale ciepłe dni lubisz spędzać poza miastem, by podziwiać dzikość przyrody i zbawiennym spokojem.
kwitnące pąki kwiatów

Jak zmniejszyć wydatki zainstalowania systemu nawadniającego w ogródku?

W celu spowodowania opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogrodzie możemy zrobić parę prostych trików. Po pierwsze można sprawdzić czy na obszarze naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując prawidłową studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogrodu. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi wypełniać wszystkich wymogów sanitarnych, co woda pitna. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie zbiorników na deszczówkę. Rozwiązanie to ma też swoje minusy bo dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych jednak możemy pomniejszyć w ten sposób wpływ suchszych okresów. Gdy te rozwiązania nie nadają się do naszego ogródka możemy także zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlewania.

Wymarzony ogród

Jeśli postawiliśmy już swój upragniony dom, powinniśmy zatroszczyć się nie tylko o jego aranżację wewnątrz, ale także na zewnątrz. Mowa oczywiście o pięknym i zadbanym ogrodzie, który będzie zadziwiał wszystkich naszych gości i okolicznych przechodniów. Zadanie nie jest wcale łatwe – jeżeli mamy mały ogródek, z jednej strony to plus, ponieważ możemy lepiej zaplanować na nim roślinność i ogrodowe meble, z drugiej strony to minus, gdyż przy niewielkiej przestrzeni nie łatwo zdecydować się na określone rodzaje drzew i krzewów – z wielu będziemy zmuszeni najzwyczajniej zrezygnować.
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to królowe nazywane są często królowymi jesieni. Wielu z nas te urokliwe sezonowe kwiaty niefortunnie kojarzą się z tradycyjną dekoracją nagrobków . Przez to skojarzenie z tej przyczyny chryzantemy rzadko kiedy wkomponowuje się do dekoracji wnętrz, bukietów ślubnych czy wiązanek okazyjnych. Na wschodzie jednak jej znaczenie jest całkowicie inne.
Ogród

Stylowe meble ogrodowe pomogą zaplanować każdy ogród

Mamy szansę kupić designerskie meble ogrodowe

Stylowe meble ogrodowe pomogą zaplanować każdy ogród

Urządzając mieszkanie, chcemy aby wszystko prezentowało się jak najlepiej i wspaniale było do siebie dopasowane. Identycznie powinniśmy zatroszczyć się o własny ogród, by wypoczynek w nim okazał się wręcz niesamowitym przeżyciem.
Altanka ogrodowa

Sezon ogrodowy w pełni - w co warto wyekwipować fragment naszej przestrzeni?

Skrzynie ogrodowe to jedne z w wyższym stopniu przydatnych i łatwo dostępnych dodatków, które sprawdzą się zarówno w dużym, otwartym ogródku, jak i na balkonie. Z kolei domki ogrodowe to istotny i pożyteczny element wyekwipowania każdego większego ogródka. Tak aby dobrze i sprawnie w nim funkcjonować, te dwie rzeczy winny znaleźć się w wyekwipowaniu naszej przestrzeni.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród snów?

Na samym wstępie należy oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów bądź na przykład z różnych pozostałości po budowie. Potem należy przyszykować należyte podłoże pod rośliny. W momencie, gdy istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, zaś, gdy zbija się w grudy to jest zytnio gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Ważne jest również pH gleby. Rośliny wzrastają najlepiej w glebie o pH obojętnym. Ażeby określić kwasowość gleby trzeba kupić kwasomierz polowy czy też elektroniczny.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – nowoczesne oświetlenie twojego ogrodu

Praktycznie oświetlenie zewnętrzne domu czy też oświetlenie ogrodowe można oprzeć na jednej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak skąpe zewnętrzne oświetlenie może jednak być mało praktyczne. Zatem jak wybrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio spełniały swoje funkcje? Jak zaoszczędzić prąd gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą być także ozdobą?
Piknik na świeżym powietrzu

Przydatne ogrodzie- wiesz co takiego? - pewnie że stylowe meble ogrodowe!

Kiedy właśnie przeprowadziłeś się do swojego domu, zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad kupnem mebli ogrodowych do swojego ogrodu. Czasami zapominamy o zaaranżowaniu ogródka, skupiając się między innymi na aranżowaniu poszczególnych pomieszczeń, a tymczasem właściwe zagospodarowanie ogrodu bez wątpliwości może sprawić, że będzie on sporą ozdobą Twojego domu.
Stylowe lampiony do ogrodu

Nocne oblicze ogrodu

Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.
1 2 3 4 5