Ogród
Rybki w oczku ogrodowym

Jak zaaranżować ogród

Za oknem szaruga i chłód, lecz to nie powód, by nie myśleć o przyszłych dniach. Ogród to skrawek ziemi, o który należy dbać okrągły rok. W jesienne miesiące jednak niedużo można pielęgnować, mądrze przeznaczyć ten czas na opracowanie ciekawej aranżacji na słoneczne miesiące.
kret

Straty w ogrodzie spowodowane przez gryzonie - w jaki sposób im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest niezwykłym zajęciem, które zdoła sprawić sporo uciechy, ale też wymaga wiele wysiłku i wytrwałości. Coraz więcej osób odnajduje w nim swoją pasję i każdą wolną chwilę przeznacza na troszczenie się o swój zielony skwer. Nie sposób ukryć, że kiedy to wszystkie rośliny zaczynają pięknie rosnąć zadowolenie z zrealizowanej pracy jest ogromna. Z tego względu każde straty, czy to wywołane siłami przyrody czy gryzoniami są przykre. Należy dlatego ciekawić się tym, jakim sposobem można chronić rośliny przykładowo przed porywistym wiatrem czy też mrozem, a także jak sprawnie pozbywać się gryzoni.

Wymarzony ogród

Gdy wybudowaliśmy już swój upragniony dom, powinniśmy pomyśleć nie tylko o jego aranżacji wewnątrz, ale także na zewnątrz. Chodzi w tym przypadku o oryginalny i zadbany ogród, który będzie zachwycał odwiedzających nas gości i okolicznych przechodniów. Zadanie nie jest wcale proste – jeżeli mamy niewielki ogród, z jednej strony to dobrze, gdyż możemy łatwiej zaplanować na nim roślinność i ogrodowe meble, z drugiej strony to wada, ponieważ przy małej powierzchni nie łatwo zdecydować się na konkretne rodzaje drzew i krzewów – z niektórych będziemy musieli po prostu zrezygnować.
kwitnące pąki kwiatów

Jak zmniejszyć wydatki zainstalowania systemu nawadniającego w ogródku?

W celu podniesienia opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogródku możemy zrobić parę prostych trików. Po pierwsze warto sprawdzić czy na terenie naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując prawidłową studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogrodu. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi wypełniać wszystkich przesłanek sanitarnych, co woda pitna. Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie pojemników na wodę deszczową. Rozwiązanie to ma także swoje wady ponieważ dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych ale możemy pomniejszyć w ten sposób wpływ suchych okresów. Jeżeli te rozwiązania nie nadają się do naszego ogródka możemy też zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlewania.
ogród zimowy

Wygodne poduszki ogrodowe

Wiosna coraz bliżej, a wraz z nią inauguracja sezonu niekończących się biesiad w ogrodzie. Bo chyba nie ma lepszego miejsca na weekendowy odpoczynek i imprezy z przyjaciółmi oraz rodziną. Odpoczynek w ogrodzie sprawia, że stajemy się bardziej wyluzowani, a grill czy podwieczorek przy słonecznej pogodzie może trwać wiele godzin. Podczas gdy dzieciaki bawią się w piaskownicy czy grają w gry ogrodowe mamy wreszcie czas, by rozsiąść się wygodnie na leżaku czy w fotelu ogrodowym, wystawić twarz do słońca lub przejrzeć gazetę albo po prostu podumać.
Stylowe lampiony do ogrodu

Nocne oblicze ogrodu

Ogród ma dwa oblicza – dzienne i nocne. Skupiając się na tym pierwszym, często zapominamy o drugim, które przecież jest nie mniej ważne. Jak więc zaplanować oświetlenie ogrodu, aby móc cieszyć się jego pięknem również o zmroku? Z pomocą przyjdzie Ci szeroka oferta lamp z marketów Praktiker.
Meble ogrodowe z drewna teakowego Ballare

W jaki sposób wybrać idealne meble do ogrodu?

Ogród to świetne miejsce na przyjmowanie gości bądź relaks jedynie w towarzystwie najbliższych osób. Ponadto, nadaje się też do odpoczywania z dobrą gazetą. Niemniej, jeśli pragnie się w pełni korzystać z możliwości które zapewnia, trzeba zadbać o jego stosowne urządzenie, tym samym meble ogrodowe mają tak istotne znaczenie.
Altanka ogrodowa

Sezon ogrodowy w pełni - w co warto wyekwipować fragment naszej przestrzeni?

Skrzynie ogrodowe to jedne z niezwyklej przydatnych i łatwo dostępnych akcesoriów, jakie sprawdzą się tak samo w dużym, otwartym ogródku, jak i na balkonie. Za to domki ogrodowe to istotny i praktyczny element umeblowania każdego większego ogrodu. Tak aby dobrze i sprawnie w nim funkcjonować, te dwie rzeczy winny znaleźć się w wyposażeniu naszej przestrzeni.
ogród

Pielęgnacja drzew owocowych bądź iglastych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze robotnikami, a po trosze artystami

Pielęgnowanie zielni to zajęcie dla tych kobiet, które kochają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie jest miłe, jeżeli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie cebulek tulipanów albo grabienie liści jesienną porą to czynności, które kojarzyć się mogą z relaksem. Faceci, którzy pracują umysłowo wręcz marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet zalecany.
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to prawdziwe królowe nazywane są często królowymi jesieni. Wielu z nas te przepiękne kwiaty niefortunnie przywodzą na myśl okazyjne dekoracje nagrobków na Święto Zmarłych. Między innymi z tej przyczyny chryzantemy nieczęsto komponuje się do dekoracji wnętrz, bukietów ślubnych czy bukietów na radosne okoliczności. W kulturze wschodu natomiast jej znaczenie jest całkowicie inne.
1 2 3 4