Ogród
Sauna parowa

Altanki ogrodowe oferują nam przyjemne momenty

Świetnym pomysłem okazuje się być sauna ogrodowa. Dużo opowiada się teraz o niesamowitych właściwościach sauny, które powodują, że my się relaksujemy, a równocześnie nasz organizm uzyskuje na zdrowiu. Przez to nie może nas zaskakiwać, że znacznie więcej ludzi zaczyna się namyślać, czy nie będzie dla nich dobrym pomysłem sauna ogrodowa. Jest to mały, drewniany budynek, w którym znajdują się ławki oraz dobrze przygotowany piecyk.
Plac zabaw

Place zabaw dla dzieciaków w ogrodzie

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W czasach komputeryzacji dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu. Właściwym sposobem na nakłonienie dzieci do zabaw na dworze są place zabaw. Na skonstruowanie placu wystarczy niewielki ogródek przydomowy.
Wirtualny Ogród PRO

Ogrody.

Wyśniony ogród można sporządzić osobiście bądź skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kiedy wybierzemy tą pierwszą możliwość musimy skrupulatnie zaplanować wszystkie poszczególne fazy jego powstawania.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród snów?

Na samym początku należy oczyścić ogród z niepożądanych chwastów albo na przykład z rozmaitych pozostałości po budowie. Później trzeba przygotować stosowne podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest nazbyt piaszczysta, zaś, gdy zbija się w grudy to jest za bardzo gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku albo niewielkiego żwiru. Istotne jest też pH gruntu. Rośliny wzrastają odpowiednio w glebie o pH obojętnym. Aby ustalić kwasowość gleby należy kupić kwasomierz polowy albo elektroniczny.
Altanka ogrodowa

Sezon ogrodowy w pełni - w co warto wyekwipować fragment naszej przestrzeni?

Skrzynie ogrodowe to jedne z w wyższym stopniu utylitarnych i bez trudu dostępnych dodatków, jakie sprawdzą się w podobny sposób w ogromnym, otwartym ogrodzie, jak i na balkonie. Jednak domki ogrodowe to kluczowy i praktyczny element wyposażenia każdego większego ogrodu. By dobrze i sprawnie w nim działać, te dwie rzeczy powinny znaleźć się w urządzeniu naszej przestrzeni.
ogród

Pielęgnacja drzew owocowych bądź iglastych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze robotnikami, a po trosze artystami

Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych pań, które kochają spędzać czas na otwartym powietrzu. To zajęcie bywa miłe, jeśli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie cebulek tulipanów albo grabienie liści jesienią to czynności, które kojarzyć się mogą z wypoczynkiem. Mężczyźni, którzy pracują w krawatach wręcz marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a lekki wysiłek jest dla nich nawet wskazany.
Młoda jodła

Dbaj o posadzone rośliny w ogródku, wykorzystując odpowiednie nawozy

Piękny ogród to idealne dopełnienie każdej posesji oraz wspaniałe tło dla obiektu mieszkalnego. Użytkownicy mieszkań robią wszystko, aby stworzyć interesujące aranżacje w ogrodach.

Wymarzony ogród

Gdy postawiliśmy już swój upragniony dom, powinniśmy pomyśleć nie tylko o jego aranżacji wewnątrz, ale także na zewnątrz. Mowa oczywiście o oryginalnym i zadbanym ogrodzie, który będzie zachwycał odwiedzających nas gości i okolicznych przechodniów. Zadanie nie jest jednak proste – jeżeli mamy niewielki ogród, z jednej strony to dobrze, gdyż możemy łatwiej rozplanować na nim roślinność i meble do ogrodu, z drugiej strony to wada, ponieważ przy małej przestrzeni nie łatwo zdecydować się na określone gatunki drzew i krzewów – z wielu będziemy musieli najzwyczajniej zrezygnować.
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to prawdziwe królowe nazywane są często królowymi jesieni. Wielu z nas te olśniewające kwiaty niezmiennie przywodzą na myśl okazyjne dekoracje nagrobków . W dużej mierze z tej przyczyny chryzantemy rzadko kiedy komponuje się do ozdabiania wnętrz, bukietów ślubnych czy bukietów okazyjnych. Na wschodzie jednak jej znaczenie jest diametralnie różne.
fototapety kwiaty

Kwieciste ozdoby

Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkanie możemy zastanowić się nad wyborem ozdób roślinnych. Kwiaty spowodują, że stanie się ono bardziej przytulne i przyjazne dla nas samych. Jeśli nie przepadamy za zbyt dużą ilością kolorów, dobrym rozwiązaniem mogą być rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, w ten sposób czyszcząc powietrze.
1 2 3 4