Ogród
Ogród

Leżaki z technorattanu będą się pięknie prezentowały

Co musi znaleźć się w naszym ogrodzieKiedy przyjdziemy do wniosku, że pragniemy, by nasz ogród był miejscem, w którym sympatycznie będziemy mogli odpocząć po całym dniu, to należy się namyślić, co pragniemy w nim postawić. Czy ma się tam znaleźć stół, krzesła, hamak, huśtawka, a być może planujemy ustawić cały namiot, w którym będziemy mieli szansę siedzieć? Im lepiej zaplanujemy przestrzeń naszego ogrodu, tym bardziej będzie nam się ona podobała, a co się z tym wiąże, tym chętniej będziemy w nim przesiadywali.
tulipan w ogrodzie

Jakie są walory oraz minusy żywopłotów kształtowanych i nie przycinanych?

Warto zadać sobie trochę trudu, aby dobrze przygotować miejsce pod przyszły żywopłot, a później – zwłaszcza w pierwszych latach – pamiętać o regularnym jego cięciu. Bez tego nie oczekujmy za kilka lat zwartej ściany zieleni. Termin zakładania żywopłotu zależy od roślin, które chcemy posadzić. Drzewa i krzewy liściaste z odsłoniętym systemem korzeniowym, czyli te, które hodowane były w szkółce w gruncie, a później wykopane do sprzedaży, nasadzamy w październiku, gdy spadną liście lub wczesną wiosną, zanim zaczną rozwijać się pąki.
Ogród

Stylowe meble ogrodowe pomogą zaplanować każdy ogród

Możemy zakupić designerskie meble ogrodowe

Stylowe meble ogrodowe pomogą zaplanować każdy ogród

Wykańczając dom, pragniemy by wszystko przedstawiało się jak najlepiej oraz wspaniale było do siebie dopasowane. Identycznie musimy zatroszczyć się o własny ogród, żeby wypoczynek w nim okazał się wręcz miłym doświadczeniem.
Sauna parowa

Altanki ogrodowe oferują nam przyjemne momenty

Dobrym pomysłem jest sauna ogrodowa. Sporo mówi się obecnie o niesamowitych właściwościach sauny, które powodują, że my się odprężamy, a równocześnie nasz organizm uzyskuje na zdrowiu. Przez to nie może nas dziwić, że znacznie więcej osób zaczyna się zastanawiać, czy nie okaże się dla nich dobrym pomysłem sauna ogrodowa. Będzie to niewielki, drewniany domek, w którym odnajdują się ławki oraz właściwie przygotowany piecyk.
chryzantema

Chryzantemy w ogrodzie i w wazonie

Chryzantemy to cudowne kwiaty, które nazywane są często królowymi jesieni. Wielu z nas te przepiękne sezonowe kwiaty niefortunnie kojarzą się z tradycyjną dekoracją nagrobków na Święto Zmarłych. W dużej mierze z tego powodu chryzantemy rzadko kiedy używa się do ozdabiania wnętrz, wiązanek ślubnych czy bukietów na radosne okoliczności. Na wschodzie jednak jej znaczenie jest całkowicie różne.
Odpoczynek w ogrodzie

Ogrodzenie pełne, czy ogrodzenia panelowe? Które wybrać? To zależy od oczekiwań i tego w jakim zamyśle chcemy zamontować płot.

Problemy z sąsiadem? A może chcesz odrobinę intymności? Nikt z nas nie ma ochoty być podpatrywanym przez płot – to pewne. Pragniemy by nasz ogród i prywatna posesja cieszył spokojem i odprężeniem. Pragniemy, być tam wolni i nie przejmować się tym, czy ktoś na nas patrzy.
Plac zabaw

Place zabaw dla dzieciaków w ogrodzie

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W dobie komputeryzacji dzieci coraz to więcej czasu spędzają w domu. Dobrym rozwiązaniem na wciągnięcie dzieci do zabaw na dworze są place zabaw. Na skonstruowanie placu wystarczy niewielki ogródek przydomowy.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Odmień swój ogród na lato.

Lato sprzyja grillowaniu, leniwemu spędzaniu czasu na łonie natury. Dla tych, którzy z utęsknieniem wyczekiwali wysokich temperatur, spacerowanie jest spełnieniem marzeń o końcu zimna. Wzrost temperatur to również pora budzenia się do życia wszelakich żyjątek, a także posadzonych w ogrodach kwiatków.

Wymarzony ogród

Kiedy wybudowaliśmy już swój upragniony dom, powinniśmy pomyśleć nie tylko o jego aranżacji wewnątrz, ale także na zewnątrz. Chodzi w tym przypadku o oryginalny i zadbany ogród, który będzie zachwycał wszystkich naszych gości i przypadkowych przechodniów. Zadanie nie jest wcale proste – jeżeli mamy mały ogród, z jednej strony to plus, ponieważ możemy lepiej zaplanować na nim roślinność i ogrodowe meble, z drugiej strony to wada, bowiem przy niewielkiej przestrzeni nie łatwo zdecydować się na określone rodzaje drzew i krzewów – z niektórych będziemy zmuszeni najzwyczajniej zrezygnować.
Rybki w oczku ogrodowym

Jak zaaranżować ogród

Za oknem paskudna pogoda, lecz to nie powód, by nie rozmyślać o przyszłych dniach. Ogród to skrawek ziemi, o który trzeba dbać okrągły rok. Jesienią mimo to niedużo da się pielęgnować, warto przeznaczyć ten czas na wymyślenie ciekawej aranżacji na ciepłe dni.
1 2 3 4