Ogród
Rybki w oczku ogrodowym

Jak zaaranżować ogród

Za oknem deszcze, ale to nie powód, by nie planować przyszłych dniach. Ogród to coś, o co trzeba dbać okrągły rok. W jesienne miesiące mimo to mało da się pielęgnować, warto oddać ten okres na opracowanie interesującej aranżacji na ciepłe dni.
Oświetlenie zewnętrzne budynku.

Ogród to nie tylko rośliny

Podmiejski dom to dla wielu największe marzenie o wygodnym życiu z dala od zgiełku miasta. Jednak, aby nasz dom przynosił nam radość, dobrze zatroszczyć się też o o teren do niego przylegający. Mowa tu ewidentnie o ogrodzie i aranżacji roślinnej, jednak równie istotne jest trafne oświetlenie zewnętrzne ogrodu.
ogród

Posiadanie swojego ogródka to prawdziwa przyjemność

Posiadanie własnego ogrodu to prawdziwa przyjemność. Trzeba jednakże pamiętać, że jednocześnie jest to nadzwyczaj duży obowiązek, jako że tylko wystarczająco pielęgnowany będzie stanowił doskonałe miejsce do wypoczynku. Na szczęście współcześnie oferowany jest bogaty zakres urządzeń, jakie mogą się okazać faktycznie przydatne w pracach ogrodowych. Przykładem są chociażby traktorki, dzięki którym można bez problemu i co najważniejsze – wygodnie ściąć trawę, a jest to przecież jeden z najistotniejszych obowiązków w ogrodzie.
Plac zabaw

Place zabaw dla dzieciaków w ogrodzie

Wszyscy wiedzą o tym, jak ważne jest przebywanie dzieci na świeżym powietrzu. W czasach komputeryzacji dzieci coraz więcej czasu spędzają w domu. Dobrym rozwiązaniem na zachęcenie dziatwy do zabaw na dworze są place zabaw. Na wybudowanie placu wystarczy mały ogródek przy domu.
Meble ogrodowe z drewna teakowego Ballare

W jaki sposób wybrać idealne meble do ogrodu?

Ogród to doskonałe miejsce na zapraszanie gości czy relaks jedynie w gronie najbliższych osób. Co więcej, nadaje się również do odpoczywania z ciekawą gazetą. Jednakże, kiedy pragnie się w pełni korzystać z możliwości jakie daje, należy zatroszczyć się o jego odpowiednie urządzenie, dlatego meble ogrodowe mają tak spore znaczenie.
Kosiarka Honda

Dobra kosiarka do Twojego trawnika

Piękny, gęsty i zdrowy trawnik to marzenie i cel każdego właściciela domu, działki czy ogrodnika. Pożądany efekt zależy od wielu czynników, nie tylko od doboru i jakości nasion, nawożenia, podlewania, ale również od prawidłowego koszenia.
Ogrodowe oczko

Lampy ogrodowe – nowoczesne oświetlenie twojego ogrodu

W zasadzie oświetlenie zewnętrzne domu tudzież oświetlenie ogrodowe możemy zbudować na pojedynczej lampie halogenowej nad drzwiami wejściowymi do domu i kinkiecie zewnętrznym na tarasie. Tak słabe zewnętrzne oświetlenie może jednak być niezbyt. W jaki sposób dobrać lampy ogrodowe, aby odpowiednio nam służyły? W jaki sposób zaoszczędzić energię gdy montujemy lampy zewnętrzne? Czy lampy do ogrodu mogą stać się równocześnie dekoracją?
kret

Straty w ogrodzie spowodowane przez gryzonie - w jaki sposób im zapobiegać?

Ogrodnictwo jest ciekawym zajęciem, które umie sprawić wiele przyjemności, ale też kosztuje sporo trudu i wytrwałości. Coraz więcej osób odnajduje w nim własną pasję i wszelką wolną chwilę przeznacza na dbanie o swój zielony skwer. Nie można ukryć, że kiedy to wszystkie kwiaty zaczynają kwitnąć zadowolenie z wypełnionej pracy jest ogromna. Z tego względu każde szkody, czy to wywołane siłami przyrody czy gryzoniami są bolesne. Warto dlatego ciekawić się tym, jak da się ochraniać kwiaty przykładowo przed porywistym wiatrem czy też mrozem, a także jak efektywnie pozbywać się gryzoni.
kosiarka

Pielęgnacja ogrodów wymaga zakupu paru przydatnych urządzeń

Pielęgnacja ogrodów wymaga zakupu paru przydatnych sprzętów, które sporo mogą usprawnić codzienną pracę. Należy na przykład do nich kosiarka, dzięki której można będzie przypilnować tego, żeby przydomowy trawnik zawsze był odpowiednio przycięty.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – znakomite miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia sugestii odnoszącej się do jej uprawy.

Prawie każda osoba śni o swoim ogrodzie lub działce. Jest to zazwyczaj miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i spokojem, w którym można zaszyć się na chwilę. Ale aby móc skorzystać z momentu relaksu w cudownym otoczeniu znaczące jest, aby najpierw dobrze je urządzić i odpowiednio o nie się zatroszczyć.
1 2 3 4 5