Leczenie
preparaty

Urodziwy, ładny uśmiech - w jaki sposób o niego zatroszczyć się?

Obecnie mnóstwo osób zwraca wielką atencję na swój wygląd. Troszczą się o jakikolwiek dodatek, który poczyni, iż będą prezentować się cudownie.
dentystka, stomatolog

Z jakiego powodu trzeba pilnować stanu swoich zębów, dwa sposoby leczenia kanałowego.

Próchnica to bardzo poważny problem wśród naszego społeczeństwa. Mimo bardzo dużej ilości past do zębów i zaawansowanych technologicznie szczoteczek nadal wielu ludzi ma sporo ubytków w zębach. W znacznym stopniu wynikać to będzie nie z tego, że nie ma czym myć zębów, ale z powodu mycia niestarannego albo niedokładnego.
dentysta

Jeśli chcesz posiadać zdrowe zęby, powinieneś oddać się w ręce wprawnego dentysty

Zachowanie zdrowego oraz estetycznego uśmiechu jest bardzo kluczowe, bo pozwala na pewność siebie i zapewnia, że prezentuje się witalniej i sprawia wrażenie zadbanego. Na szczęście obecnie nie ma żadnego kłopotu ze znalezieniem dobrej kliniki stomatologicznej, która otoczy jamę ustną troskliwą opieką.
lekarz

Internista - w czym się specjalizuje?

pomimo obiegowej opinii, misja lekarza rodzinnego jest bardzo istotna. To on jako pierwszy widzi się z cierpiącym, to on inicjuje działania wpływające na kolejne rozstrzygnięcia. pomimo iż że jego rola jest trywializowana, to każdy z nas zgodzi się ze spostrzeżeniem, że misja lekarza rodzinnego, jako lekarza pierwszego kontaktu w wielu sytuacjach jest kluczowa – przede wszystkim z punktu widzenia pacjenta, ale też przyszłych lekarskich działań.
stetoskop lekarza

Nowotwór nie patrzy na lata

Każda choroba potomstwa, czy to zwykłe przeziębienie, czy ostre zapalenie płuc powoduje, iż ciężko jest się pogodzić z jego cierpieniem i jednocześnie człowiek zarzuca sobie, iż powinien się nim wspanialej zajmować i lepiej o niego dbać. Jednak co innego jest, kiedy zaznaczymy, że maluch za kilka dni wróci do pełni sił, a zupełnie co kolejnego jest, kiedy zaznaczymy, że jego schorzenie to coś znacznie cięższego, a walka z nią nie będzie aż tak wyrównana jak byśmy chcieli i niekoniecznie wszystko może się przechylić na naszą stronę.
Lekarze podczas zabiegu

Masz problem z trzymaniem moczu? Nie załamuj się, jest odpowiedni sposób na te dolegliwości. Zobacz, co to jest

Dokucza ci problem z nietrzymaniem moczu? Na szczęście jest na to sposób! Nazywane w ten sposób leczenie laserowe to działanie, w którym zachodzi fototermiczne zmniejszanie ścianek pochwy. Podczas tego typu zabiegu używany jest laser, który sprawia utrwalanie powięzi wewnątrz miedniczej a także ścianek pochwy.
Mowa

Problemy u dzieci – sposoby leczenia, skuteczność

W zeszłym roku na srebrnym ekranie królował film „Jak zostać królem”, który dochrapał się paru Nagród Akademii i dużego uznania na całym świecie. Opowiadał on losy monarchy brytyjskiego Jerzego VI, posiadającego męczącą wadę wymowy. Wstydząc się mówić przed rzeszą swych obywateli, monarcha zdecydował opłacić logopedę. terapia jąkania okazała się sukcesem i królowi udało się ograniczyć uciążliwe jąkanie.
nerka

Wybierz idealnego lekarza w swojej okolicy

Zapewne każdy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dostęp do rozmaitych usług medycznych jest aktualnie bardzo powszechny – dosłownie w każdym, nawet niezbyt dużym mieście działa chociaż parę profesjonalnych placówek tego typu, a takie oferty odznaczają się tak dużym zróżnicowaniem, że praktycznie zawsze będziemy w stanie odszukać wśród nich dokładnie to, czego tylko akurat potrzebujemy. Oczywiście, niesamowicie wręcz istotne jest tutaj pójście właśnie do takiego lekarza, jaki zajmuje się chorobami z którymi akurat musimy się zmagać, a coś takiego wbrew pozorom nie jest proste.
zęby, zdrowy uśmiech

Jak szukamy dobrego dentysty albo renomowanego gabinetu dentystycznego, gdy ból zęba staje się bardzo dokuczliwy

Uciążliwy ból zęba może zarówno przekreślić ambitne plany na przyjemne spędzenie wieczoru w gronie najlepszych kolegów, jak i stać się przyczyną nieprzespanej nocy. Zazwyczaj Polacy długo zwlekają z umówieniem wizyty u dentysty, szczególnie jeśli wiedzą, że ubytek jest mały.
krew

W sytuacji, kiedy zamierzasz zadbać o swe zdrowie, co jakiś czas rób analizy krwi

Specjaliści są zgodni, że profilaktyka zapewnia ogromną szansę uniknięcia wielu poważnych chorób. Do działań profilaktycznych zaliczane są bez wątpienia odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczną oraz odpowiednią porcję snu. Niezwykle istotne jest również, aby co jakiś czas wykonywać badania krwi i analizować uzyskane wyniki.
1 2 3