Choroba
badanie wzroku

Leczenie dolegliwości swojego wzroku i oczu

Czy myślałeś kiedyś nad tym, jak to jest być ślepym? Z wszystkich naszych zmysłów wzrok jest najbardziej istotny. Dlatego każdy powinien raz na pewien czas chodzić na kontrole, by osłonić się przed fatalnymi w skutkach chorobami.
tabletki

Niektóre choroby możemy usiłować leczyć na własną odpowiedzialność, kiedy nie mamy czasu na wizytę u lekarza

Zdrowie jest najdroższą życiową wartością, o czym zazwyczaj myślimy dopiero wtedy, kiedy dopada nas choroba. I niekoniecznie trzeba tutaj myśleć jedynie o ciężkich dolegliwościach albo kontuzjach czy złamaniach, bowiem zwyczajne, ale wyjątkowo uporczywe przeziębienie może nas szybko unieruchomić w domu nawet na parę ładnych dni.

Depresja - jak rozpoznać i leczyć tę chorobę?

to poniekąd nadal temat tabu. Osoby, które na nią cierpią, same przed sobą wstydzą się przyznać do tego problemu, tym bardziej przed rodziną oraz przyjaciółmi. Dlatego też tak wiele przypadków tej choroby nie jest odpowiednio leczonych. Wiele osób nie wie również, jak pomóc osobom dotkniętym depresją, w jakich miejscach takiej pomocy szukać i jak powinno się zareagować, gdy się z nią stykają.
okulistyka toruń

Jakie okulistyczne badanie muszą robić osoby, które ukończyły 40 lat?

Najpopularniejszym badaniem okulistycznym, które powinno wykonywane być przy dowolnej konsultacji u okulisty, to badanie ostrości wzroku. Tego typu badanie zezwala ocenić jakość widzenia i pozwala wstępnie wykluczyć choroby, w których może dojść do prędkiego uszkodzenia wzroku.

Borelioza oznaki i leczenie tej niebezpiecznej choroby

Wszystkie choroby mają inne oznaki, ale zdarza się tak, że i po objawach trudno jest dojść, co to za choroba. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę boreliozę, to oznaki niemalże zawsze są niesamowicie podobne, trudno, więc pomylić tę chorobę z inną. Borelioza objawy i leczenie tej choroby atakującej wiele układów jest trudne. Dlatego pamiętajmy, że po przyjściu do domu z łąki czy lasu popatrzeć czy nie mamy gdzieś kleszcza, bo bakterie, które wywołują boreliozę przenoszone są właśnie przez kleszcze.
w depresji

Sposoby na zapobieganie zimowej melancholii

Mieszkamy w miejscu na globie, w którym - jak sugeruje pewien z bardzo znanych piosenkarzy - nie ma słońca przez większość roku, i z tej przyczyny - wedle artysty - zachowujemy się w sprecyzowany sposób. Z wizją artysty można polemizować. Ja przykładowo nie zgadzam się z przesłaniem piosenki Kazika. W jednym piosenkarz ma jednakże rację - udowodniono, że brak słońca oddziałuje znacząco na kondycję zarówno fizyczną jak i psychiczną człowieka.
krew

W sytuacji, kiedy zamierzasz zadbać o swe zdrowie, co jakiś czas rób analizy krwi

Lekarze są zgodni, że profilaktyka daje wielką szansę uniknięcia wielu trudnych do wyleczenia schorzeń. Do działań profilaktycznych zalicza się z pewnością zdrowe odżywianie, aktywność fizyczną i odpowiednią porcję odpoczynku. Bardzo istotne jest również, aby co pewien czas robić badania krwi oraz analizować otrzymane wyniki.
stomatolog

Jak prezentuje się rynek stomatologii na warszawskim Ursynowie?

Współcześnie coraz większa ilość ludzi korzysta z pomocy dentystów. Wynika to z dwóch najważniejszych czynników. Rosnąca świadomość społeczeństwa – oto pierwszy z nich. Ludzie korzystają z dentystów coraz częściej, przede wszystkim ze względów zdrowotnych, a po drugie ze względów estetycznych.
Tatuaż, tatoo

Nietrzymanie moczu jako oznaka nieprawidłowej pracy dolnych dróg moczowych

Kłopot nietrzymania moczu nie jest następstwem starzenia się ustroju. Dotyczy zarówno facetów, jak i niewiast i jest to oznaka nieprawidłowej funkcjonalności dolnych dróg moczowych, czyli pęcherza, zwieracza i cewki moczowej.

W jaki sposób dać sobie radę z chorobami swoich pociech?

Narodziny dziecka to dla rodziców niezmiernie oczekiwany moment. Doczekanie się potomstwa jest bowiem marzeniem stosunkowo przeważającej części naszego społeczeństwa. Jest to także w pewnym sensie nasz gatunkowy instynkt, który wynika z natury naszego gatunku.
1 2 3