Jakimi sposobami radzić sobie można, jeżeli u dziecka pojawią się jakieś problemy w ruchowym czy neurologicznym rozwoju.

Każdy rodzic marzy o tym, aby dziecko, którego się spodziewa urodziło się w pełni zdrowia i nie miało później żadnych problemów w późniejszym życiu. W większości przypadków faktycznie tak jest, poza okresowymi przeziębieniami i innymi niegroźnymi chorobami dzieciom nic innego, poważnego się nie dzieje.

Lecz
mózg
trafiają się sytuacje, gdy pojawi się jakieś schorzenie neurologiczne, ortopedyczne czy genetyczne, które będzie wymagać pewnej opieki i rehabilitacji. Czasami problemy będą miały swój początek już w czasie ciąży, przy porodzie czy będą się też ujawniać już w późniejszym wieku. Jednak za każdym razem niezbędne będzie jakieś leczenie, które w większości przypadków może pozwolić dzieciom funkcjonować w normalny sposób i czasami zupełnie się pozbyć choroby. Ważne przede wszystkim będzie to, aby leczenie takie w ogóle podjąć, bowiem niektórzy rodzice mogą sobie odpuścić walkę i godzą się z takim właśnie stanem ich dzieci. Obecnie do wyboru jest sporo bardzo skutecznych metod rehabilitacji, jakie niejednokrotnie naprawdę dużo dały.
dziecko
Jedną z nich jest metoda rehabilitacji bobath, wymyślona już w latach czterdziestych dwudziestego wieku. Jej założenia to szeroka pomoc rozwoju we wszystkich obszarach ruchowych, przez stymulację odpowiednich mięśni i jednoczesne ograniczanie niepotrzebnych odruchów.


Pozostałe artykuły

Co to jest EMG? Co można za sprawą EMG zbadać? Jakie są wskazania do zrobienia takiego badania?

Kraków
Obecnie technika bardzo poszła do przodu, kiedy chodzi o medycynę. Sporo osób, jakie jeszcze do niedawna nie miały szans na odpowiednie leczenie, obecnie może mieć nadzieję, że coś w ich sytuacji zmieni się.
1 2