Choroby
witaminy

Zobacz czy w Twojej domowej apteczce są wszelkie potrzebne witaminy, w szczególności witamina D3 , a także K2!

Na obecną chwilę mnóstwo osób prowadzi zdrowy tryb życia, nie zmienia to jednak faktu, iż są i tacy, którzy nie znajdują na to czasu. Osoby wychowujące dzieci, zatrudnione na pełnym etacie nie zawsze mają czas na to, żeby gotować dania z dużą zawartością składników odżywczych.
potrafiszschudnac.pl

Jaką pełni rolę w naszych ciałach trzustka, jakie są najczęściej spotykane choroby tego organu.

Trzustka jest jednym z mniej znanych organów, w sumie jeśli nic się z nią nie dzieje, to wiele osób nawet nie ma świadomości, gdzie ona będzie. Lecz mimo tego, że jest niewielka i głęboko schowana, to spełnia ogromnie ważną rolę w organizmie.
narciarze

Dochodzenie do formy po niefortunnych upadkach na nartach

Nieustannie zwiększa się ilość miłośników zimowych szaleństw na stokach. Nieszczęśliwie, proporcjonalnie rośnie także liczba osób, które borykają się z posezonowymi kontuzjami.
chirurg ortopeda

Powrót do całkowitej sprawności po chorobie – na jakie rozwiązania dobrze jest się obecnie rzeczywiście zdecydować?

Choroba to zawsze kłopotliwy czas, niezależnie od tego, z jakim schorzeniem się walczy. Bardzo problematyczne są najczęściej urazy w efekcie których pacjent jest unieruchomiony bądź nie jest w stanie sprawnie się poruszać. Na szczęście, dziś medycyna posiada naprawdę wysoki poziom, dzięki czemu odzyskiwanie pełnej sprawności jest dużo łatwiejsze.
zmysł

Co powinniśmy posiadać w domowej apteczce?

Bezład, przeterminowane farmaceutyki, niewłaściwe warunki przechowywania - tak z reguły wyglądają nasze apteczki . Farmaceuci nazywają je wręcz składami leków, bo Polacy mają na nieszczęście skłonność do nabywania lekarstw na zapas i przechowywania ich całymi latami.
psychoterapeuta

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego może się spodziewać w gabinecie

Na nasze zdrowie składa się nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Gros specjalistów psychologów jest zdania, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeśli jedna szwankuje, to ta druga także nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa idą zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
kobieta podczas masażu

Masaż jako wspaniała postać relaksu i terapii

Wszelakiego typu masaże to nie jedynie niezła odmiana relaksu i odpoczynku dla całego ciała, ale również rehabilitacja w różnego typu chorobach. Mechanizm postępowania masażu jest nadzwyczaj zawiły.
Krwinki

Nowoczesna diagnostyka - drogą do zdrowia oraz niezłego samopoczucia

Mikroskopia - określana też testami na żywych komórkach krwi - to naukowa metoda służąca diagnozie zdrowia człowieka. Mikroskopowe Badanie Kropli Krwi znane jest już od dawna, jednak współczesne technologie pozwalają nam dostrzec obecność i stopień zaawansowania przykładowo grzybicy we krwi, zaś to obrazuje stan całego organizmu .

W jaki sposób stosownie zadbać się o zęby?

Chyba nie ma drugiego takiego specjalisty, którego tak strasznie się obawiamy. Chodzenie do stomatologa przyprawia nas o dreszcze. Najzabawniejsze jest to, że tego lekarza boją się głównie ludzie w sile wieku. Czy to jednakże dostateczny powód, by nie zaglądać do dentysty w ogóle? Najświeższe badania są wstrząsające. Mnóstwo rodaków ma kłopoty ze swoim uzębieniem. Najstraszniejsze jest jednakże to, że też nasze pociechy mają próchnicę.

Borelioza oznaki i leczenie tej niebezpiecznej choroby

Wszystkie choroby mają inne oznaki, ale zdarza się tak, że i po objawach trudno jest dojść, co to za choroba. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę boreliozę, to oznaki niemalże zawsze są niesamowicie podobne, trudno, więc pomylić tę chorobę z inną. Borelioza objawy i leczenie tej choroby atakującej wiele układów jest trudne. Dlatego pamiętajmy, że po przyjściu do domu z łąki czy lasu popatrzeć czy nie mamy gdzieś kleszcza, bo bakterie, które wywołują boreliozę przenoszone są właśnie przez kleszcze.
1 2 3 4 5 6