Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego może się spodziewać w gabinecie

Na nasze dobre samopoczucie składa się nie tylko pierwszorzędna kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Wielu specjalistów psychologów jest zdania, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeżeli jedna szwankuje, to ta druga również nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa wybierają się zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce albo te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
psycholog
To stwierdzenie jest bez wątpienia tylko potoczną opinią, bo rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego. Do psychologa przychodzą także osoby dorosłe, które chcą lepiej gospodarować czasem czy poznać tajemnice własnej psychiki, co bywa szczególnie istotne dla osób szukających pracy. Prześledźmy zatem propozycję specjalisty, która ma swój gabinet w województwie śląskim. Dobry psycholog pod Katowicami nie utyskuje na niedostatek klientów. A to za sprawą bogatej oferty, która adresowana bywa do osób w każdym wieku. Niektórych może nieco dziwić fakt, że do poradni na wizytę są zapisywane nawet niemowlęta. Jeśli maluch ma kłopoty z jedzeniem, a lekarz rodzinny nie dopatruje się w takim jakiejkolwiek choroby, to porada psychologa może być konieczna. Natomiast dzieci w wieku przedszkolnym oraz młodzież trafiają do gabinetu (leczenie skoliozy) z innych powodów. Najczęściej są one kierowane do specjalisty, bo ich zachowanie jest nieakceptowalne. Zwłaszcza młode osoby mają trudności z agresją, co znacznie utrudnia kontakty z rówieśnikami. Dodatkowo zaczepni uczniowie są prawdziwym zagrożeniem, tak dla pozostałych uczniów, jak i dla wykładowców.


Pozostałe artykuły

Gdy boimy się pójść do pracy

Kobieta u lekarza
Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz bombardujące nas doniesienia medialne o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, strach przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, wyścig szczurów między pracownikami, złe koleżeńskie relacje i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto obserwować siebie, by nie przegapić momentu, gdy złamie się nasz cienki pancerz i przestajemy panować nad własnym życiem.
1 2