Gdy boimy się pójść do pracy

Lekarzowi możesz zaufać
Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz bombardujące nas informacje o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę.
Dokładanie obowiązków przez szefa, strach przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, rywalizacja między pracownikami, złe koleżeńskie relacje i bezduszność pracodawców, którzy są pewni, że na nasze miejsce czeka 10 chętnych – to wszystko sprawia, że żyjemy w ciągłym stresie, że niejednokrotnie towarzyszą nam stany lękowe. Warto obserwować siebie, by nie przegapić momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy kontrolować swoje życie. Stres może zabić poczucie własnej wartości, wpłynąć na nasz związek i kontakty z dziećmi, oddalić od przyjaciół i spowodować, że sięgniemy po używki, staniemy się nieefektywni w pracy i wypaleni zawodowo.

Aby rozwiązać nasze problemy, warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Jeśli mieszkamy na terenie np. mazowieckiego, wystarczy wpisać w gogle frazy: Warszawa najlepszy psychoterapeuta lub poradnia psychologiczna wrocław, a wyskoczy nam lista najczęściej odwiedzanych gabinetów i ośrodków. Gdy przykładamy wagę do jakości usługi, wpiszmy dobry psycholog (p-w - psycholog kliniczny wrocław) wrocław i skontrolujmy szczególnie fora internetowe oraz wpisy internatów o konkretnych specjalistach w danej dziedzinie terapia małżeńska, pomoc psychologiczna, psychologia pracy, psychologia kliniczna.
Przed wizytą sprawdź lekarza!
Czasem niepokojące nas symptomy, np. pogłębiające się uzależnienie od alkoholu czy osłabione libido, mogą mieć bardziej złożone podłoże i przyczyn ich występowania należy szukać w przeszłości, relacjach z rodzicami, metodach wychowawczych, które nas ukształtowały. Wówczas skorzystajmy z pomocy psychoterapeuty. Algorytm poszukiwań jest nieco inny – posiłkując się przykładem Dolnego Śląska wpiszmy: psychoterapia wrocław, psychoterapeuta wrocław, tu jednak śledźmy ze szczególną uwagą opinie internatów, gdyż psychoterapia to zadanie na kilka miesięcy i między pacjentem a psychoterapeutą musi powstać specyficzna więź – musi on w stu procentach wzbudzać nasze zaufanie. Nie bójmy się jednak podjąć tego typu wyzwanie, bo skuteczna terapia może odmienić nasze podejście do wielu spraw i uczynić nas odpornymi na stres (więcej).


Pozostałe artykuły

Jak styl życia wpływa na naszą psychikę oraz osobowość i czy jest doskonała metoda na odstresowanie się

Wizyta u psychologa
Życie w teraźniejszych czasach staje się trudne i łatwe równocześnie. Z jednej strony pojawiło się na rynku artykułów towarów, bez których już nie wyobrażamy sobie zwyczajnego życia, np. komórka. A z drugiej, globalizacja pociąga za sobą skutki, o których pragnęlibyśmy czasem nawet nie wspominać. Otóż stres, nieustannie towarzyszący pracownikom wielkich korporacji, potrafi zrujnować karierę niejednego menedżera. Dlatego kładzie się duży nacisk na popularyzowanie zdrowego modelu życia, do którego włącza się czasami także wizytę u psychologa.
2023-05-05 07:56:06