Psycholog
alkohol w szklance

Jak funkcjonować z osobą dotkniętą schorzeniem alkoholizmu?

Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z problemem alkoholizmu na pewno wie, że owa sytuacja bynajmniej nie jest prosta. Nie tylko dla samego uzależnionego, ale również dla krewnych i przyjaciół. Jednakże specjaliści uczulają, że nie można się poddawać i pokazują jaką drogę wybrać, żeby udzielić pomocy alkoholikowi i wspólnie odbudować życie rodzinne, zniszczone przez alkohol.
Psycholog

Ciężka sytuacja? Warto zdać się na rady psychologa, który jako niezależna i obiektywna osoba, pomoże nam spojrzeć na nasze życie z innej perspektywy

Kłopoty i zmartwienia przytrafiają się wszystkim. Niemniej różni ludzie, różnie sobie z nimi radzą. Co więcej - jedna i ta sama sytuacja może być odmiennie rozpatrywana i analizowana: jedni będą odbierać ją z entuzjazmem, inni będą przeżywać porażkę i męczyć się ze swoją sytuacją. Rzecz jasna to, czy mamy tendencję do depresyjnych myśli zależy od wielu czynników.
Nowoczesna metoda leczenia przepuklin

Dyskusje o lekarzach w internecie

W momencie, gdy mamy zamiar wybrać się do lekarza, a w głównej mierze tego, który podejmuje prywatnie trzeba przeczytać o nim opinie. Wiadome jest, że w dzisiejszych czasach służba zdrowie nie za dobrze funkcjonuje.
psychoterapeuta

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego może się spodziewać w gabinecie

Na nasze zdrowie składa się nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Gros specjalistów psychologów jest zdania, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeśli jedna szwankuje, to ta druga także nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa idą zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
terapia

Garść komentarzy związanych ze zdrowiem psychicznym ludzi żyjących we współczesnym świecie

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne jak zdrowie ciała. Niektórzy twierdzą, że dobry stan ducha bywa nieodzowny, aby utrzymać kondycję. Będąc w dobrym nastroju o dużo prościej wybrać się na spacer do parku lub na jogging. Jednak w dzisiejszych czasach życie staje się coraz bardziej stresujące.
psycholog

Kiedy powinno się udać się do psychoterapeuty?

Jeżeli odnosisz wrażenie, iż tracisz kontrolę nad swym życiem, lub czujesz się nim nadmiernie obciążony, warto skorzystać z porady specjalisty. Dialog z postronnym psychoterapeutą, który wykorzystuje ścisłe techniki psychologiczne, skutecznie poprawi twe życie, i pomoże w rozwiązaniu niepokojących problemów. Psychoterapeuta to postronna, oraz stosownie wykwalifikowana osoba, która wie jak słuchać oraz we właściwy sposób wyciągnie wnioski, tak by w sposób szybki, nieskomplikowany i przed wszystkim efektywny dążyć do rozwiązania kłębiących się kłopotów. Psychoterapia jest to samodzielna podróż w głąb własnej osobowości. Pomaga zauważyć oraz zrozumieć własne postępowania a także odczucia.

Jesteś zdenerwowana i ospała? Z pewnością pomoże Ci lampa do światłoterapii, jaka pobudzi Cię do życia!

Obecnie Bardzo dużo ludzi zmaga się z chandrą. Jest to podyktowane szybkim trybem życia, niezdrowym jedzeniem oraz stresem czy to w robocie czy w mieszkaniu. Nie jest to nic wstydliwego, jednakże jeżeli tylko spostrzeże się jakiekolwiek przejawy niezwłocznie trzeba zacząć działać, albowiem tylko wówczas uda nam się zwyciężyć z tą chorobą.
psychoterapia

W jaki sposób psychoterapeuci dają sobie radę z ciągłym stresem

Obecne czasy charakteryzują się niezwykle wysokim ogólnym poziomem stresu. Wynika to w dużej mierze z szybkiego tempa życia, co z kolei wynika z tego, że wielu ludzi pracuje w wielkich firmach, w których nacisk kładzie się w pierwszej kolejności na bardzo szybki rozwój kariery zatrudnionych ludzi. Duży poziom stresu ma bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie człowieka.
psycholog

Świetna terapia małżeńska

W dzisiejszych czasach wiele trudności z kwestiami osobistymi mogą pomóc rozwiązywać wykwalifikowani specjaliści. Każdy nieraz przechodzi różnorodne problemy w swoim życiu, z którymi sam nie daje sobie rady. Różnorodne trudności psychologiczne związane z karierą zawodową czy problemami rodzinnymi. Takie kryzysy nie muszą być mimo to od razu przyczyną paniki. Gabinet psychologiczny Warszawa, to miejsce, jakie stanowczo warto odwiedzić poszukując sprawdzonej pomocy.
psychoterapeuta2

Wizyta u psychoterapeuty

Jak często dzieje się tak, że ktoś popada w nałóg i nawet jeżeli niby chce z niego wyjść, to i tak błyskawicznie zbliża się do zdania, iż to nie ma sensu, gdyż sam nie da sobie rady, a równocześnie nikt inny go nie rozumie? A co z małżeństwami, które zaczynają się od siebie odsuwać, przestają ze sobą rozmawiać, czy one też muszą od razu ruszyć do sądu z pozwem rozwodowym, a być może jeszcze jest szansa, że wszystko da się naprawić i znów będą mieli szansę być zgodnym małżeństwem?
1 2