Badania
dziecko

Dlaczego panowie po przekroczeniu czterdziestu lat powinni co najmniej raz na rok odwiedzać urologa.

Panowie z jednej strony bardzo sobie cenią swoją męskość, w wielu przypadkach chwaląc się nią przy każdej możliwości. Lecz jednocześnie potrafią ją bardzo zaniedbywać, choćby przez niewłaściwy tryb życia i unikanie lekarza.
na basenie - Hiszpania

Jakie profilaktyczne badania warto wykonywać raz na jakiś czas?

Podstawowe badania profilaktyczne warto robić raz do roku. Najprostsze badania zapobiegawcze są to badanie krwi i morfologia.


Jakie profilaktyczne badania warto wykonywać raz na jakiś czas?

Poza tym należy też wykonać badania zapobiegawcze, ażeby mieć pojęcie jak ma się nasz cholesterol jak też czy nie podskoczył nam cukier.
Dobra dieta uchroni nas przed nowotworem?

Musisz zrzucić zbędne kilogramy i poczuć się lepiej? Zainwestuj w specjalistę- dietetyka

Nadliczbowe kilogramy spędzają sen z powiek wielu osób, są też źródłem dużych kompleksów i utraty wiary w siebie. Specjaliści alarmują też, że otyłość może doprowadzić do groźnych nieprawidłowości i chorób, ograniczać komfort życia i pogarszać samopoczucie. Dlatego należy podejmować zmagania z otyłością oraz decydować się na skuteczną dietę.
Dr hab. N. med. Maciej Kielar

Wzrok jest naszym wiodącym zmysłem - trzeba zatem troszczyć się o niego przez całe życie

Każdy z nas jest świadom tego, że znaczne pogorszenie się wzroku, to szalenie ciężka spawa. życie jest wtedy wielkim wyzwaniem.
pielęgniarka przy łóżku pacjenta

Opieka pielęgniarki w przestrzeni domowej dla pacjentów.

Czuwanie nad chorym zarówno w podeszłym wieku jak i po różnorodnych zabiegach chirurgicznych to niejednokrotnie opieka długoterminowa. W tego rodzaju momentach – kiedy długi pobyt na oddziale szpitalnym jest po prostu nie realny należy namierzyć profesjonalne usługi pielęgniarskie.
okulistyka

Okulistyka – w jaki sposób obecnie są leczone różnego rodzaju choroby oczu i czy zabiegi przynoszą odpowiedni rezultat?

Warto dbać o swoje oczy, żeby działały możliwie jak najsprawniej przez dłuższy czas. Niestety, dużo osób udaje się do lekarza dopiero, kiedy zaczyna dziać się coś niepokojącego. Tymczasem, priorytetowe znaczenie mają szczegółowe badania profilaktyczne, które dają szansę możliwie jak najwcześniej zdiagnozować ewentualne schorzenia, a jak dziś wiadomo, początkowe stadium zwiększa szansę wyleczenia.
warzywa

Dbaj o to, co na co dzień zjadasz i wykonuj tylko naprawdę przemyślane zakupy spożywcze

To, co na co dzień spożywamy, ma ogromne znaczenie dla kondycji naszego organizmu oraz witalności. Nie można zaprzeczyć, że w ostatnich dekadach zrobiono wszystko, żeby unowocześnić branżę związaną z wytwarzaniem żywności. Niestety znacząco odcisnęło to piętno na jakości spożywanych produktów, bo zostały one napełnione przeróżnymi sztucznymi ulepszaczami smaku, konserwantami oraz barwnikami.
krew

W sytuacji, kiedy zamierzasz zadbać o swe zdrowie, co jakiś czas rób analizy krwi

Specjaliści są zgodni, że profilaktyka zapewnia ogromną szansę uniknięcia wielu poważnych chorób. Do działań profilaktycznych zaliczane są bez wątpienia odpowiednie odżywianie, aktywność fizyczną oraz odpowiednią porcję snu. Niezwykle istotne jest również, aby co jakiś czas wykonywać badania krwi i analizować uzyskane wyniki.
lekarz ze stetoskopem

Obręb nieodzownych badań dla kierowców

W różnych momentach życia potrzebujemy rady rozmaitych lekarzy specjalistów. Specjalizacji jest tyle, ile potrzeb rozlicznych osób.
nadciśnienie

Kliniki wewnątrz Katowicach - a więc, następny temacik pochodzący z rodzaju "co to jest?" i "co warto na ten konkretny temacik wiedzieć?"

Z pewnością poszukując lekarza, lub jakiegoś specjalistycznego oddziału medycznego, trafiłeś na wiele różnych słówek je określających. Przychodnia, gabinecik, lub nawet i "bardziej duże" słowo czyli po prostu Szpital.
1 2