Choroby
witaminy

Zobacz czy w Twojej domowej apteczce są wszelkie potrzebne witaminy, w szczególności witamina D3 , a także K2!

Na obecną chwilę mnóstwo osób prowadzi zdrowy tryb życia, nie zmienia to jednak faktu, iż są i tacy, którzy nie znajdują na to czasu. Osoby wychowujące dzieci, zatrudnione na pełnym etacie nie zawsze mają czas na to, żeby gotować dania z dużą zawartością składników odżywczych.
wada

Jak pokonać uzależnienie alkoholowe? Na jakiego typu terapię powinniśmy uczęszczać?

Najbardziej skutecznym oraz właściwym sposobem, żeby zatrzymać uzależnienie od alkoholu oraz innych używek, jest kompleksowe odwykowe leczenie. Zaczyna się od przerwania picia oraz detoksykacji organizmu.
potrafiszschudnac.pl

Jaką pełni rolę w naszych ciałach trzustka, jakie są najczęściej spotykane choroby tego organu.

Trzustka jest jednym z mniej znanych organów, w sumie jeśli nic się z nią nie dzieje, to wiele osób nawet nie ma świadomości, gdzie ona będzie. Lecz mimo tego, że jest niewielka i głęboko schowana, to spełnia ogromnie ważną rolę w organizmie.
narciarze

Dochodzenie do formy po niefortunnych upadkach na nartach

Nieustannie zwiększa się ilość miłośników zimowych szaleństw na stokach. Nieszczęśliwie, proporcjonalnie rośnie także liczba osób, które borykają się z posezonowymi kontuzjami.
chirurg ortopeda

Powrót do całkowitej sprawności po chorobie – na jakie rozwiązania dobrze jest się obecnie rzeczywiście zdecydować?

Choroba to zawsze kłopotliwy czas, niezależnie od tego, z jakim schorzeniem się walczy. Bardzo problematyczne są najczęściej urazy w efekcie których pacjent jest unieruchomiony bądź nie jest w stanie sprawnie się poruszać. Na szczęście, dziś medycyna posiada naprawdę wysoki poziom, dzięki czemu odzyskiwanie pełnej sprawności jest dużo łatwiejsze.
zmysł

Co powinniśmy posiadać w domowej apteczce?

Bezład, przeterminowane farmaceutyki, niewłaściwe warunki przechowywania - tak z reguły wyglądają nasze apteczki . Farmaceuci nazywają je wręcz składami leków, bo Polacy mają na nieszczęście skłonność do nabywania lekarstw na zapas i przechowywania ich całymi latami.
psychoterapeuta

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego może się spodziewać w gabinecie

Na nasze zdrowie składa się nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Gros specjalistów psychologów jest zdania, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeśli jedna szwankuje, to ta druga także nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa idą zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
kobieta podczas masażu

Masaż jako wspaniała postać relaksu i terapii

Wszelakiego typu masaże to nie jedynie niezła odmiana relaksu i odpoczynku dla całego ciała, ale również rehabilitacja w różnego typu chorobach. Mechanizm postępowania masażu jest nadzwyczaj zawiły.
Krwinki

Nowoczesna diagnostyka - drogą do zdrowia oraz niezłego samopoczucia

Mikroskopia - określana też testami na żywych komórkach krwi - to naukowa metoda służąca diagnozie zdrowia człowieka. Mikroskopowe Badanie Kropli Krwi znane jest już od dawna, jednak współczesne technologie pozwalają nam dostrzec obecność i stopień zaawansowania przykładowo grzybicy we krwi, zaś to obrazuje stan całego organizmu .
mózgi

Sposoby na łysienie

Wiele osób cierpi na rzadkie choroby, które między innymi polegają na wypadaniu włosów i nadmiernym łysieniu. Szczególnie tenże problem dotykać może kobiety, dzieci i osoby nastoletnie, dla których okazać się może to sporym problemem i dyskomfortem, z kolei w pewnych przypadkach prowadzą one również do stanów depresyjnych i zamknięcia się przed światem.


Sposoby na łysienie

Nowoczesne sposoby jednak potrafią sprawić, iż normalne życie, także z chorobą jest możliwe.
1 2 3 4