Stres
dziecko

W jakich sytuacjach może pomóc psycholog dla dzieci? Na czym polega psychoterapia dziecięca? Jakie zachowanie dzieci są niepokojące?

Czasami zdarza się, iż nie tylko dorosłe osoby potrzebują pomocy psychologa w trudnych chwilach. Potrzebują jej także najmłodsi, jacy nie radzą sobie z ciężkimi przeżyciami, albo po prostu z codziennymi problemami. W jakim momencie zgłosić się do tego typu specjalisty?
Kobieta u lekarza

Gdy boimy się pójść do pracy

Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz bombardujące nas doniesienia medialne o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, strach przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, wyścig szczurów między pracownikami, złe koleżeńskie relacje i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto obserwować siebie, by nie przegapić momentu, gdy złamie się nasz cienki pancerz i przestajemy panować nad własnym życiem.
placówki

Czujesz się chronicznie zmęczony? Sprawdź, jakich witamin brak Twojemu organizmowi!

Wszechobecny pośpiech i stres, który towarzyszy nam praktycznie na co dzień, oczywiście nie sprzyjają utrzymaniu organizmu w niezłej formie. Jeśli chcesz cieszyć się niezłym zdrowiem, a równocześnie nie masz za wiele czasu na odpoczynek lub wyjątkowo zdrowe odżywianie, wtedy musisz sięgnąć po sprawdzone suplementy diety, dzięki którym możesz uzupełnić niedobory wszelkiego rodzaju witamin w organizmie.
masażystka podczas wykonywania masażu

Jak wybrać najlepszy fotel do masażu

Jeżeli mamy siedzącą pracę, albo często uprawiamy sport często przydaje się nam masaż. Wiadomo są to różne masaże. W odmienny sposób masowany będzie pracownik korporacji, który cierpi na ból kręgosłupa od dużej liczby godzin siedzenia w tej samej pozycji przed komputerem, a inaczej masowany będzie na przykład biegacz, któremu trzeba rozluźnienia mięśni po ćwiczeniach czy rozciągnięcia napiętych więzadeł.
ciśnieniomierz

Fachowy sprzęt pomiarowy – w jakich sytuacjach warto mieć ciśnieniomierz

Przyrządy pomiarowe do użytku medycznego bywają nieraz potrzebne dla każdego pacjenta, który ma nawracające lub długotrwałe choroby. Zwłaszcza istotne jest monitorowanie ciśnienia u osób z takimi dolegliwościami, jak na przykład zaburzenia pracy tętnic, u ludzi prowadzących stresogenny tryb życia, z miażdżycą. Niewątpliwie warto wówczas mieć ciśnieniomierz naramienny, aby móc szybko obserwować stan zdrowia.
Akcja „Uwaga Nadwaga”

Mówi się, iż kto zadaje pytania nie błądzi - czyli gdzie zgłosić się w razie kłopotów

Jakość naszego życia zmienia się każdego dnia. Czasem nachodzimy na sytuacje, z którymi nie potrafimy nosić się samodzielnie. Na szczęście nie jesteśmy zdani sami na siebie.
psycholog

Gdzie szukać bardzo dobrej pomocy psychologicznej?

W życiu każdego z nas może zdarzyć się sytuacja, z którą nie poradzi sobie samodzielnie. Może mieć na to wpływ wiele czynników. Jeśli czujemy, że potrzebujemy terapii, nie wolno tego lekceważyć. Nierzadko zdarza się tak, że ludzie wstydzą się tego i wizyt u specjalisty. Powinno się pokonać wstyd, ponieważ oczekiwanie, aż kłopot sam zniknie, może nieść ze sobą trwałe konsekwencje.
Kiedy można wybrać się do specjalisty?
smak - przekrój

Jakiego rodzaju świadczenia mogą być przeprowadzane w gabinecie dentystycznym?

O tym, że o zdrowie trzeba dbać od dziecka, wie na pewno każdy racjonalny rodzic. Jest to wyjątkowo ważne szczególne, jeżeli szukasz dentysty dla swojego smyka.


Jakiego rodzaju świadczenia mogą być przeprowadzane w gabinecie dentystycznym?

Tego typu specjalista powinien posiadać już duże doświadczenie w przyjmowaniu małych pacjentów, jak także potrafić z nimi rozmawiać oraz je stosownie rozluźnić.
Krwinki

Nowoczesna diagnostyka - drogą do zdrowia oraz niezłego samopoczucia

Mikroskopia - określana też testami na żywych komórkach krwi - to naukowa metoda służąca diagnozie zdrowia człowieka. Mikroskopowe Badanie Kropli Krwi znane jest już od dawna, jednak współczesne technologie pozwalają nam dostrzec obecność i stopień zaawansowania przykładowo grzybicy we krwi, zaś to obrazuje stan całego organizmu .
relaks

Jeśli żyjesz w ciągłym stresie, a Twoja praca wiąże się z szeregiem trudnych wyzwań realizowanych pod presja czasu - warto zapoznać się z licznymi metodami na skuteczny relaks.

Dwudziesty pierwszy wiek, to egzystowanie w ciągłym biegu. Pracujemy przez sporą ilość godzin tygodniowo, poświęcamy się indywidualnej zawodowej dynamizacji. Pełnimy jednocześnie mnóstwo istotnych funkcji. Częstokroć bywamy zmęczeni i niechętni do jakichkolwiek działań, czy radości. Nie mamy nawet czasu dla rodziny, przyjaciół. Dodatkowo, egzystujemy w ciągłym stresie, cierpimy na nadmiar zobowiązań, co niekorzystnie wpływa na własne samopoczucie.
1 2