Psychika
Światłoterapia

Lampa do światłoterapii proponowana jest zwłaszcza zimą

Psychiczne podejście do życia jest ważne
Im lepiej się czujemy, im bardziej pozytywne nastawienie do życia mamy, tym lepiej nam wszystko idzie, prędzej organizujemy swoje sprawunki oraz mamy więcej siły do działania. Przez to tak istotne jest to, abyśmy troszczyli się o swoją psychikę i dostarczali jej jak najwięcej dobrych bodźców.
Psychoterapia grupowa

Pomoc terapeutyczna jest współcześnie jednym z najczęściej wyszukiwanych zagadnień.

W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi zmaga się z depresją oraz pozostałymi tematami istoty psychicznej. Jest to rozległy problem, jaki znacznie ciężej pobić aniżeli chorobę cielesną, zwłaszcza, że przejmuje dodatkowo familię i bliskich osoby zanurzonej w depresji.
psycholog

Porady psychologiczne w dużych miejscowościach

Aktualnie coraz większa liczba ludzi korzysta z porad psychologicznych. Dzieje się tak z kilku powodów. W dużej mierze więcej osób jest skłonne zaufać profesjonaliście, jak również uznać, że taka porada jest im potrzebna. Wizyty w gabinecie psychologicznym nie są już swoistym tematem zakazanym, tak jak to było jeszcze kilka lat temu. Ponadto obecnie tempo życia nieustannie wzrasta, co skutkuje wieloma niekorzystnymi zjawiskami. Ciągły stres, brak wolnego czasu czy problemy w komunikacji z innymi osobami to tylko część trudności.
Kobieta u lekarza

Gdy boimy się pójść do pracy

Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz bombardujące nas doniesienia medialne o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, strach przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, wyścig szczurów między pracownikami, złe koleżeńskie relacje i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto obserwować siebie, by nie przegapić momentu, gdy złamie się nasz cienki pancerz i przestajemy panować nad własnym życiem.
psychoterapeuta

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego może się spodziewać w gabinecie

Na nasze zdrowie składa się nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Gros specjalistów psychologów jest zdania, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeśli jedna szwankuje, to ta druga także nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa idą zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
poradnia rehabilitacyjna

Uprawiający sport ulegają różnym kontuzjom

Mówi się, iż uprawianie sportu to samo zdrowie i z pewnością w znacznej części tak jest, gdyż dzięki niemu posiadamy lepszą kondycję, jak oraz też wspanialsze ciało. Mimo wszystko powinniśmy wspomnieć, iż w zależności od tego, na jaki typ sportu się zdecydujemy, możemy także ulegać różnego rodzaju urazom. Czasami są one nieduże, jednak czasem potrzebna jest pomoc specjalistycznych przychodni.
dziecko po badaniu sensorycznym w Warszawie

Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak też psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco uważnie?

W zasadzie każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystko co najlepsze. Troszczy się, skrupulatnie obserwuje dziecko i przygląda się jego rozwojowi. Jest to ważne, gdyż niestety łatwo jest przeoczyć występujące problemy zdrowotne – czy to dotyczące fizjologii, czy też psychiki.