Psychika
Kobieta u lekarza

Gdy boimy się pójść do pracy

Wciąż rosnąca fala zwolnień oraz bombardujące nas doniesienia medialne o kryzysie nie pozostają bez wpływu na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, strach przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli jesteśmy chorzy, wyścig szczurów między pracownikami, złe koleżeńskie relacje i bezwzględność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie, że często nieobce są nam stany lękowe. Warto obserwować siebie, by nie przegapić momentu, gdy złamie się nasz cienki pancerz i przestajemy panować nad własnym życiem.
psychoterapeuta

Kto decyduje się na wizytę do specjalisty psychologa oraz czego może się spodziewać w gabinecie

Na nasze zdrowie składa się nie tylko znakomita kondycja fizyczna, ale także kondycja psychiczna. Gros specjalistów psychologów jest zdania, że te dwie sfery są w takim oddziaływaniu, że jeśli jedna szwankuje, to ta druga także nie ma się zbyt dobrze. Na wizytę do psychologa idą zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym mające trudności w nauce bądź te, które sprawiają kłopoty wychowawcze.
poradnia rehabilitacyjna

Uprawiający sport ulegają różnym kontuzjom

Mówi się, iż uprawianie sportu to samo zdrowie i z pewnością w znacznej części tak jest, gdyż dzięki niemu posiadamy lepszą kondycję, jak oraz też wspanialsze ciało. Mimo wszystko powinniśmy wspomnieć, iż w zależności od tego, na jaki typ sportu się zdecydujemy, możemy także ulegać różnego rodzaju urazom. Czasami są one nieduże, jednak czasem potrzebna jest pomoc specjalistycznych przychodni.
dziecko po badaniu sensorycznym w Warszawie

Rozwój dziecka – kluczowy jest zarówno ten fizyczny, jak też psychiczny. Czy przyglądasz się swojemu maluchowi wystarczająco uważnie?

W zasadzie każdy rodzic chce dla swojego dziecka wszystko co najlepsze. Troszczy się, skrupulatnie obserwuje dziecko i przygląda się jego rozwojowi. Jest to ważne, gdyż niestety łatwo jest przeoczyć występujące problemy zdrowotne – czy to dotyczące fizjologii, czy też psychiki.