Co powinniśmy posiadać w domowej apteczce?

Bezład, przeterminowane specyfiki, nienależyte warunki przechowywania - tak w większości wypadków wyglądają nasze apteczki domowe. Aptekarze nazywają je wręcz składami specyfików, albowiem Polacy mają niestety skłonność do kupowania lekarstw na zapas oraz trzymania ich latami.
Zaś powinny być w niej medykamenty pierwszej potrzeby, które zażywamy w dolegliwościach pojawiających się ni stąd ni zowąd oraz środki opatrunkowe. Jeżeli jest to apteczka jednostki cierpiącej na schorzenia przewlekłe, wymagające codziennego zażywania farmaceutyków, powinna mieścić minimum tygodniowy zapas tychże farmaceutyków. Nie ma zaś potrzeby gromadzić bezcelowych zapasów medykamentów.


zmysł


W apteczce domowej powinny znaleźć się: medykamenty o działaniu znieczulającym jak też przeciwgorączkowym, najodpowiedniej paracetamol i ibuprofen dla osób dorosłych w pastylkach, dla maluchów w syropie bądź czopkach Również leki przeciwbiegunkowe, dla przykładu węgiel w pastylkach, medykamenty zapobiegające odwodnieniu, tj. elektrolity w proszku z probiotykiem bądź bez. W naszej domowej powinny się znaleźć także lekarstwa przeciwalergiczne, jeśli w domu są osoby mające alergię na cokolwiek, duża gama leków dostępna jest bez przepisu lekarza (pastylki, krople do nosa i oczu, balsamy). Leki (polecamy pielęgnacja stóp) na szeroko rozumiane dolegliwości pokarmowe typu dyspepsja, zgaga, skurczowe stany.


1 2