Dochodzenie do formy po niefortunnych upadkach na nartach

Stale zwiększa się ilość miłośników zimowych szaleństw na stokach. Jednocześnie, proporcjonalnie wzrasta przy tym liczba osób, które zmagają się z odniesionymi na stokach kontuzjami.


Co prawda sprzęt sportowy jest coraz lepszy, a stoki coraz lepiej przygotowane, mimo to urazów nie da się przewidzieć. Niedopracowana technika jazdy i złe przygotowanie są powodem bolesnych uszczerbków na zdrowiu. Pośród najczęstszych urazów na stoku wyróżnić można uszkodzenia ścięgien, więzadeł, skręcenia stawów, oraz złamania kości czy stłuczenia.

Zależnie od urazu, lekarz prowadzący decyduje o dalszym leczeniu. Część osób wymaga leczenia operacyjnego aby przywrócić pełną sprawność kolana i zabezpieczyć przed dalszym rozwojem choroby. Takie operacje wiążą się z wielką starannością wykonywanych zabiegów. Toteż ważne jest, aby klinika na którą się zdecydujemy pracowała na najbardziej cenionym w świecie medycyny sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, sprawdźmy strony www klinik w internecie, a bez problemu odnajdziemy taką, której będziemy mogli zaufać.

operacja
Stosunkowo często przeprowadzanym zabiegiem jest operacja więzadła krzyżowego stawu kolanowego (). Dobór rodzaju operacji zależy od kilku czynników, czyli stopnia uszkodzenia samego więzadła, towarzyszących uszkodzeń oraz poziomu aktywności sportowej. Nową, acz cieszącą się wielkim powodzeniem metodą jest terapia (SELF - terapia rodzinna wrocław) czynnikami wzrostu (). Stosuje się ją zarówno u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi ścięgna Achillesa , jak i u osób z długotrwałymi chorobami układu kostno-szkieletowego.

1 2