architekci krajobrazu

Architekt krajobrazu – kim jest?? Przekonajmy się czym się zajmuje

Już od dawnych czasów wiadomo, że otaczająca nas przestrzeń istotnie na nas oddziałuje. Już w starożytności ludzie próbowali w taki sposób wpływać na krajobraz, by był on dla nich przyjemną przestrzenią umożliwiającą wyciszenie. Człowiek instynktownie zwraca uwagę na rzeczywistość w jakiej funkcjonuje, stąd niezwykle ważnym jest, aby była ona harmonijna i przyjemna dla oka.
ogród słońce

Mnogość znakomitych ofert do domu

Przeszkadzające wielu owady oraz gryzonie to często również i zmora w gospodarstwach domowych. Warto mieć stuprocentową świadomość tego, jakimi sposobami polecane jest się przed nimi chronić. Używanie właściwych preparatów, między innymi w aerozolu, pozwala dobrze zapobiegać występowania takich zagrożeń czy niedogodności. Ci z Państwa, którym zwykła trutka na szczury już nie starcza, mogą postawić na wypróbowany oraz polecany przez wielu środek na te gryzonie. Rekomenduje go producent w rewelacyjnej cenie.
Wiosenne bratki

Czy aby na pewno warto otworzyć kwiaciarnię?

Kwiaty są bez cienia wątpliwości bardzo ładne oraz pachnące. Wydaje się więc, iż spędzenie sporego kawałka własnego życia w kwiaciarni jest doskonałym wyjściem. Jednak choć w istocie kwiaciarnia to takie miejsce, gdzie człowiek aż chce powracać, to trzeba także pomyśleć o pieniądzach. Zatem czy kwiaciarnia Katowice jest interesem, który oprócz szczęścia może dać dla nas pieniądze? Pewnie, że tak! W polskich miastach jest bardzo dużo kwiaciarni, zatem to rewelacyjnie pokazuje, iż jest raczej niemały popyt na kwiaty, itp.
Rybki w oczku ogrodowym

Jak zaaranżować ogród

Za oknem paskudna pogoda, lecz to nie powód, by nie planować przyszłych dniach. Ogród to coś, o co należy dbać przez cały rok. Zimą mimo to niedużo da się uczynić dla niego, warto poświęcić ten czas na zaprojektowanie ciekawej aranżacji na ciepłe dni.
budowa

Obserwuj największe zmiany w budowlance

W budownictwie bardzo często ukazują się rozmaitego rodzaju nowinki. Są to całkowicie nowe rzeczy czy też rozwiązania lub takie, które zastępują te już będące. Takim przykładem może być obrzeże trawnikowe. Ono zastępuje rozpowszechnione betonowe krawężniki. Stworzone jest z materiału wodoodpornego, trwałego na czynniki pogodowe i bardzo dobrze zastępuje właśnie wszelkiego typu krawężniki albo drewniane płotki.
ogród - zdjęcie

Rewelacyjna oraz szeroka baza ofert narzędzi niezbędnych ogrodnikom

Duża paleta propozycji, z którymi wychodzi do osób zainteresowanych internetowy sklep ogrodniczy, ciągle się rozszerza. Powodem jest nie tylko spora dostępność różnego rodzaju nasion, lecz też ogromne zainteresowanie zamawiających. Rozbudowane możliwości zachęcają do zapoznawania się z oferowanymi ulepszeniami. Wprowadzanie do swej uprawy innych niż dotychczas nasion może zmotywować do testowania coraz to nowszych połączeń, których u nas nie brakuje.
Czym kosić trawnik?

Myślisz, iż własny dom to leniuchowanie? Nie do końca, bo oczekuj wielu różnych zadań – w domu, jak w ogrodzie

Sporo osób decyduje się na dom z ogródkiem. I słusznie, to wspaniale być posiadaczem takiego domu, być u siebie, nie musieć się kłócić z sąsiadami w bloku. Wiele osób marzy wręcz o tym, by wybudować dom i mieć święty spokój. Problem w tym, iż świętego pokoju mieć nie będziesz. Wiadomo, sąsiedzi z bloku to przeszłość, lecz pojawią się inne dylematy. Jakiego typu?
Glebogryzarka Honda

Efektowny trawnik – praktyczne porady ekspertów

Gęsta i zdrowa trawa jest prawdziwą ozdobą każdego domu i ogrodu. Osiągnięcie tego efektu wymaga wielu prawidłowo przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych przez cały sezon wegetacyjny. Prace rozpoczynamy po zakończeniu zimy. „Zalegająca pokrywa śnieżna nie sprzyja trawnikom, ponieważ nie przepuszcza tlenu, powoduje pojawianie się pleśni śniegowej i innych chorób grzybowych. Zatem wczesną wiosną powinniśmy poświęcić darni więcej uwagi, by wzmocnić jej witalność.” – wyjaśnia Lidia Tokarska, architekt krajobrazu, inspektor nadzoru terenów zieleni i ekspert Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórców Ogrodów, prowadząca firmę wykonawczą Zielony Salon.
chatka, domek letniskowy

Donice samonawadniające dla zabieganych admiratorów kwiatów

Na ogół lubimy rośliny w domku albo na balkonie, ale co zrobić, gdy nie mamy czasu, albo głowy, by pamiętać o ich podlewaniu.


Donice samonawadniające dla zabieganych admiratorów kwiatów

Skrzynki balkonowe z podlewaniem to bardzo komfortowe i praktyczne rozwiązanie dla tych wszystkich, jacy chcą napawać się ładnymi kwiatami bez konieczności codziennego podlewania ich.
drzewa jesienią

Profesjonalna pielęgnacja drzew w miastach

W pewnych miejscowościach zachwycamy się zielenią, nie jedynie pasami zieleni, ale niemalże każdym przejawem zieleni w mieście. Widać, że drzewa są odpowiednio poprzycinane, że każdy przejaw zieleni jest uporządkowany. W parkach miejskich też jest porządek.