Projekty oczek wodnych

Oczko wodne, które planujemy zbudować w swoim ogródku lub też na działce powinno być dobrze zaprojektowane a także przeanalizowane pod każdym względem. Oczko wodne powinno posiadać z góry ustalony rozmiar jak również i kształt. Bez wątpienia rozmiar jest jedną z najważniejszy rzeczy. Przy jego określaniu na drugi plan powinny pójść estetyczne oczekiwania właściciela. Najistotniejszą rolę powinny odgrywać tu aspekty konstrukcyjne.
Ogrodowe oczko
Z pewnością przed montażem należy sobie zadać jedno, aczkolwiek podstawowe pytanie. Jak oczko wodne będzie funkcjonować. Może być ono dedykowane do rozmaitych celów. Tak na przykład może pełnić funkcję stawu rybnego bądź pełnić funkcje dekoracyjne poprzez rozmieszczenie w nim szeregu gatunków roślin ozdobnych.

Nie zapominaj - zawsze bądź na bieżąco. Dlatego nakłaniamy Cię do przeglądnięcia dodatkowego artykułu, który jest pod poniższym linkiem. Nie zawiedziesz się!

Jeżeli mamy zamiar tam hodować ryby rozmiar oczka wodnego nie powinien być mniejszy aniżeli 5 metrów sześciennych. Jeśli chcemy umieścić w nim wiele gatunków roślin ozdobnych, oczko wodne (kamień napowietrzający) musi być dwa razy większe. Kiedy już zdecydujemy jakich rozmiarów ma być nasze oczko wodne, należy przystąpić do działania, a mianowicie wykopywania stosownego otworu. Metod wykopywania dołów jest co najmniej kilka. Jeśli oczko wodne ma być znacznych wymiarów nie ma sensu trudzić się samemu. Lepszym wyjściem będzie najęcie koparki. Jeżeli otwór ma być małych rozmiarów, łopata będzie tutaj wystarczającym rozwiązaniem. W przypadku tego drugiego rozwiązania trzeba liczyć się z tym, że trzeba poświęcić na to wiele swego czasu. Problemem, który może się pojawić przy kopaniu dołu, jest to, co zrobić z nadmiarem ziemi. Nie warto się jej pozbywać zbyt szybko, gdyż możemy ją wykorzystać do kolejnego etapu budowy oczka. Ziemia będzie nam przydatna do tworzenia kaskady. Zobacz więcej na:

Pozostałe artykuły

Oczko wodne - mieszkańcy oczka wodnego ʕ•ᴥ•ʔ

Ogrodowe oczko
Ryby ʕ•ᴥ•ʔ w oczku wodnym mogą być źródłem zarówno wielu radości, jak i masy kłopotów. Urządzając oczko wodne, już na samym początku powinniśmy wybrać właściwe gatunki i ilość ryb. Tylko właściwie pielęgnowane ryby będą dobrze czuły się w naszym oczku, a my wraz z nimi. W zbiorniku w którym zdecydowaliśmy się utrzymywać ryby, znacznie trudniej utrzymać jest bowiem równowagę biologiczną, zwłaszcza przy zbyt gęstej ich obsadzie.


Koniecznym zabiegiem, który musi nastąpić po zakończeniu tworzenia oczka, jest precyzyjne wypoziomowanie powierzchni. Po tych wszystkich pracach możliwe jest już określenie ilości niezbędnej folii oraz jej położenie. Na tym etapie warto się dobrze przyłożyć, bowiem najlepiej sprawdzi się jedna płachta folii. Połączenie płacht jest natomiast konieczne, w momencie, gdy kształt naszego oczka wodnego będzie bardziej nieszablonowy i wymagający wprowadzenia niestandardowych rozwiązań.
Zainspirowane przez: www.zoologiczny.sklep.pl
2019-01-15 07:17:02