Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród snów?

Na samym początku warto oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów albo na przykład z przeróżnych resztek po budowie. Potem trzeba przyszykować należyte podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest za bardzo piaszczysta, zaś, jeżeli zbija się w grudy to jest zytnio gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dołożyć gruboziarnistego piasku bądź drobnego żwiru. Ważne jest także pH podłoża. Rośliny rozwijają się optymalnie w glebie o pH obojętnym. Aby ustalić kwasowość gleby należy zakupić kwasomierz polowy czy też elektroniczny.
kwitnące pąki kwiatów

Jak zmniejszyć wydatki zainstalowania systemu nawadniającego w ogródku?

W celu podniesienia opłacalności systemu nawadniającego w naszym przydomowym ogrodzie można zastosować parę prostych trików. Po pierwsze warto skontrolować czy na obszarze naszego ogrodu nie znajdują się źródła wody gruntowej. Wykopując odpowiednią studnie możemy zaopatrzyć się w darmowe źródło wody dla naszego ogródka. Tym bardziej, że woda dla naszych zielonych podopiecznych nie musi spełniać wszystkich wymogów sanitarnych, co woda pitna. Innym wyjściem jest wykorzystanie zbiorników na wodę deszczową. Rozwiązanie to ma też swoje wady ponieważ dalej jesteśmy uzależnieni od opadów atmosferycznych ale możemy pomniejszyć w ten sposób wpływ suchych okresów. Jeśli te rozwiązania nie pasują do naszego ogródka możemy także zainstalować dodatkowy licznik do wody przeznaczanej do podlania.
Altanka ogrodowa

Sezon ogrodowy w pełni - w co warto wyekwipować fragment naszej przestrzeni?

Skrzynie ogrodowe to jedne z wybitniej praktycznych i bez trudu dostępnych dodatków, jakie sprawdzą się zarówno w wielkim, otwartym ogródku, jak i na balkonie. Natomiast domki ogrodowe to znaczący i przydatny element umeblowania każdego większego ogrodu. Żeby dobrze i skutecznie w nim działać, te dwie rzeczy powinny znaleźć się w wyekwipowaniu naszej przestrzeni.
Ogród pełen cienia

Zakup sprawdzonych narzędzi ogrodniczych

Wiosna to czas porządków w ogrodzie, do których potrzeba się odpowiednio przygotować. Czy najlepiej kupować sprzęt w niewielkich sklepikach czy też w hipermarketach, czy polować na okazje czy nabywać narzędzia już sprawdzone? Zazwyczaj najlepiej nie żałować nigdy pieniędzy na potrzebne narzędzia ogrodnicze.

Zaaranżuj oświetlenie swojego ogrodu.

Wszyscy miłośnicy pióra Frances Hodgson Burnett musieli mieć pewnie kilka razy w ręku jedną z jej najsławniejszych powieści pt. Tajemniczy Ogród. Chwila, w której Mary odkrywa bramę do zamkniętego ogrodu i przywraca mu życie jest chyba jednym z najpiękniejszych. Opis budzącej się przyrody, dzięki której ogród znów staje się miejscem, w którym można się bawić. Oprócz sezonowych porządków w ogrodzie ważne jest także jego zagospodarowanie. Aby przemienić swój tajemniczy ogród na bajkowy ogród, powinniśmy wybrać do niego właściwe oświetlenie ogrodu.
ogród

Śnisz o domu z ogrodem? Już dziś spełnij własne pragnienia i wynajmij architekta, jaki zaprojektuje dla Ciebie ogród marzeń

Każdy człowiek chce mieć w przyszłości własny domek z wielkim ogródkiem. Jest to życzenie po prawdzie wielu z nas, gdyż nic nie powoduje większej radości, niż leniwa niedziela na kocu w ogrodzie.
ogród

Urządzamy ogród zimowy

Lubisz spędzać każdą wolną chwilę w otoczeniu roślin? A może pragniesz patrzeć na zmieniającą się przyrodę za panoramicznym oknem? Spoglądać w miękkim fotelu, przy filiżance gorącej kawy na zasypane śniegiem drzewa...
ogród

Pielęgnacja drzew owocowych bądź iglastych to zajęcie dla osób, które bywają po trosze robotnikami, a po trosze artystami

Pielęgnacja zielni to zajęcie dla tych pań, które uwielbiają spędzać czas na wolnym powietrzu. To zajęcie jest miłe, jeżeli tylko nie trzeba nazbyt ciężko pracować. I tak sadzenie aksamitek albo grabienie liści jesienną porą to czynności, które kojarzyć się mogą z wytchnieniem. Panowie, którzy pracują umysłowo po prostu marzą o tym, żeby popracować fizycznie, a nieduży wysiłek jest dla nich nawet zalecany.
Nagrobki na cmentarzu

Naprawdę efektownymi kwiatkami są chryzantemy

Niesamowicie długo na grobach utrzymają się chryzantemy

Naprawdę efektownymi kwiatkami są chryzantemy

Kiedy szukamy kwiatów, które będą kolorowe, ładne, a równocześnie nieprawdopodobnie trwałe, to z pewnością musimy lepiej spojrzeć na chryzantemy. Są to te kwiaty, które zazwyczaj oferowane są na cmentarze do przystrojenia grobów, a samo to, że będą tam przeznaczone na działanie przeróżnych warunków atmosferycznych spowoduje, że posiadamy świadomość że pięknie będą się prezentowały przez spory czas, bez względu na oddziałującą aurę pogodową. Co również ważne, to są to kwiaty, które jednocześnie występują także w bardzo przystępnej kwocie, a więc możemy ich kupić rzeczywiście wiele, przez co nasz nagrobek będzie ślicznie przybrany oraz będzie widać, że te kwiaty naprawdę dostatecznie go ubierają.
Ogrodowe oczko

Planowanie i tworzenie ogrodów

Wiosna w pełni, już niedługo lato wybuchnie pełnią kolorów i zapachów. Wzdłuż i wszerz rosną bajeczne kwiaty, rozkwitają drzewa. Oglądasz pięknie utrzymane ogrody sąsiadów, a na swoim podwórku widzisz tylko zapuszczony trawnik? Może powinien wkroczyć tu do akcji profesjonalista?