Które kwiaty w najwyższym stopniu nadają się na taras?

Wiosna i lato to okres, kiedy nie tylko wnętrze domów, ale również okna i balkony zdobią barwne kwiaty doniczkowe. Zwiększona ilość słońca, gorące dni oraz bardzo ciepłe noce sprzyjają rozwojowi wielu pięknych roślin. Pośród nich spotkać można zarówno kwiaty wieloletnie jak też te, które żyją jedynie przez jeden sezon. Niektóre lubią półmrok oraz średnie temperatury, zatem nie bardzo można wystawić doniczki na zewnątrz, gdyż powoduje to żółknięcie liści, brak kwiatostanu lub nawet uschnięcie rośliny.

Kwiaty doniczkowe
Kwiaty (przejdź po tym linku) na balkony są nie tylko odporne na wysoką temperaturę, ale wręcz lubią ogromne dawki ciepła i dopiero wówczas ukazują całą swoją krasę. Najpopularniejsze oraz stosunkowo proste w pielęgnacji kwiaty (więcej w tym serwisie) doniczkowe (szukasz kwiatów do mieszkania sprawdź: ) nadające się do wysadzenia na balkonie to niewątpliwie niektóre rodzaje róż, pelargonie, złocień i cała rzesza ziół z miętą na czele. Te ostatnie, poza bez wątpienia ozdobną rolą mogą jeszcze stanowić pachnący dodatek smakowy, uatrakcyjniając codzienną kuchnię. Lecz kwiaty na balkony należy bardzo troskliwie pielęgnować, żeby zachowały swoje piękno w trakcie całego okresu kwitnienia.

Pozostałe artykuły

Ogrody.

Wirtualny Ogród PRO
Wyśniony ogród można utworzyć idywidualnie bądź skorzystać z pomocy zawodowców. Jeżeli wybierzemy tą pierwszą opcję musimy dokładnie zaplanować wszystkie poszczególne fazy jego tworzenia.


Zdawanie się wyłącznie na naturalne nawilżanie pod postacią okresowych opadów a także zostawienie roślin bez wyczyszczenia z uschniętych części powoduje, że nie rozrastają się tak pięknie i mogą łapać różne choroby. W związku z tym poza właściwym użyźnianiem trzeba dbać o właściwe nawilżenie ziemi a także usuwanie uschniętych fragmentów roślin, żeby nie dopuścić do rozwoju procesu gnilnego. Część roślin posadzonych wiosną w doniczce na balkonie da się z powodzeniem przetrzymać już po czasie rozkwitu i wysadzić znowu następnej wiosny. Z tego powodu pewne rośliny uważa się nierzadko za , choć w rzeczywistości z założenia dedykowane są na jeden rok kwitnienia. Gdy dysponuje się dużym balkonem a niekoniecznie ma ochotę na specjalne ustawianie dekoracji z roślin, wystarczy wiosną wynieść kwiaty na balkon oraz dostarczać im odpowiednią ilość wilgoci, a na pewno odpłacą się pięknym wzrostem oraz zdrowymi liśćmi, które zimą upiększy domowe wnętrza.
2017-07-13 20:26:02