Kwiaciarnia - dobry biznes?

Dziś bardzo wielu ludzi decyduje się na otworzenie swojej działalności gospodarczej. Pomysły są zróżnicowane. Część przedsiębiorców chce wejść na rynek, gdzie jest duża konkurencja - na przykład zakład fryzjerski albo sklep z ubraniami. Czasem przedsiębiorcy zabierają się za działkę, na której w ogóle się nie znają, myśląc, że jakoś to będzie. To widać na przykładzie wielu restauracji. Jest jednak branża, do której można wejść w miarę szybko i jeśli tylko znajdziemy świetną lokalizację i będziemy ciężko pracować - sukces mamy w kieszeni. Idzie mianowicie o kwiaciarnie.


Jak się zabrać do otwierania kwiaciarni?

Konkurencja jest spora, można to dostrzec zwłaszcza w większych miastach. Gdy chodzi o taki biznes, jak kwiaciarnia Warszawa ma co najmniej jedną na prawie każdym skrzyżowaniu. Lecz nie ma się czego bać. Akurat w tej dziedzinie możemy znaleźć dla siebie lokalizację taką, żeby udało się rozbujać ten biznes - http://www.inoffice.pl/centrum-biznesowe-chmielna/ - naprawdę dobrze.

Niezwykła moc kwiatów
Dobrze jest zacząć od analizy konkurencji. W zasadzie wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło, którym jesteśmy zainteresowani, choćby „kwiaciarnia Wrocław” i sprawdzić na mapie, w którym miejscu jest luka, nie ma kwiaciarni, a przydałaby się. Kwiaty doskonale sprzedają się oczywiście w okolicach kościołów i cmentarzy, ale również teatrów, oper czy (zobacz także zakres usług - adwokat warszawa centrum sprawdzona kancelaria prawna) kin. Idealne miejsce to sąsiedztwo restauracji, gdzie pary zakochanych przychodzą na randki, lub organizowane są różnego typu imprezy. Oczywiście, bywają miejsca, gdzie będzie trudniej. Jeśli chcemy założyć taki biznes, jak kwiaciarnia Kraków choćby wystawi nam gigantyczną konkurencję pod postacią swoich słynnych kwiaciarek, do których ludzie przybywają czasami nawet z drugiego końca miasta. Dlatego analiza konkurencji jest tak ważna.


Zdobądź stałych klientów

Równie istotną kwestią jest ciekawe podejście do akcji promocyjnych. Musimy wiedzieć jak radzić sobie choćby z roślinami, które już nie są idealnie świeże i piękne. Może wykorzystać je jako promocję naszej kwiaciarni i za symboliczne pieniądze sprzedawać je wracającym z pracy ludziom jako „bukiet na stół w jadalni”, albo nawet i wręczać je z wizytówką naszej kwiaciarni. Ludzie zapamiętują takie niewielkie gesty, a jeżeli są z okolicy - to zdobyliśmy już stałych klientów.

Naturalnie, nie możemy tak ot, bez przygotowania brać się za tę działkę. Jeśli nie chcemy przechodzić kursu florystycznego to na początku zatrudnijmy dobrego florystę. Taka inwestycja z pewnością się zwróci.


Pozostałe artykuły

Gromadzenie surowców na pewno ułatwi pojemnik na piasek i sól, a także zbiornik na wodę

Ogród
Mnóstwo ludzi, którzy zamieszkują w domach każdego dnia trudzą liczne obowiązki i czynności domowe, które połączone są z różnymi renowacjami albo pracą w ogrodzie. Nie można jednak zaprzeczyć, iż jest to dla nich ogromna przyjemność, która gwarantuje zajęcie w wolnym czasie. Wiele sklepów budowlanych bądź ogrodniczych sprzedaje ciekawe przybory i inne rozwiązania, mające ułatwić działalność przy domu. Prowadząc tego typu sposób życia uwzględnia się pory roku i ogólnie każdą możliwą pogodę, gdyż ma to wpływ nie tylko na skwer i kwiaty zielone, ale też na inne miejsca przy domu.
2020-09-07 07:18:05