Kwiaciarnia - dobry biznes?

Dziś bardzo wielu ludzi decyduje się na otworzenie swojej działalności gospodarczej. Pomysły są zróżnicowane. Część przedsiębiorców chce wejść na rynek, gdzie jest duża konkurencja - na przykład zakład fryzjerski albo sklep z ubraniami. Czasem przedsiębiorcy zabierają się za działkę, na której w ogóle się nie znają, myśląc, że jakoś to będzie. To widać na przykładzie wielu restauracji. Jest jednak branża, do której można wejść w miarę szybko i jeśli tylko znajdziemy świetną lokalizację i będziemy ciężko pracować - sukces mamy w kieszeni. Idzie mianowicie o kwiaciarnie.


Jak się zabrać do otwierania kwiaciarni?

Konkurencja jest spora, można to dostrzec zwłaszcza w większych miastach. Gdy chodzi o taki biznes, jak kwiaciarnia Warszawa ma co najmniej jedną na prawie każdym skrzyżowaniu. Lecz nie ma się czego bać. Akurat w tej dziedzinie możemy znaleźć dla siebie lokalizację taką, żeby udało się rozbujać ten biznes - http://www.inoffice.pl/centrum-biznesowe-chmielna/ - naprawdę dobrze.

Niezwykła moc kwiatów
Dobrze jest zacząć od analizy konkurencji. W zasadzie wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej hasło, którym jesteśmy zainteresowani, choćby „kwiaciarnia Wrocław” i sprawdzić na mapie, w którym miejscu jest luka, nie ma kwiaciarni, a przydałaby się. Kwiaty doskonale sprzedają się oczywiście w okolicach kościołów i cmentarzy, ale również teatrów, oper czy (zobacz koniecznie zakres usług - adwokat warszawa centrum profesjonalna kancelaria prawna) kin. Idealne miejsce to sąsiedztwo restauracji, gdzie pary zakochanych przychodzą na randki, lub organizowane są różnego typu imprezy. Oczywiście, bywają miejsca, gdzie będzie trudniej. Jeśli chcemy założyć taki biznes, jak kwiaciarnia Kraków choćby wystawi nam gigantyczną konkurencję pod postacią swoich słynnych kwiaciarek, do których ludzie przybywają czasami nawet z drugiego końca miasta. Dlatego analiza konkurencji jest tak ważna.


Zdobądź stałych klientów

Równie istotną kwestią jest ciekawe podejście do akcji promocyjnych. Musimy wiedzieć jak radzić sobie choćby z roślinami, które już nie są idealnie świeże i piękne. Może wykorzystać je jako promocję naszej kwiaciarni i za symboliczne pieniądze sprzedawać je wracającym z pracy ludziom jako „bukiet na stół w jadalni”, albo nawet i wręczać je z wizytówką naszej kwiaciarni. Ludzie zapamiętują takie niewielkie gesty, a jeżeli są z okolicy - to zdobyliśmy już stałych klientów.

Naturalnie, nie możemy tak ot, bez przygotowania brać się za tę działkę. Jeśli nie chcemy przechodzić kursu florystycznego to na początku zatrudnijmy dobrego florystę. Taka inwestycja z pewnością się zwróci.


Pozostałe artykuły

Jakie specjalne właściwości mają chryzantemy wielokwiatowe – wsparcie fachowców

Kwiaciarnia
Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to rodzaj szczególnie popularnego w Azji kwiatu. Występuje naturalnie, znaczy w stanie dzikim, w Japonii, Chinach czy Korei. Czas kwitnięcia chryzantemy przypada na późną jesień. Przyznać powinno się też niezwykle wysoką estetykę tego kwiatu. Ze spraw interesujących warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złocistym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, lecz musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest nierozerwalnie związany z kulturą Japonii od dawien dawna.
2023-04-12 15:01:04