Kwiaty
zielony dach

Nowoczesne dachy zielone - piękne, markowe i praktyczne

O nowoczesnych dachach zielonych mówi się aktualnie coraz więcej, gdyż spotykamy się z nimi znacznie częściej niż kiedyś. Dachy zielone nie są aktualnie już taką nowością jak kiedyś, jednak sporo osób wciąż nie wie czym są dachy zielone, i także jakie niosą za sobą korzyści.
Tulipany

Dlaczego warto kupować kwiaty w kwiaciarni internetowej

Kwiaciarnie internetowe - na pozór ten pomysł zdaje się dość kontrowersyjny. No bo jak to? kwiaty przez internet? Przecież kwiaty trzeba obejrzeć, powąchać, skontrolować czy twór florysty odpowiada naszym wymaganiom. Może i przez internet powąchać kwiatów się nie da, ale zobaczyć je możemy z pewnością. Kwiaciarnie internetowe to doskonałe wyjście, gdy chcemy podarować pachnący bukiet komuś bliskiemu, kto mieszka w innym mieście. Albo zwyczajnie chcemy zrobić komuś miłą niespodziankę.
Niebieska chryzantema

Chryzantemy wielokwiatowe

Chryzantemy złociste w kryształowym wazonie stoją na fortepianie, kojąc smutek i żal” - śpiewał Mieczysław Fogg. Od dawien, dawna chryzantemy stanowiły symbol upływających dni. Przykleiliśmy im „nagrobną” etykietę i kojarzyliśmy sentymentem.
nagrobki na cmentarzu

Jakie kwiaty zakupić na cmentarz? Zorientuj się, aby pięknie ozdobić grób

Święto Zmarłych to smutny, ale niezwykły dzień w roku. Przypominamy sobie naszych bliskich, których już nie ma pośród nas. To chwile, które każdy z nas przeżywa inaczej, lecz większość wybiera się iść na cmentarz, aby zapalić znicze oraz postawić kwiaty, czcząc wówczas pamięć kochanych, zmarłych osób. Niejeden z nas myśli, jakie kwiaty kupić, by przez długi czas zdobiły grób. Do szczególnie popularnych należy chryzantema wielokwiatowa. Z reguły kupujemy ją w donicach, wybierając ulubiony kolor albo typ chryzantem, pojawia się ich bowiem z każdym rokiem coraz więcej.
Dziewczyna

Kwiaty domowe wymagają właściwej pielęgnacji

Ladne dziewczyny muszą się elegancko ubierać. Nie ma prawdopodobnie osoby, która nie chciałaby się ładnie ubrać, jeżeli może w ten sposób zwracać na siebie uwagę innych osób. Prawda jednak jest taka, że jeśli ktoś okazuje się być piękny, to tym bardziej ma konieczność zatroszczenia się o swój wizerunek. Przez to również ladne dziewczyny chcą wykorzystywać z usług kosmetyczek, fryzjerek i kolejnych osób, które mają szansę powodować, że ich wygląd będzie się prezentował jeszcze lepiej i będzie się starzał w znacznie późniejszym czasie.
Pies

Niewidoczne ogrodzenia dla psa - wydajne oraz niesłychanie przydatne rozwiązanie

Posiadanie psa z pewnością wiąże się z ogromną radością, bo pies potraf bardzo przywiązać się do człowieka i zarazem stać się jego najlepszym przyjacielem. Niemniej jednak jest to też obowiązek, a czasami nawet kłopot, bowiem pies nie zawsze jest grzeczny oraz posłuszny - często jest niesforny, gryzie rozmaite rzeczy czy w wypadku psów trzymanych na zewnątrz - wyniszczy grządki bądź klomby z kwiatami.
kwiaty12

Sztuczne kwiaty mogą zastąpić prawdziwe?

Niektórzy uważają, że sztuczne kwiaty są kiczowate. Nic bardziej mylnego. Nie mogą rywalizować z pięknem żywych, ale projektanci robią z nich nawet najpiękniejsze ślubne wiązanki.
Zawilec gajowy

Uniwersalny prezent – kwiaty

Pewne osoby uważają, że stereotypy związane z płcią nie istnieją, że są jedynie wymysłem. I sporo osób, które trudnią się naukowo kwestią wpływu kultury przytakuje. Można orzec, że nie jest to stuprocentowa prawda, ale są spostrzeżenia, które trudno lekceważyć. Dobrym przykładem są kwiaty.
chryzantema

Podstawowe informacje o uprawnianiu chryzantem, ich najczęściej spotykane odmiany i kolory.

Chryzantemy większości z nas będą się kojarzyć z dniem Wszystkich Świętych. To właśnie wtedy na wszystkich grobach pojawiają się przepiękne, duże kwiaty w doniczkach, którymi są właśnie chryzantemy. I okres tego święta jest również dniem, kiedy ich sprzedaż jest największa, handlujący obok cmentarzy mają niekiedy setki chryzantem, od całkiem niedużych aż po rozłożyste, wspaniałe kopuły kwiatów.
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to upatrzona, często hodowana roślina ozdobna o olśniewających okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć różne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.
1 2 3 4