Chryzantema
Nagrobek

Wybieramy się posprzątać nagrobki

Kilka razy do roku każdy z nas zapewne jeździ na groby w celu dokonania porządków. Co jakiś czas jest to nieuniknione w związku z warunkami atmosferycznymi. Groby naszych umarłych krewnych także powinny być na tyle schludne jak nasze prywatne mieszkanie. Wyraźne wypłukanie kurhanu, rozpalenie znicza czy wymiana wody w kwiatkach to istotne czynności, które należy wykonać bywając cenotafy naszych poległych bliskich.
Kwiaciarnia

Jakie specjalne właściwości mają chryzantemy wielokwiatowe – wsparcie fachowców

Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to typ szczególnie popularnego w Azji kwiatu. Występuje naturalnie, czyli na dziko, w Japonii, Chinach lub Korei. Termin kwitnięcia chryzantemy przypada na zaawansowaną jesień. Przyznać trzeba też bardzo wysoką estetykę tego kwiatu. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złocistym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, ale musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest nierozerwalnie związany z kulturą Japonii od dawien dawna.
Chryzantemy

Jak uprawiać chryzantemy gałązkowe

W dzisiejszych czasach ogrom kłopotów ze sprawami związanymi z niezadbanymi ogrodami jest w stanie pomóc rozwiązać właściwe dobranie roślin. Wybranie odpowiednich gatunków nie jest jednak zwyczajowo rzeczą prostą. Aby trafnie dokonać wyboru, najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz zimniejszych temperatur i zbliżającego się listopada doskonałym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak zachwycających roślin, jak chryzantema gałązkowa.
Chryzantema wielkokwiatowa

Poznajemy chryzantemy

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – znakomite miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia sugestii odnoszącej się do jej uprawy.

Prawie każda jednostka marzy o własnym ogrodzie lub działce. Jest to przeważnie miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i spokojem, w którym można skryć się na chwilę. Ale by móc skorzystać z chwili relaksu w ślicznym otoczeniu znaczące jest, aby na początku dobrze je zagospodarować i właściwie o nie zadbać.