Alkohol
alkohol w szklance

Jak funkcjonować z osobą dotkniętą schorzeniem alkoholizmu?

Każdy kto kiedykolwiek zetknął się z problemem alkoholizmu na pewno wie, że owa sytuacja bynajmniej nie jest prosta. Nie tylko dla samego uzależnionego, ale również dla krewnych i przyjaciół. Jednakże specjaliści uczulają, że nie można się poddawać i pokazują jaką drogę wybrać, żeby udzielić pomocy alkoholikowi i wspólnie odbudować życie rodzinne, zniszczone przez alkohol.
nalewka

Zastanawiasz się, jak przetrwać zimę i jesień? Może coś rozgrzewającego, coś jak pyszna domowa nalewka?

Zima to czas na coś przyjemnego, co rozgrzewa, coś jak pyszna nalewka. Nalewka, jaką dzisiaj znamy została wymyślona przez Włochów, choć to nasza tradycyjna polska specjalność. Do wyboru jest sporo różnych nalewek, od słodkich i delikatnych, po mocne i wytrawne. Każdy odnajdzie smak, jaki będzie mu w największym stopniu odpowiadał.
alkohol

Co to jest odtrucie alkoholowe i jak zachodzi konsekwentne leczenie alkoholizmu w specjalnych ośrodkach?

Masz problem z trunkami i chcesz oczyścić swoje ciało? Pójdź do ośrodka w którym leczy się alkoholizm. Tak się składa, że uzależnienie od alkoholu bardzo często związane jest z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi wskazanej osoby, jak również z pogorszeniem ogólnego stanu psychicznego uzależnionej osoby.
butelki whisky

Jak efektywnie pomóc osobie nadużywającej alkoholu?

Fachowcy wspólnie twierdzą, że jedną z ważniejszych zasad, od której realizacji należy rozpocząć jest zasada nie zezwalania na sytuacje, które będą sposobnością do wypicia alkoholu.Jest to stworzenie pewnej bariery dla alkoholika.
nalewka

Czy dobrze jest pić nalewki? Na jakie rzeczy są w stanie pomóc? W jakich ilościach powinno się je spożywać?

W jaki sposób można spożywać nalewki lecznicze, żeby się nie upić, a skutecznie polepszyć stan zdrowia? Odpowiedź jest jasna, bo nalewki jak wszystkie napoje alkoholowe trzeba dozować mądrze. Nalewka jest alkoholowym wyciągiem z owoców, ziół jak i innego typu cennych dla naszego zdrowia składników. Ma bardzo dużo alkoholu, nawet do siedemdziesięciu procent, dlatego też należy mieć świadomość, jak dużo możemy go przyjąć, aby faktycznie poprawić stan zdrowia jak i nie narzekać z powodu kaca.
alkohol

Uzależnienie od alkoholu: stosowane dzisiaj sposoby leczenia

Uzależnienie od alkoholu jest niezwykle trudnym problemem, który dotyka coraz większą ilość ludzi na całym świecie. Teraz zmagają się z nim zarówno kobiety, jak i panowie. Nie ma także reguł, jeżeli chodzi o wiek. Wśród osób uzależnionych znajdują się tak młode osoby, jak i w średnim wieku czy starsze. Na szczęście na chwilę obecną z problemem tym można sobie świetnie poradzić. Wystarczy postawić na odpowiednie metody leczenia.
Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody

Na co może liczyć osoba uzależniona zgłaszając się na terapię do ośrodka odwykowego?

Jeśli ktokolwiek nie chce przyznać się przed sobą samym, że jest uzależniony potrzebuje pomocy. Ucieczka w napoje alkoholowe oraz narkotyki bardzo często staje się złudna. Do nałogu mogą przywieść nie jedynie substancje psychoaktywne, ale także czynności powodujące, że uwalniane są w naszym organizmie endorfiny.
Zawilec gajowy

Uniwersalny prezent – kwiaty

Pewne osoby uważają, że stereotypy związane z płcią nie istnieją, że są jedynie wymysłem. I sporo osób, które trudnią się naukowo kwestią wpływu kultury przytakuje. Można orzec, że nie jest to stuprocentowa prawda, ale są spostrzeżenia, które trudno lekceważyć. Dobrym przykładem są kwiaty.
szczoteczki

Jak zadbać o jeden z najistotniejszych organów w ludzkim organizmie?

Od pewnego czasu zwiększyło się w Polsce zainteresowanie trzustką, która do tej pory była raczej zapomnianym elementem wewnętrznym w naszym ciele.


Jak zadbać o jeden z najistotniejszych organów w ludzkim organizmie?

Głównym zadaniem tego organu jest produkowanie insuliny.
pogotowie

Zadbajmy o swoje zdrowie

Dzisiejszy tryb życia wyjątkowo szkodzi naszemu zdrowiu. Na co dzień narażamy się na wiele stresujących sytuacji. Bierzemy się na siebie o wiele za dużo, przez co jesteśmy notorycznie zmęczeni i rozdrażnieni. Odbija się to niekorzystnie nie tylko na naszym samopoczuciu, ale też na stosunkach z rodziną. Nie możemy znaleźć chwili, aby spędzić z nimi czas. Nie umiemy także relaksować się. Przywiązani do laptopów, tracimy wolny czas w mieszkaniu, zamiast spędzić czas na dworze i upajać się świeżym powietrzem.
1 2