Kilka podstawowych informacji o zadaniach, jakie pełni trzustka w naszych organizmach.

Na pytanie, czym się zajmuje trzustka i jakie będą jej najważniejsze zadania, zapewne większość z nas nie dałaby rady nic mądrego odpowiedzieć. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ organ ten jest głęboko schowany, i jeśli nie będzie doskwierał, to zdecydowana większość ludzi nawet nie będzie miała świadomości jego obecności.
kulturystyka


A tymczasem trzustka pełni bardzo ważne zadania w naszych organizmach, a problemy z nią mają spory wpływ na kondycję i ogólny stan zdrowia - sprawdź więcej informacji.

Czy artykuły zaprezentowane na tej witrynie laserowa korekcja wzroku gliwice w pełni Cię uradowały? Myślimy, że tak. Jednakże, jeżeli masz ochotę więcej, to wejdź tutaj.

Przede wszystkim odpowiedzialna jest ona za produkowanie insuliny, która jest niezbędna do tego, żeby nasz organizm mógł spalać glukozę. Lecz to nie jedyna jej rola, bowiem trzustka jest również odpowiedzialna za wytwarzanie kilku ważnych enzymów i hormonów.


pokój hotelowy


chora trzustka objawy


Trzustkę może spotkać dużo chorób, zwłaszcza nasilają się one, jak się o siebie nie dba i spożywa za dużo napojów alkoholowych. Niestety chorująca trzustka objawy są w niejednym przypadku podobne do chorób innych narządów i przy błędnej diagnozie może być prowadzone niewłaściwe leczenie. Bardzo charakterystyczne objawy daje ostre zapalenie tego narządu. Jeśli wystąpi silny ból w brzuchu, połączony z wysoką temperaturą i przyspieszonym tętnem, to trzeba udać się szybko do lekarza, gdyż ta choroba będzie wymagać leczenia w szpitalu. Lecz sprawdzeniu powinny też podlegać wszystkie niepokojące bóle, które dochodzą z rejonu, w którym znajduje się ten organ.


1 2