Wizyty
kobieta w koszulce

Piękne i zdrowe zęby powinny być ważne dla każdego rodaka niezależnie od tego, ile ma lat i gdzie mieszka

Jak pokazują statystyki — wciąż istnieją ludzie, którzy nie myją zębów. Jest XXI wiek. Czas to nareszcie zmienić.


Piękne i zdrowe zęby powinny być ważne dla każdego rodaka niezależnie od tego, ile ma lat i gdzie mieszka

Trudno wyobrazić sobie, ale nawet dziś duża część ludzi nie myje zębów dwa razy dziennie oraz ich nie nitkuje.
zdowe zęby

Z jakiego względu zdecydowanie należy regularnie odwiedzać własnego dentystę i jakie znaczenie ma prawidłowa higiena jamy ustnej?

Ból zęba to jedno z tych doświadczeń, jakiego nikt nie wita z radością. Troszczenie się o zęby to zdecydowana podstawa, identycznie jak konieczne badania profilaktyczne. Nie wystarczy jednak tylko dobrze czyścić zębów oraz płukać jamy ustnej. Wskazane są także wizyty u dentysty, jakiego niektóre osoby wręcz unikają jak ognia. Czemu? Najczęściej, ze względu na strach przed bólem.
dentysta

Gabinety dentystyczne w mieście Łódź

Każdemu z nas potrzeba wizyt u dentysty, ale nie wszyscy mają na takie wizyty ochotę. Sporo osób jest w stanie czekać do ostatniej chwili, czyli do momentu, gdy bólu nie da się znieść i trzeba by wybrać się do dentysty. Nie jest to odpowiednie podejście. Należy co kilka miesięcy chodzić do dentysty dzięki temu nie będziemy mieć problemów z zębami.
dentysta

Dlaczego warto przeanalizować dokładnie rozmaite możliwości przed wizytą kontrolną?

Zazwyczaj lekarza takiego jak ortodonta lub stomatolog nie wybiera się z przypadku. Wszyscy pacjenci mają możliwość umieszczenia swojego zdania na temat danego specjalisty w Internecie, na danych stronach www. Są to pewnego rodzaju rankingi, gdzie wedle przyjętego kryterium określa się spełnienie stawianych oczekiwań przez pewnego lekarza. Biorąc pod lupę fachowca takiego jak stomatolog Gdańsk oferuje usługi na najwyższym poziomie. To właśnie dlatego na Pomorze przyjeżdża mnóstwo pacjentów!
bikini

O co zatroszczyć się przed operacją? Zajrzyj i nie zapomnij o terminie u dentysty!

Chorzy szykujące się do różnorodnych operacji chirurgicznych - tutaj również panie ciężarne! - muszą zatroszczyć się o to, by ustrój był jak najzdrowszy.
Szczepienie przeciwko grypie

Schorzenie gruczołu tarczycowego - główny powód wielu problemów zdrowotnych. Co należy wiedzieć o tej chorobie?

Tarczyca to nieduży gruczoł tarczowy znajdujący się przed tchawicą w szyi. Jego praca odpowiada za wiele różnych mechanizmów w organizmie. Najważniejszymi hormonami produkowanymi przez tarczycę są trójjodotyronina i tyroksyna, które odpowiadają za metabolizm. Produkcją hormonów kieruje też przysadka mózgowa, a dokładniej hormonu o nazwie tyreotropina (TSH). Wytwarzane w ten sposób hormony trafiają do całego organizmu i kierują dużą liczbą procesów, bez jakich człowiek nie mógłby istnieć. Cały przebieg wytwarzania gospodarki hormonalnej jest dość skomplikowany i wciąż studiowany przez specjalistów medycyny.
Pacjent na kuszetce

Do jakiego specjalisty powinniśmy się udać, gdy mamy problem z psychiką? Do psychiatry czy psychologa? Od czego jest to zależne?

Gdy czujemy, iż nasze życie staje się nieznośne, kiedy nie możemy już dłużej kontrolować swoich emocji, jak wszystko zdaje się gorsze, i coraz bardziej beznadziejne - zdecydowanie warto w takiej sytuacji odwiedzić lekarza.