Terapia
psychoterapeuta

O uczucie w małżeństwie trzeba zatroszczyć się wcześniej...

W ostatnim okresie psychoterapia jest dosyć powszechnie stosowana. Dzięki terapii możemy poprawić jakość życia. Do poradni psychologicznej możemy uczęszczać wówczas kiedy chcemy lepiej poznać samych siebie oraz gdy chcemy nauczyć się dawać sobie radę z różnymi odczuciami.
fototerapia

Czym jest światłoterapia i jak czynnie leczyć symptomy chandry zimowej?

Depresja zimowa dotyka współcześnie niemało osób i jest spowodowana brakiem albo również niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, gdy na dworze robi się ciemno już późnym popołudniem w wielu przypadkach zdołamy odczuwać niepokój albo też stany depresyjne, pogarsza się nasz nastrój i samopoczucie. Niemniej jednak depresję zimową wolno sprawnie przemóc oraz wyleczyć. W jaki sposób?
depresja

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknem coraz szybciej się ściemnia, a pogoda nie rozpieszcza, toteż coraz rzadziej możemy liczyć na słońce. Brak słońca jest jednym z centralnych powodów depresji, jaka jest częstym problemem wskazanej pory roku. Dzień po dniu czujemy się coraz bardziej zmęczeni, mamy złe samopoczucie oraz z trudem bierzemy się za nowe zadania.
psychoterapeuta2

Wizyta u psychoterapeuty

Ile razy jest tak, że ktoś wpada w nałóg i nawet jeśli niby chce z niego wyjść, to i tak prędko dochodzi do wniosku, iż to nie ma sensu, bo sam nie da sobie rady, a jednocześnie nikt inny go nie zrozumie? A co z małżeństwami, które zaczynają się od siebie oddalać, przestają ze sobą dyskutować, czy one również muszą nagle iść do sądu z pozwem rozwodowym, a być może istnieje jeszcze szansa, że wszystko da się naprawić i znów będą mogli być udanym małżeństwem?
depresja

Psychika też przeżywa kryzys

Problemy ze snem jest to bardzo szeroka grupa, obejmująca właściwie wszystkie negatywne objawy związane ze snem. Z jednej strony szkodliwa jest bezsenność, czyli nierzadko zupełna niemożność zaśnięcia; z drugiej strony nadmierne spanie także bywa szkodliwe. Przykładem zaburzenia snu jest także narkolepsja, odznaczająca się nagłymi napadami nrkolepsji i zasypianiem w nieoczekiwanych lokalizacjach i miejscach. Jednym z bardziej niebezpiecznych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Objawia się to chodzeniem w czasie snu i jest o tyle niebezpieczne, że taki człowiek może skądś spaść doznać obrażeń.

W jaki sposób dać sobie radę z chorobami swoich pociech?

Narodziny dziecka to dla rodziców niezwykle oczekiwany moment. Doczekanie się dzieci jest bowiem marzeniem obiektywnie dużej części naszego społeczeństwa. Jest to w podobny sposób poniekąd nasz gatunkowy obowiązek, jaki wynika z istoty naszego gatunku.
wada

Jak pokonać uzależnienie alkoholowe? Na jakiego typu terapię powinniśmy uczęszczać?

Najskuteczniejszym oraz właściwym sposobem, ażeby zahamować uzależnienie od alkoholu i innych używek, jest całościowe leczenie odwykowe. Zaczyna się od przerwania picia oraz detoksykacji organizmu.
wizyta u psychologa

Przyczyny pojawiania się kryzysów w małżeństwie, w jaki sposób można dać sobie z nimi radę

Chyba każda para będzie miała w związku różne okresy. Raz będzie cudownie, miłość aż rozkwita między partnerami, a innym razem mają się oni ochotę pozabijać lub rozstać i nigdy więcej nie odezwać. W rzeczywistości jest niedużo par, które z czystym sumieniem by mogły stwierdzić o sobie, że nie miały żadnych problemów. W zdecydowanej większości związków będą się one przytrafiać, mają różne nasilenie i w sumie od samych partnerów zależeć będzie, czy im się uda z tego wyjść obronną ręką.
leczenie światłem

W gabinetach kosmetycznych przeważnie dostępna jest lampa do światłoterapii

Zimą wspaniale spisuje się lampa do światłoterapii. Im więcej słońca i odpowiedniego światła znajduje w naszym otoczeniu, tym więcej zadowolenia czujemy oraz weselsze jest nasze samopoczucie. Niestety żyjemy w takim klimacie, że przez parę miesięcy jesteśmy skazani na brzydką pogodę, gdy tego słońca jest malutko.
Psychologia i coaching

Czym jest psychoterapia oraz jakie dzisiaj są jej cele?

Dziś odkryjemy dużo gabinetów psychoterapii oraz psychologii, które oferują profesjonalne usługi i pomoc. Szczególnie wielkie miasta, takie jak na przykład Wrocław, Kraków lub także Warszawa posiadają dużą ofertę gabinetów psychologii i psychoterapii. Można się o tym przekonać za pomocą wyszukiwarki internetowej, wystarczy tylko wprowadzić hasła, takie jak: „gabinet psychologiczny Wrocław” lub też „gabinet psychoterapii Wrocław”.
1 2