Terapia
wada

Jak pokonać uzależnienie alkoholowe? Na jakiego typu terapię powinniśmy uczęszczać?

Najskuteczniejszym i właściwym sposobem, ażeby zahamować uzależnienie od alkoholu i innych używek, jest całościowe leczenie odwykowe. Zaczyna się od przerwania picia oraz detoksykacji organizmu.
fototerapia

Czym jest światłoterapia i jak czynnie leczyć symptomy chandry zimowej?

Depresja zimowa dotyka dziś dużo osób i jest wywołana brakiem bądź też niedoborem światła. W zimowe chłodne dni, gdy na dworze robi się mrok już późnym popołudniem nieraz zdołamy odczuwać niepokój czy też stany depresyjne, pogarsza się nasz humor i samopoczucie. Niemniej jednak depresję zimową wolno funkcjonalnie przemóc i wyleczyć. Jak?
leczenie światłem

W gabinetach kosmetycznych przeważnie dostępna jest lampa do światłoterapii

Lampa do światłoterapii może dobrze zadziałać na nasze samopoczucie. Im więcej słońca i odpowiedniego oświetlenia jest w naszym otoczeniu, tym więcej zadowolenia czujemy oraz lepsze jest nasze samopoczucie. Niestety żyjemy w takim klimacie, że przez kilka tygodni jesteśmy wystawieni na brzydką aurę, gdy tego słońca jest malutko.
depresja

Psychika też przeżywa kryzys

Problemy ze snem jest to niezwykle duża grupa, zawierająca w zasadzie wszystkie negatywne symptomy związane ze snem. Z jednej strony męcząca jest bezsenność, czyli nierzadko całkowita niezdolność do zaśnięcia; z drugiej strony nadmierne spanie również bywa groźne. Przykładem problemu ze snem jest również narkolepsja, objawiająca. Jednym z groźniejszych zaburzeń snu będzie somnambulizm, czyli lunatykowanie. Jest to spacerowaniem podczas snu i jest o tyle groźne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń.
wizyta u psychologa

Przyczyny pojawiania się kryzysów w małżeństwie, w jaki sposób można dać sobie z nimi radę

Chyba każda para miewa w swoim związku różne okresy. Raz jest wspaniale, uczucie aż rozkwita pomiędzy partnerami, a niekiedy mają się oni ochotę pozabijać albo rozstać i już nigdy więcej nie odezwać. Tak naprawdę jest niedużo par, jakie z czystym sumieniem by mogły powiedzieć o sobie, że nie miały żadnego kryzysu. W zdecydowanej większości związków będą się one przytrafiać, mają różne nasilenie i w sumie od samych małżonków będzie zależało, czy uda im się z tego wyjść bez rozstania.
psychoterapeuta2

Wizyta u psychoterapeuty

Ile razy dzieje się tak, iż ktoś popada w nałóg i nawet kiedy niby pragnie z niego wyjść, to oraz tak prędko zbliża się do zdania, że to nie ma sensu, bo sam nie da sobie rady, a równocześnie nikt inny go nie zrozumie? A co z małżeństwami, które zaczynają się od siebie oddalać, przestają ze sobą dyskutować, czy one także powinny od razu ruszyć do sądu z pozwem rozwodowym, a może jeszcze jest szansa, że wszystko da się naprawić oraz znów będą mieli szansę być udanym małżeństwem?
depresja

Terapia światłem najlepszą metodą na jesienną depresję

Mało kto lubi jesień. Za oknami coraz szybciej się ściemnia, a pogoda nie rozpieszcza, zatem coraz rzadziej można liczyć na słońce. Niedostatek słońca jest jednym z kardynalnych powodów depresji, jaka jest powszechnym problemem wskazanej pory roku. Każdego dnia czujemy się coraz bardziej zmęczeni, mamy kiepski humor i opornie bierzemy się za nowe zadania.
Psychologia i coaching

Czym jest psychoterapia oraz jakie dzisiaj są jej cele?

Dziś odkryjemy dużo gabinetów psychoterapii oraz psychologii, które oferują profesjonalne usługi i pomoc. Szczególnie wielkie miasta, takie jak na przykład Wrocław, Kraków lub także Warszawa posiadają dużą ofertę gabinetów psychologii i psychoterapii. Można się o tym przekonać za pomocą wyszukiwarki internetowej, wystarczy tylko wprowadzić hasła, takie jak: „gabinet psychologiczny Wrocław” lub też „gabinet psychoterapii Wrocław”.
psychoterapia

Dla jakich osób jest psychoterapia? Czy kwalifikujemy się, żeby zacząć tę formę terapii? Co powinniśmy wiedzieć?

Korzystanie z pomocy psychologa stało się dziś dość popularne i w sumie powszechne. Wybieramy się na terapię ze swoimi powszednimi kłopotami do rozwiązania i różnymi smutkami. Liczymy, że psychoterapeuta poprzez udzielenie nam wsparcia i pomocy przyniesie szybką ulgę w cierpieniu. Warto jednak wiedzieć, że nie każda okoliczność nadaje się na psychoterapię.
psychoterapeuta

O uczucie w małżeństwie trzeba zatroszczyć się wcześniej...

W ostatnim czasie terapia zrobiła się dosyć ceniona. Psychoterapia pomoże nam poprawić jakość życia. Na psychoterapię możemy chodzić wówczas kiedy chcemy lepiej poznać samych siebie oraz gdy pragniemy nauczyć się radzić sobie z różnymi odczuciami.
1 2