Soczewki
oko

Niedoskonałość wzroku – wykorzystywane aktualnie metody korekcji

Wady wzroku są obecnie coraz bardziej powszechne. Liczba osób, które noszą okulary lub soczewki kontaktowe stale rośnie. Do najczęstszych wad zalicza się krótkowzroczność. Osoby, które planują pozbyć się tej wady i tym samym przestać nosić okulary mogą obecnie skorzystać z laserowych zabiegów, które usuwają wady wzroku.
sprzęt medyczny

Na czym nie warto oszczędzać oraz z jakiego powodu prawidłowo jest zakupić okulary przeciwsłoneczne Ray Ban?

Istnieje przysłowie mówiące o tym, że nie warto jest oszczędzać, ponieważ rzekomo zaoszczędzone fundusze i tak trzeba będzie później przeznaczyć na podobny produkt, lecz już o większej klasie.
Soczewki

W jakich punktach da się nabyć środki do pielęgnacji całego ciała a także medykamenty dostępne bez recepty

Zwiększająca się ilość ludzi dba o swoje zdrowie i urodę, ma także świadomość tego, jak styl życia wpływa na formę oraz samopoczucie. Na pewno będzie się to tego przyczyniać coraz większa ilość miejsc, w jakich można zakupić nie tylko pielęgnujące urodę, lecz także leki dostępne bez recepty, a nawet okulary. Wiele osób będzie pewnie zdziwionych, ale to przecież okulistyczne sklepy są jednymi z najlepiej sobie radzących sklepów w większości galerii handlowych.
oko

Laserowa korekta wad wzroku – dlaczego dobrze jest mieć na uwadze ten sposób?

Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie wszystkim one pasują. Oprócz tego ich noszenie niejednokrotnie może nas ograniczać, m.in. w trakcie uprawiania sportu, soczewki z kolei nie nadają się dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy cierpią na zespół suchego oka. Dlatego znakomitym wyjściem jest laserowa korekta wad wzroku, jaka umożliwia raz na zawsze zapomnieć o trudnościach ze wzrokiem. Na czym polega oraz jakie są jej zalety?
soczewka w oku

Zbadaj wzrok swojego dzieciaka - nie zapomnij o tym, że i on może ubierać soczewki kontaktowe jednodniowe!

Dla wszystkich małżeństw najistotniejsze jest zdrowie i życie dzieciaków. Dlatego też bezustannie troszczą się oni o to, by ich dzieci normalnie się rozwijały. W razie jakichkolwiek, poważniejszych kłopotów od razu konsultują się oni z doktorami, którzy sugerują co trzeba dalej robić.
soczewki kontaktowe jednodniowe

W jaki sposób można by prędko oraz bezboleśnie zmieniać odcień swoich oczu?

Większość społeczeństwa stara się zachowywać dziś dynamiczny tryb życia. Jeśli nawet nie uprawia sportu, to z pewnością narzeka na brak wolnego czasu. Dla tego typu właśnie osób powstały bardzo wygodne w używaniu szkła kontaktowe.


W jaki sposób można by prędko oraz bezboleśnie zmieniać odcień swoich oczu?

Mogą być doskonałym rozwiązaniem dla młodych ludzi, którzy ćwiczą różne konkurencje sportowe, gdyż w wypadku jakiejś kontuzji, w odróżnieniu od okularów, nie zranią np. nosa.
soczewki

Czy warto kupować soczewki jednodniowe? Zalety oraz minusy

Uniwersalnie wiadomo, że odpowiedni wzrok to jedna z olbrzymich wartości, którą pozyskaliśmy w trakcie całego naszego życia. To bowiem jak spostrzegamy świat za pomocą oczu jest dla nas czymś szczególnym.
soczewka

Co to jest soczewka toryczna oraz czym się różni od normalnego modelu? W czym pomagają, do czego służą?

Soczewka toryczna to typ soczewki, jaka posiada określony, specyficzny kształt. Standardowe soczewki mają powierzchnię sferyczną. Co to znaczy? Najlepiej wyobrazić sobie przeciętą wzdłuż piłki do siatkówki plażowej. Soczewka toryczna natomiast to coś, co przypomina przecięty wzdłuż obwarzanek.
oko

Refundacje z Narodowego Funduszu Zdrowia dla pacjentów poddawanych operacji usuwania zaćmy w Czechach.

Jeśli chodzi o leczenie katarakty to w dniu dzisiejszym można spotkać się z faktycznie niecodziennym podejściem, objawiającym się w tym, że chorzy, którzy decydują się na zoperowanie zaćmy w Czechach mogą liczyć na refundację z Narodowego Funduszu Zdrowia. Refundacje z NFZ dla pacjentów poddawanych operacji usuwania zaćmy w Czechach są aktywne od chwili wprowadzenia Dyrektywy Transgranicznej. W Polsce na operację należy czekać długo, kolejki są nawet ustalone do paru lat, a limity finansowe nie pozwolą na przeprowadzanie operacji o czasie.