Okulary
okulary

Dobry wzrok to konieczność. Powinniśmy zadbać o swój oczy

Im lepiej funkcjonują nasze oczy, tym większa jest szansa na to, iż później będziemy musieli sięgnąć po okulary. Jednak ciągła praca przy komputerze, czytanie książek nie ciągle w odpowiedniej pozycji, a do tego wszystkiego jeszcze złe odżywianie, mają szanse spowodować, że nasze oczy prędko będą wymagały pomocy, ponieważ ostrość widzenia, z miesiąca na miesiąc będzie robiła się coraz gorsza. Jeśli poczujemy, że rozpoczyna nas pobolewać głowa, lub zdaje nam się, że literki są bardziej zamazane niż kiedyś, to bez wątpienia musimy się jak najszybciej udać do okulisty.
kobieta z jabłkiem

Czy są sposoby całkowitego wyleczenia wad wzroku?

Uniwersalnie wiadomo, że zdrowie jest jedną z największych wartości w trakcie całego naszego życia. Posiadanie całkiem sprawnego organizmu pozwala nam bowiem dobrze funkcjonować w otaczającej nas rzeczywistości. Na nieszczęście, praktyka ewidentnie pokazuje nam, że oczekiwany przez nas stan jest daleki od ideału.
Czym są soczewki progresywne

Musisz nosić okulary? Poznaj atuty soczewek kontaktowych

Nie każdemu jest ładnie w okularach. Wielu ludzi uważa to za ogromną krzywdę i choć nie widzą prawidłowo, to za nic w świecie nie nałożą szkieł. Może to być powodem zagrożenia, kiedy zechcą np. wsiąść do samochodu, by pojechać do pracy.
oko

Soczewki dwutygodniowe - pomyśl, czy będą dla ciebie odpowiednie

Kiedy mamy problemy z widzeniem musimy udać się do okulisty. To naprawdę jedyne sensowne rozwiązanie. Nie ma, co kupować uniwersalnych okularów, bo te nie będą w stanie nam pomóc. Musimy iść i dowiedzieć się, co nam dokładnie jest. Tylko tak uda nam się polepszyć nasz wzrok. Najczęściej wybawieniem okażą się okulary. Kupujemy je i wkładamy na nos. Jednak ostatnimi czasy mnóstwo osób kupuje soczewki dwutygodniowe. Warto wziąć je pod uwagę, bo są tańsze niż te jednodniowe, a lepsze dla oka aniżeli te miesięczne.
kieliszek dobrego wina

Jeśli chcemy mieć zdrowe oczy, to powinniśmy systematycznie odwiedzać lekarza

Należy systematycznie udawać się do lekarza i troszczyć się o oczy, gdyż dzisiaj sporo czasu spędzamy przed rozmaitymi monitorami, które mogą skutecznie zepsuć nam wzrok.
oko

Laserowa korekta wad wzroku – dlaczego dobrze jest mieć na uwadze ten sposób?

Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie każdemu one pasują. Oprócz tego ich noszenie częstokroć może nas ograniczać, m.in. w trakcie uprawiania sportu, soczewki z kolei nie nadają się dla wszystkich, zwłaszcza dla tych, którzy cierpią na zespół suchego oka. Dlatego znakomitym wyjściem jest laserowa korekta wad wzroku, jaka umożliwia raz na zawsze zapomnieć o trudnościach z oczami. Na czym polega i jakie są jej walory?
laser

Laserowa korekcja wzroku oraz astygmatyzm - co warto wiedzieć

Laserowa korekcja wzroku to współcześnie jedna z najbezpieczniejszych metod na usuwanie wad wzroku. Jest ona niezwykle efektywna i zezwala na usunięcie wielu różnorodnych wad wzroku, na przykład krótkowzroczności. Jest to metoda bezinwazyjna, jaka charakteryzuje się doskonałą skutecznością. Dzięki laserowej korekcji wzroku możemy raz na zawsze pożegnać się z noszeniem okularów czy soczewek.
Manicure

Okulary męskie powinny być dobrane do twarzy

Nie ma znaczenia, czy musimy zakładać okulary korekcyjne, czy chcemy zakładać przeciwsłoneczne. Zawsze musimy przypilnować, by okazały się być jak najdokładniej dobrane do swojej twarzy, gdyż jedynie wtedy będziemy mieli świadomość, że będziemy się w nich odpowiednio czuli i że będą one dodawać nam uroku.


Okulary męskie powinny być dobrane do twarzy

Czy powiemy, jakie okulary męskie będą do nas pasować?
oko

Niedoskonałość wzroku – wykorzystywane aktualnie metody korekcji

Wady wzroku są na chwilę obecną coraz bardziej powszechne. Liczba osób, które noszą okulary bądź soczewki kontaktowe stale się powiększa. Do występujących najczęściej wad zalicza się krótkowzroczność. Osoby, które pragną pozbyć się tej wady i jednocześnie przestać nosić okulary mogą teraz skorzystać z laserowych zabiegów, które likwidują wady wzroku.
kierowca

Kto może poddawać się zabiegowi laserowej korekcji widzenia i jakie są wymagania?

Co poniektóre zabiegi na oczy pozwalają na likwidację konkretnych wad wzroku. Osoby noszące okulary, poddają się laserowym zabiegom, żeby nie mieć potrzeby ich nosić. Również osoby noszące szkła kontaktowe poddają się takim zabiegom.
1 2