Suplementy diety - jakim wyrobem są oraz jakie występują ich warianty?

Suplementy diety to środki spożywcze, których celem jest wzbogacenie normalnej diety. Stanowią skupione źródło witamin, komponentów mineralnych czy też innych substancji , które wykazują skutek odżywczy czy też odmienny fizjologiczny. W większości wypadków występują w postaci pastylek, kapsułek, proszków lub płynów. Użytkowanie ich może przyczynić się do poprawy zdrowia mnóstwa osób.

klik!
Suplementy diety dostarczają w skoncentrowanej formie składniki odżywcze bądź innego typu substancje o działaniu żywieniowym. Ich użytkowanie sprzyja wzbogaceniu dziennej diety deficytowej w niektóre składniki mineralne czy witaminy. Suplementy tworzone są z wyciągów substancji istniejących w normalnej żywności.

Ze względu na wariant składnika odżywczego możemy podzielić je na zawierające: witaminy, pierwiastki mineralne, botaniczne z ekstraktami roślinnymi, aminokwasy i białka, błonniki tudzież probiotyki. Półki w supermarketach i aptekach są pełne suplementów diety z najwyższej półki. Sporo z nich ma właściwości wspomagające odchudzanie, przynajmniej tak są reklamowane poprzez producentów. Środki hamujące apetyt to tanie suplementy diety przygotowywane na bazie roślinnych substancji i ekstraktów. Większość z szczegółów ma właściwości pęczniejące, przez co zajmują miejsce w żołądku i powodują uczucie sytości - aptekaotc.pl/p/pl/7713/glistnik_jaskolcze_ziele_50.html.


Pozostałe artykuły

Suplementy

para
Suplementy – gazety są zalane ich reklamami, zaś producenci prześcigają się w wymyślaniu problemów zdrowotnych, na jakie ich suplementy diety miały by pomagać.


Jednakże czy faktycznie potrzebujemy suplementów , gdy odżywiamy się zdrowo? Badania naukowe nie są jednoznaczne w kwestii suplementów diety, po części z przyczyny, iż suplementy produkować może każdy, a nie jedynie koncerny farmaceutyczne.
1 2