Laserowa korekta wad wzroku – dlaczego dobrze jest mieć na uwadze ten sposób?

Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie wszystkim one pasują. Oprócz tego ich noszenie wielokrotnie może nas ograniczać, np. podczas uprawiania sportu, soczewki z kolei nie nadają się dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy cierpią na zespół suchego oka. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest laserowa korekta wad wzroku, jaka pozwala raz na zawsze zapomnieć o trudnościach ze wzrokiem. Na czym polega i jakie są jej plusy?
www.lexum.pl
Laserowa korekta jest nade wszystko trwałym sposobem, z tego względu wybiera ją tak dużo osób. Polega na zastosowaniu wiązki lasera, dzięki któremu da się z największą dokładnością wymodelować kształt rogówki oka (więcej). Dzięki tym działaniom wpadające promienie świetlne nareszcie będą tworzyć na siatkówce wyrazisty, a nie, tak jak dotąd – niewyraźny obraz. Rzecz jasna konkretne parametry, podług których ustawiany jest laser, powinny być dopasowane do danego chorego, poddającego się zabiegowi. Różne są też metody działania zależnie od przypadłości, z jaką zgłasza się do kliniki pacjent – tak np. w przypadku krótkowzroczności niezbędne jest spłaszczenie powierzchni rogówki, w dalekowzroczności natomiast – jej uwypuklenie. Laserowa korekta, poza uwolnieniem od szkieł, posiada także dużo innych zalet. Zaliczają się do nich niewątpliwie błyskawiczność jej przeprowadzenia, a więc kilkanaście minut. Zabieg w ogóle nie boli, co jest nadzwyczaj istotne dla osób bojących się takich niedogodności. Podawane jest miejscowe znieczulenie, co zabezpiecza przed jakimkolwiek odczuciem dyskomfortu. Zabieg jest przeprowadzany w charakterze ambulatoryjnym, toteż pacjent nie zostaje w klinice, tylko jest wypisywany niedługo po jego zrealizowaniu. Należy jeszcze dodać, iż korekta laserowa niesie ze sobą nadzwyczaj niskie ryzyko powikłań i szybko możemy powrócić do normalnego życia.


Pozostałe artykuły

Czasami możliwa jest operacja

okulary
Niektóre osoby noszenie okularów czy soczewek uważają jak wyrok, zwłaszcza jeśli są one młode i wydają sobie sprawę z tego, że będą musiały je już nosić do końca życia. Co więcej niejednokrotnie przygnębiający dla nich jest fakt, że wada przez lata może zachowywać się na tym samym poziomie, ale także w niewytłumaczalny sposób może się mocno pogarszać, nawet kiedy weźmie się różne możliwe środki zapobiegawcze. Na szczęście jeśli jesteśmy krótkowidzem, to ma szansę się okazać, że mamy szansę na operację, która pozwoli nam się na stałe pożegnać z okularami.
1 2