Lecznicza siła leków ziołowych

Zioła w ogrodzie
Świadomość zwykłego Kowalskiego na temat ziół oraz sposobu działania poszczególnych z nich jest niewielka. Dawno temu powszechna, zwłaszcza wśród osób z małych miejscowości oraz wsi, stopniowo zanikała. Czy coraz powszechniejsza popularność medycyny naturalnej sprawi, że ziołolecznictwo przeżyje swoje odrodzenie?

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania wiedzą na temat ziół.

Masz zamiar zgłębić swą wiedzę i przejrzeć nowe wątki na ów temat? To świetnie - wejdź więc na łącze do wpisu (http://www.hospicjumkatowice.pl/jak-nas-wesprzec/1-procent.html) i przejdź do intrygującej witryny.

Wykorzystuje się je na przykład w ziołolecznictwie, aromaterapii, a także ceni się je jako przyprawy.

Zioła lecznicze są uprawiane i znane od wielu stuleci. Do tych najpopularniejszych zaliczamy rumianek oraz miętę. Znakomicie znana ze swoich uspokajających właściwości jest również melisa. W okolicznościach, gdy rodzą się wątpliwości na temat właściwości i zastosowania interesujących nas ziół najlepiej zaopatrzyć się w porządny zielnik lub poradnik zielarski. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na książkę możemy także poszukać informacji w zielnikach online. Warto od nich rozpocząć, gdy chcemy stworzyć własny kącik ziół w ogródku koło domu lub po prostu na parapecie.

Pozostałe artykuły

Czerwona herbata - właściwości zdrowotne

Ciepła herbatka
Czerwona herbata, chociaż znana w kraju oraz Europie od relatywnie niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Yunnan, jest obecna w chińskiej tradycyjnej kuchni od tysiącleci. Jej najróżniejsze zalety dietetyczne są w nowym tysiącleciu potwierdzone poprzez dużej ilości naukowców w rozmaitych międzynarodowych publikacjach.


Prócz ziół leczniczych dużą popularnością cieszą się zioła na odchudzanie. Znacznie przyspieszają one przemianę materii i pomagają czyścić organizm z toksyn. Możemy do nich zaliczyć między innymi krwawnik pospolity, fiołka trójbarwnego oraz szałwię lekarską. Spożywa się je w formie naparów. Sposób ich przygotowania jest różny, dlatego powinno się wcześniej dowiedzieć się w jaki sposób należy przygotować dany napar. Nie wszystkie zioła zalewa się gotującą wodą, ponieważ mogą one przez to utracić swoje dobroczynne właściwości. Przyjmując zioła, tracimy na wadze w znacznie bardziej bezpieczniejszy sposób niż w przypadku stosowania różnych specyfików, służących do sztucznego wypełniania żołądka.

Podobnie jak w przypadku leków, tak samo z ziołami należy postępować z ostrożnością. Jeśli nie udało nam się znaleźć żadnych istotnych informacji na temat działania konkretnej rośliny, sposobu jej przyrządzania oraz jakie są bezpieczne dawki – nie powinno się ryzykować. Trzeba pamiętać, iż zioła lecznicze mogą też zawierać w sobie toksyny, a różnica między dawką leczniczą i toksyczną może być mała.
Autor: M.G.P.
2022-04-05 07:01:06