Lecznicza siła leków ziołowych

Zioła w ogrodzie
Świadomość zwykłego Kowalskiego na temat ziół oraz sposobu działania poszczególnych z nich jest niewielka. Dawno temu powszechna, zwłaszcza wśród osób z małych miejscowości oraz wsi, stopniowo zanikała. Czy coraz powszechniejsza popularność medycyny naturalnej sprawi, że ziołolecznictwo przeżyje swoje odrodzenie?

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania wiedzą na temat ziół. Wykorzystuje się je na przykład w ziołolecznictwie, aromaterapii, a także ceni się je jako przyprawy.

Zioła lecznicze są uprawiane i znane od wielu stuleci. Do tych najpopularniejszych zaliczamy rumianek oraz miętę. Znakomicie znana ze swoich uspokajających właściwości jest również melisa. W okolicznościach, gdy rodzą się wątpliwości na temat właściwości i zastosowania interesujących nas ziół najlepiej zaopatrzyć się w porządny zielnik lub poradnik zielarski. Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy na książkę możemy także poszukać informacji w zielnikach online. Warto od nich rozpocząć, gdy chcemy stworzyć własny kącik ziół w ogródku koło domu lub po prostu na parapecie.

Pozostałe artykuły

Czerwona herbata - właściwości zdrowotne

Ciepła herbatka
Czerwona herbata, choć potężna w Polsce i Europie od stosunkowo niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Junnan, jest obecna w chińskiej tradycyjnej kuchni od tysięcy lat. Jej przeróżne zalety dietetyczne są współcześnie potwierdzone przez mnóstwa naukowców w ciężkich międzynarodowych publikacjach.


Prócz ziół leczniczych dużą popularnością cieszą się zioła na odchudzanie. Znacznie przyspieszają one przemianę materii i pomagają czyścić organizm z toksyn. Możemy do nich zaliczyć między innymi krwawnik pospolity, fiołka trójbarwnego oraz szałwię lekarską. Spożywa się je w formie naparów. Sposób ich przygotowania jest różny, dlatego powinno się wcześniej dowiedzieć się w jaki sposób należy przygotować dany napar. Nie wszystkie zioła zalewa się gotującą wodą, ponieważ mogą one przez to utracić swoje dobroczynne właściwości.

Intryguje Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to śmiało wejdź na ten link - to naprawdę ważna strona (https://elementzdrowia.pl/info/opinie), która jest bardzo wartościowa!

Przyjmując zioła, tracimy na wadze w znacznie bardziej bezpieczniejszy sposób niż w przypadku stosowania różnych specyfików, służących do sztucznego wypełniania żołądka.

Podobnie jak w przypadku leków, tak samo z ziołami należy postępować z ostrożnością. Jeśli nie udało nam się znaleźć żadnych istotnych informacji na temat działania konkretnej rośliny, sposobu jej przyrządzania oraz jakie są bezpieczne dawki – nie powinno się ryzykować. Trzeba pamiętać, iż zioła lecznicze mogą też zawierać w sobie toksyny, a różnica między dawką leczniczą i toksyczną może być mała.
Autor: M.G.P.
2019-04-08 07:20:02