Zioła
liście

Aby terapia ziołowa przynosiła pożądany rezultat trzeba jednak dość dobrze rozeznać się we właściwościach danego zioła

Kiedy zaczynamy chorować lub przytrafia nam się jakaś dolegliwość, zazwyczaj usiłujemy rozwiązać problem kupując leki czy przeróżnego rodzaju suplementy, służące wzmocnieniu naszego organizmu i wsparciu go w walce z chorobą. Faktycznie, leki są jednym z najlepszych sposobów na usunięcie niechcianego stanu w organizmie, jednakże trzeba dawkować je rozsądnie.
masc na hemoroidy

Problemy związane z układem trawiennym? Bez wątpienia wyszukasz na nie sposób, lecz lepiej idź do lekarza

Polakom bardzo często dokuczają dolegliwości związane z układem pokarmowym, które są niesamowicie nieprzyjemne. W przypadku, gdy pojawiają się one częściej, najlepiej zgłosić się do lekarza, ale w warunkach domowych też można sobie troszeczkę ulżyć.
Zioła w ogrodzie

Lecznicza siła leków ziołowych

Wiedza zwykłego Kowalskiego w kwestii ziół i sposobu działania niektórych z nich jest mała. Dawno temu powszechna, zwłaszcza wśród osób z małych miejscowości oraz wsi, stopniowo zanikała. Zatem rodzi się pytanie czy coraz powszechniejsza popularność medycyny naturalnej sprawi, iż leczenie ziołami przeżyje swój renesans?
Ciepła herbatka

Czerwona herbata - właściwości zdrowotne

Czerwona herbata, chociaż znana w kraju oraz Europie od relatywnie niedawna, obecnie znacznie zyskuje na popularności. Rosnąca w Yunnan, jest obecna w chińskiej tradycyjnej kuchni od tysiącleci. Jej najróżniejsze zalety dietetyczne są w nowym tysiącleciu potwierdzone poprzez dużej ilości naukowców w rozmaitych międzynarodowych publikacjach.
Mężczyzna przy samochodzie

O odpowiednim wyposażeniu turystycznej apteczki przed wakacjami. Najważniejsze rady dla turystów

Na urlopowy wyjazd czeka się cały rok, a i czasami planuje się podróż w najdrobniejszych detalach. Ci, którzy wyruszają nad morze lub jadą w góry nie mogą jednakże zamówić słonecznej pogody. Tego rodzaju problemów nie mają ci wczasowicze, którzy wakacje spędzają na zwrotnikowej wyspie, ale wszystkim wypoczywającym mogą przytrafić się różne zdrowotne przypadłości.
Zioła na parapecie

Ziołowe preparaty są używane już od dawna

Zioła są wykorzystywane już od dawien dawna, albowiem nie od dzisiaj mamy świadomość ich korzystnego oddziaływania. Jakie w związku z powyższym są ich najważniejsze atuty?