Czerwona herbata - właściwości zdrowotne

Czerwona herbata, chociaż doskonała w Polsce jak również Europie od stosunkowo niedawna, teraz znacznie zyskuje na popularności. Uprawiana w Yunnan, istnieje w chińskiej tradycyjnej gastronomii od tysięcy lat. Jej liczne zalety zdrowotne są współcześnie potwierdzone poprzez mnóstwa naukowców w licznych międzynarodowych publikacjach.
Właściwości herbaty
Dużo ludzi zadaje sobie pytanie: czerwona herbata – na co pomaga? Do jej głównie poruszanych cech należy wspomaganie wątroby – ma udowodnione łagodne funkcjonowanie odchudzające, ale nie jest to jej jedyny plus. Herbata pu-erh (podobnie jak herbata zielona) posiada dużo przystępnych antyoksydantów, jakie prewetują niebezpiecznemu dla organizmu stresowi oksydacyjnemu, jaki ma działanie postarzające. Ponadto obniża poziom złego cholesterolu, usprawnia krążenie, ma także działanie lekko uspokajające.

Pozostałe artykuły

Lecznicza siła leków ziołowych

Zioła w ogrodzie
Świadomość przeciętnego Kowalskiego na temat ziół i sposobu działania poszczególnych z nich jest niewielka. Dawno temu powszechna, głównie wśród osób z mniejszych miejscowości i wsi, stopniowo zanikała. Czy coraz powszechniejsza popularność medycyny naturalnej sprawi, że ziołolecznictwo przeżyje swoje odrodzenie?


Zdecydowanie należy wówczas wiedzieć, że są duże różnice pomiędzy czerwoną herbatą, a często mylonym z nią rooibosem. Oryginalny smak , a także kolor czerwonej herbaty (tak zwanej herbaty pu-erh) jest osiągany dzięki podwojonej fermentacji, podczas której uwalnia się ogrom przystępnych dla ludzi naturalnych substancji chemicznych – dlatego jest bardzo zazwyczaj zalecana poprzez dietetyków oraz osoby znające się na ziołolecznictwie.
1 2