Czerwona herbata - właściwości zdrowotne

Czerwona herbata, chociaż doskonała w Polsce jak również Europie od stosunkowo niedawna, teraz znacznie zyskuje na popularności. Uprawiana w Yunnan, istnieje w chińskiej tradycyjnej gastronomii od tysięcy lat. Jej liczne zalety zdrowotne są współcześnie potwierdzone poprzez mnóstwa naukowców w licznych międzynarodowych publikacjach.
Właściwości herbaty
Dużo ludzi zadaje sobie pytanie: czerwona herbata – na co pomaga? Do jej głównie poruszanych cech należy wspomaganie wątroby – ma udowodnione łagodne funkcjonowanie odchudzające, ale nie jest to jej jedyny plus. Herbata pu-erh (podobnie jak herbata zielona) posiada dużo przystępnych antyoksydantów, jakie prewetują niebezpiecznemu dla organizmu stresowi oksydacyjnemu, jaki ma działanie postarzające. Ponadto obniża poziom złego cholesterolu, usprawnia krążenie, ma także działanie lekko uspokajające.

Pozostałe artykuły

Opowieść na temat właściwości palenia kawy

ziarna kawy
Kawa to jeden z najczęściej kupowanych artykułów konsumpcyjnych i najważniejszych towarów eksportowych na świecie. Poprzez zawartość kofeiny kawa ma właściwości stymulujące. Ożywia ciało, zwiększa sprawność rozumowania, obniża wyczerpanie umysłowe i cielesne. Ze względu na swoje właściwości pita jest przede wszystkim na rozpoczęcie dnia. Przyjemny wpływ kofeiny kawy zaczyna się odczuwać po około 30 minutach. Palarnia kawy to jedno z priorytetowych miejsc w przebiegu produkcji kawy, który daje możliwość temu aromatycznemu napojowi właściwy aromat, smak i kolor.


Zdecydowanie należy wówczas wiedzieć, że są duże różnice pomiędzy czerwoną herbatą, a często mylonym z nią rooibosem. Oryginalny smak , a także kolor czerwonej herbaty (tak zwanej herbaty pu-erh) jest osiągany dzięki podwojonej fermentacji, podczas której uwalnia się ogrom przystępnych dla ludzi naturalnych substancji chemicznych – dlatego jest bardzo zazwyczaj zalecana poprzez dietetyków oraz osoby znające się na ziołolecznictwie.
1 2