Czerwona herbata - właściwości zdrowotne

Czerwona herbata, chociaż doskonała w Polsce jak również Europie od stosunkowo niedawna, teraz znacznie zyskuje na popularności. Uprawiana w Yunnan, istnieje w chińskiej tradycyjnej gastronomii od tysięcy lat. Jej liczne zalety zdrowotne są współcześnie potwierdzone poprzez mnóstwa naukowców w licznych międzynarodowych publikacjach.
Właściwości herbaty
Dużo ludzi zadaje sobie pytanie: czerwona herbata – na co pomaga? Do jej głównie poruszanych cech należy wspomaganie wątroby – ma udowodnione łagodne funkcjonowanie odchudzające, ale nie jest to jej jedyny plus. Herbata pu-erh (podobnie jak herbata zielona) posiada dużo przystępnych antyoksydantów, jakie prewetują niebezpiecznemu dla organizmu stresowi oksydacyjnemu, jaki ma działanie postarzające. Ponadto obniża poziom złego cholesterolu, usprawnia krążenie, ma także działanie lekko uspokajające.

Pozostałe artykuły

Czy dobrze jest pić nalewki? Na jakie rzeczy są w stanie pomóc? W jakich ilościach powinno się je spożywać?

nalewka
Jak najlepiej spożywać nalewki lecznicze, by się nie upić, a w skuteczny sposób poprawić stan zdrowia? Odpowiedź pewnie nie zaskoczy, bo nalewki jak wszystkie napoje alkoholowe trzeba dozować z umiarem. Nalewka to alkoholowy wyciąg z owoców, ziół i innego rodzaju pożytecznych dla naszego zdrowia składników. Posiada sporą ilość alkoholu, aż do siedemdziesięciu procent, dlatego też należy wiedzieć, jak dużo możemy go spożywać, by faktycznie poprawić stan zdrowia i nie cierpieć przy tym na skutki kaca.


Zdecydowanie należy wówczas wiedzieć, że są duże różnice pomiędzy czerwoną herbatą, a często mylonym z nią rooibosem. Oryginalny smak , a także kolor czerwonej herbaty (tak zwanej herbaty pu-erh) jest osiągany dzięki podwojonej fermentacji, podczas której uwalnia się ogrom przystępnych dla ludzi naturalnych substancji chemicznych – dlatego jest bardzo zazwyczaj zalecana poprzez dietetyków oraz osoby znające się na ziołolecznictwie.
1 2