Żołądek
Otyłość, Światowy Dzień Walki z Otyłością

W jaki sposób leczy się otyłość?

Otyłość obecnie jest zjawiskiem dotyczącym znacznego odsetka ludności. Następstwa tego stanu rzeczy są dość groźne. Człowiek z otyłością może mieć problemy z samodzielnym poruszaniem się. W najgorszych przypadkach człowiek będzie znajdować się jedynie w pozycji leżącej, ponieważ nie będzie już w stanie wstać z łóżka. Natomiast im większy stopień otyłości, tym więcej rozmaitych schorzeń może daną osobę dotknąć.
Otyłość u mężczyzn

Zasady przeprowadzania operacji żołądka – resekcja

Inwazyjny zabieg taki jak resekcja żołądka przeprowadza się jedynie w skrajnych zdrowotnie przypadkach. Inna nazwa tego zabiegu to gastrektomia. Jest to stuprocentowe albo częściowe usunięcie tego narządu oraz rezultat operacji chirurgicznej. Spore oraz niesamowicie bogate doświadczenie naszych chirurgów pozwala żywić stuprocentowe zaufanie do wykonywanych przez nich zabiegów. Szczegółowa analiza każdego przypadku zdrowotnego może pozwolić na określenie, czy rzeczywiście zabieg taki jest rekomendowany.
Zioła w ogrodzie

Lecznicza siła leków ziołowych

Wiedza zwykłego Kowalskiego w kwestii ziół i sposobu działania niektórych z nich jest mała. Dawno temu powszechna, zwłaszcza wśród osób z małych miejscowości oraz wsi, stopniowo zanikała. Zatem rodzi się pytanie czy coraz powszechniejsza popularność medycyny naturalnej sprawi, iż leczenie ziołami przeżyje swój renesans?
lek na zgagę

Na czym polega leczenie zgagi oraz jakiego rodzaju mogą być jej symptomy?

Zgaga to dość niemiła dolegliwość, która opisywana jest jako pieczenie w przełyku. Istnieje parę przyczyn, które powodują pojawienie się zgagi. Może zostać wywołana przez stosowanie niektórych lekarstw np. tych, które zawierają kwas acetylosalicynowy.