Kiedy warto pójść do psychologa? Co powinniśmy wiedzieć? Co można dzięki temu zyskać?

Kiedy warto pomyśleć o wizycie u psychologa? Kiedy zrozumiemy, iż to już jest ta chwila, że nic nam nie pomaga więc musimy umówić się na wizytę? Objawów tego stanu może być wiele, jednakowoż to my powinniśmy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: czego pragniemy od takiej wizyty. Czemu to takie ważne?

Wiele osób decyduje się na wizytę u psychologa, chociaż tak naprawdę nie wie po co. Najbardziej niedobra jest motywacja w stylu: to dziś modne. To oczywiście droga donikąd, bo do psychologa powinny chodzić osoby, które mają określone problemy albo...cele. Owszem, to może niektórych zadziwić, ale psycholog (gabinet psychoterapii wrocław) czy psychiatra to nie jedynie specjalista od problemów, lecz także od osiągania konkretnych celów. Przykład? Planujemy być mniej nieśmiali, pragniemy poprawić autoprezentację, a może bardziej poradzić sobie ze zdenerwowaniem. To dla niektórych mogą być problemy, które przeszkadzają w wielu sytuacjach, lecz powiedzmy sobie szczerze, iż nie uniemożliwiają funkcjonowania (no chyba, że często jesteśmy w takich sytuacjach, na przykład mamy taką pracę).

psycholog
Jeśli postawimy sobie cel przed terapią mamy szanse na najlepsze rezultaty. W przypadku różnych kłopotów sprawa jest pewna: decydujemy się na wizytę, gdyż oczekujemy pomocy. Jeżeli sobie nie możemy sami poradzić, to potrzebujemy kogoś, kto spojrzy z zewnątrz, osoby, która zna się na ludzkiej psychiki, która nas zrozumie. Idziemy się więc do specjalisty, np. gabinet psychologiczny Warszawa i mówimy, z czym jest problem, jakie mamy objawy, w których sytuacjach występują - patrz.


Pozostałe artykuły

Gdy nie możemy rozwiązać problemów w naszym małżeństwie dobrze jest pomyśleć o jakiejś terapii. W jakim momencie jest na to właściwa pora?

psycholog
Terapia małżeńska to czasem ostateczna pomoc dla związku, w jakim partnerzy nie są w stanie się dogadać, stale mają jakieś konflikty i spory, na wierzch wychodzą żale, pretensje, a skrywane urazy pogłębiają ten nieprzyjemny stan. Tego typu konflikt często doprowadza do rozstania. W jakim momencie taka terapia jest sensowna oraz czym różni się od normalnej mediacji?
1 2