Problemy
dziecko

Dlaczego panowie po przekroczeniu czterdziestu lat powinni co najmniej raz na rok odwiedzać urologa.

Panowie z jednej strony bardzo sobie cenią swoją męskość, w wielu przypadkach chwaląc się nią przy każdej możliwości. Lecz jednocześnie potrafią ją bardzo zaniedbywać, choćby przez niewłaściwy tryb życia i unikanie lekarza.
Siedzący tryb życia a hemoroidy

Nietrzymanie moczu - jak leczyć?

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem zdrowotny wielu Polaków. Niewiele schorzeń budzi w pacjentach poczucie dyskomfortu porównywalne z tym towarzyszącym nietrzymaniu moczu. Jakkolwiek jest to dosyć nagminna dolegliwość, którą pacjenci przechodzą w skrytości.
Energia

Przy pojawieniu się których przypadłości chętnie pomogą fachowcy różnych specjalności działający w przychodni Medicus?

"Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz...". Te jakże prawdziwe wyrazy polskiego poety, choć napisane dawno temu, są jednak niezwykle prawdziwe aż do dziś.
alkohol, kieliszki

Gdy czujemy, iż mamy problemy z nadużywaniem alkoholu, wówczas przyda nam się odwyk alkoholowy

Jak idealnie wiadomo dzisiaj jest naprawdę niesamowicie wiele problemów, z jakimi na co dzień musi się mierzyć każdy człowiek, aby mógł spokojnie funkcjonować. Jest to o tyle dojmujące, że tak w istocie wielokrotnie tych problemów pojawia się coraz więcej, nieważne, iż poprzednie jeszcze nie zostały zwolnione.

Borelioza oznaki i leczenie tej niebezpiecznej choroby

Wszystkie choroby mają jakieś oznaki, ale bywa, że i po objawach trudno jest dojść, co to za choroba. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę boreliozę, to objawy niemalże zawsze są identyczne, trudno, więc pomylić boreliozę z inną chorobą. Borelioza objawy i leczenie tej choroby atakującej wiele układów jest skomplikowane. Dlatego pamiętajmy, by po przyjściu do mieszkania z pikniku czy grzybobrania popatrzeć czy nie mamy gdzieś kleszcza, bo bakterie wywołujące boreliozę przenoszone są właśnie przez kleszcze.
wiedza

Jakie uzależnienia są najczęściej spotykane na ulicach? Jakiego rodzaju ośrodki są w stanie takim ludziom pomóc?

Różnego rodzaju sytuacje w ciągu życia sprawiają, iż czasami otaczają nas problemy, z którymi ciężko sobie poradzić. Niektóre osoby w takich trudnych chwilach uciekają w różne używki, które jednak tylko na chwilę przynoszą ulgę.
wizyta w gabinecie psychologa

Czemu dobrze korzystać ze wsparcia psychologa? Kiedy dobrze wybrać się do niego na wizytę? O jakich sprawach powinniśmy pamiętać?

Czasami pojawia się tego rodzaju czas, że jesteśmy zmuszeni skorzystać z usług psychologa albo psychiatry. Ma to miejsce, gdy nie radzimy sobie do końca z naszym dotychczasowym życiem. Objawy zaś są tak mocne, iż nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić.
Grzyby służą zdrowiu

Co do dyspozycji mają aktualnie pacjenci planujący wykonać u siebie korektę wady wzroku.

Wzrok jest dla nas bardzo ważnym zmysłem i trudno nawet jest sobie wyobrazić, jak to nic nie móc zobaczyć. Ale upływ lat i rozmaite czynniki powodują, że u niejednej osoby pojawiają się problemy z widzeniem.
maść

Jak radzić sobie z małymi urazami i nieprzerwanym bólem?

W dobie nieustannego pośpiechu, pracy oraz mnóstwa obowiązków coraz więcej osób skarży się na problemy zdrowotne. Częstokrotnie są to bóle kręgosłupa czy nóg, boleści mięśni bądź inne dolegliwości, jakie poważnie mają wpływ na nasz humor oraz powodują, że nie mamy energii, by robić to, co musimy lub na co mamy chęć. Niesłychanie często wybawieniem w takich sytuacjach okazują się środki takie jak Urydynox czy Lioton 1000, jakie pomagają poradzić sobie z bólem albo innymi kłopotami.
Sushi

Techniki masaży zdrowotnych

Z całą pewnością każdy przynajmniej raz śnił o relaksującym masażu, który może sprawić, że wszelakie problemy i nadmiary obowiązków powędrują w niepamięć.
1 2