Problem
papieros

Po co migdałki dorosłym - kiedy warto usuwać, a w jakim czasie nie?

Migdałki u dorosłych – boleści gardła i pozostałe dolegliwości związane z hipertrofią migdałków, a również przypuszczalną niezbędność ich usunięcia, łączymy przede wszystkim z dziećmi.
wiek

Oferta dostępna dla każdego - czyli jak mądrze wybierać suplementy i dbać o zdrowie

Dieta stanowi istotną rolę w odpowiednim funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Sporo codziennych problemów bierze się z braku równowagi poszczególnych elementów odżywczych.
Sklep medyczny Akson.pl

Balkonik pomagający w rehabilitacji i nie tylko - gdzie kupować takie sprzęty?

Wiele razy, każdy z nas miał okazję widzieć kogoś, kto poruszał się z pomocą kul ortopedycznych, ale również miewaliśmy okazję zauważyć osoby, które posiadają balkonik rehabilitacyjny. Bardzo często osoby, które mają już sowie lata chodzą z pomocą tego typu balkonika. Jest on im niezbędny, żeby mogli w miarę zwyczajnie chodzić.
wizyta u psychologa

Czy dobrze jest skorzystać z internetowej pomocy psychologicznej czy lepiej pójść na wizytę do gabinetu specjalisty?

Schorzenia za zakresu psychologii mają tę przypadłość, że potrzebują przedyskutowania, zdiagnozowania ich przyczyn oraz – jeżeli jest taka potrzeba – rozpoczęcia terapii. Czy zwierzenie się w internecie przypadkowym psychologom da ten sam rezultat jak wizyta u specjalisty?
Strzykawka do podawania znieczulenia pacjentowi

Psycholog typu rodzinnego - dla kogo i w jakich rodzajach problemu?

Wielu ludziom tylko słysząc o Psychologu od pierwszej chwili włącza się "alarm", który każe im mówić, że go nie potrzebują, ponieważ nie mają żadnych "takiego typu" problemów.
mowa

Polskie przychodnie, a także polscy lekarze zlokalizowani na obszarze stolicy Irlandii - Dublina

Irlandia jest to państwo dosyć małe, lecz jak się w rzeczywistości okazuje obfitujące w bardzo dużo narodowości, w tym również polskiej. Na terenie samej stolicy tego kraju - Dublinie, znajdziemy całkiem dużą ilość polaków - tak wielu, że powstały w owym mieście między innymi przeróżne przychodnie, kliniki, czy też gabinety lekarskie - wszystko czego nasza dusza zapragnie, i to wszystko zakładamy My - Polacy, przede wszystkim dla egzystujących w tamtym miejscu innych przedstawicieli naszej narodowości.
zdrowie - landszaft

Dziewczyno - nie daj się pokonać chorobom i badaj się regularnie u ginekologa!

Wizyty u lekarza to niewątpliwie nic przyjemnego - oczywiście pomijamy osoby., które najprawdopodobniej są hipochondrykami lub mają inne tego rodzaju zaburzenia, jednakże w większości przypadków raczej nikt nie lubi chodzić do lekarza. Z jednej strony najczęściej unikamy tego jak możemy, z drugiej jednak musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że niewątpliwie lepiej jest zapobiegać niż leczyć - właściwie każdy z nas zna to przysłowie, jednak ze stosowaniem go w praktyce niestety zazwyczaj bywa już trochę gorzej. Tymczasem regularne badania często pozwalają na wczesne wykrycie różnego rodzaju chorób i wcześniejsze rozpoczęcie leczenia - a nie da się przecież zaprzeczyć, że w takich przypadkach o wiele łatwiej jest o wygranie z chorobą.
dziecko

W jakich sytuacjach może pomóc psycholog dla dzieci? Na czym polega psychoterapia dziecięca? Jakie zachowanie dzieci są niepokojące?

Czasami zdarza się, iż nie tylko dorosłe osoby potrzebują pomocy psychologa w trudnych chwilach. Potrzebują jej także najmłodsi, jacy nie radzą sobie z ciężkimi przeżyciami, albo po prostu z codziennymi problemami. W jakim momencie zgłosić się do tego typu specjalisty?
Zupa porowa z serkiem topionym

Piękny uśmiech oraz zdrowe zęby są niezwykle istotne dla wszystkich ludzi w życiu towarzyskim oraz często także zawodowym

uśmiechnięte osoby zawsze są postrzegane przez innych jako miłe oraz godne zaufania. Dlatego powinniśmy troszczyć się o zęby, aby móc pochwalić się ładnym uśmiechem.
operacyjne leczenie zeza

Różne sposoby, które pomogą nam raz na zawsze wyleczyć wadę wzroku

Obecnie długie kolejki do specjalistów już nikogo nie zaskakują, widok ten stał się wręcz codziennością, a aktualny styl życia powoduje, że choruje coraz więcej osob. Życie w biegu ma swoje konsekwencje w naszym zdrowiu – a jakie są tego skutki? Mamy mało czasu na spożywanie posiłków, zatem jemy w pośpiechu i nierzadko byle co, nie mamy również czasu na relaks, śpimy po kilka godzin dziennie, co odbija się na naszym humorze.