Objawy
wizyta w gabinecie psychologa

Czemu dobrze korzystać ze wsparcia psychologa? Kiedy dobrze wybrać się do niego na wizytę? O jakich sprawach powinniśmy pamiętać?

Czasem pojawia się taki czas, że musimy skorzystać z oferty psychologa lub psychiatry. Dzieje się tak, gdy nie radzimy sobie do końca z normalnym funkcjonowaniem. Objawy natomiast są tak silne, że nie można sobie z nimi dać rady.
szpital

W jaki sposób poradzić sobie z nietrzymaniem moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla osób, które chorują na tę przypadłość. Nierzadko zdarza się tak, że osoby dotknięte tą chorobą wcale nie wybierają się do lekarza, gdyż jest to dla nich za bardzo krępujące. Statystyki potwierdzają, że do choroby nie przyznaje się nawet 1/3 chorujących. Aktualnie problem nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów Polaków. Dwa razy częściej chorują kobiety.
Tabletki

Jak wybrać preparaty i leki bez recepty

Są choroby, z którymi nie idziemy od razu do przychodni. Staramy się poradzić sobie we własnym zakresie wykorzystując dostępne bez recepty preparaty. Trzeba jednakże być ostrożnym decydując się na nie. Czytajmy z uwagą wszystkie ulotki, przeprowadzajmy próby alergiczne, aby nie okazało się, że zakupiony preparat nam szkodzi zamiast pomagać.
masc na hemoroidy

Problemy związane z układem trawiennym? Bez wątpienia wyszukasz na nie sposób, lecz lepiej idź do lekarza

Polakom bardzo często dokuczają dolegliwości związane z układem pokarmowym, które są niesamowicie nieprzyjemne. W przypadku, gdy pojawiają się one częściej, najlepiej zgłosić się do lekarza, ale w warunkach domowych też można sobie troszeczkę ulżyć.
leki

Hemoroidy - jak je leczyć

Hemoroidy dotykają wiele osób, a mimo tego nadal bardzo często należą do tematu tabu. Niektórzy nie wiedzą co to są i jak wyglądają hemoroidy. Są to inaczej żylaki odbytu, a dokładnie żyły znajdujące się w dolnej części odbytu, które przez chorobę nabrzmiały i poszerzyły się.
depresja

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

Czy posiadamy świadomość co to jest depresja?

Nie posiadamy na nic ochoty, wszystko nas męczy, denerwuje i posiadamy wrażenie że cały świat staje przeciwko nam, gdy my przecież tylko chcemy troszeczkę poleżeć w łóżku oraz nic nie robić? A może posiadamy kogoś, kogo zachowanie zaczyna nas martwić i posiadamy poczucie, że już w ogóle nie mamy szansy do niego docierać?
myszka

Problemy trzustki i ich skutki

Trzustka to jeden z najważniejszych organów w ludzkim organizmie. Odpowiada ona za dwie ważne czynności – jedna z nich to dostarczanie enzymów do jelita cienkiego, pozwalają one bowiem na trawienie pożywienia, takich jak białka czy tłuszcze .
Białystok

W tym przypadku przyda się właściwy psycholog lub psychoterapeuta, zatem nie czekaj i szukaj wsparcia w swoim mieście

Dzisiaj osoby z regionu dolnośląskiego, które potrzebują wsparcia kompetentnego psychologa lub psychoterapeuty, nie muszą się martwić. W mieście funkcjonuje wiele praktyk, dzięki czemu bez trudu dostaną pomoc dla siebie albo najbliższych.
Góry z samolotu

Jak wyekwipować domową apteczkę?

Nie musimy zmieniać mieszkania w aptekę, ale domową apteczkę warto posiadać. Trzymane pod ręką opatrunki mogą ocalić życie. A podane odpowiednio wcześniej farmaceutyki mogą pomóc uniknąć wizyty u doktora.


Jak wyekwipować domową apteczkę?

Zawartość apteczki domowej zależy tak naprawdę od wymogów domowników.
apteka

Wyleczenie alergii raz na wieki, czy to w ogóle jest możliwe?

Pyłki traw, roztocza kurzu domowego, zarodniki pleśni i wiele, wiele innych to tylko początek listy alergenów, które w dzisiejszych czasach nas uczulają. Pewne jest, że każdy kto boryka się z objawami alergii wolałby jak najszybciej się ich pozbyć, ponieważ nie ma nic miłego w ciągłym katarze, załzawionych oczach, które dokuczają w wyraźnym widzeniu. Z tego też powodu wiele przedsiębiorstw farmaceutycznych od mnóstwa lat produkuje recepturę leku dającego możliwość na pozbycie się objawów alergii już na amen. Jednakże wiele badaczy ma co do tego niemałe wątpliwości.
1 2