Objawy
depresja

Jak leczyć depresję? I czym ona jest?

Czy dowiadywaliśmy się co to jest depresja?

Nie mamy na nic chęci, wszystko nas nuży, denerwuje i posiadamy wrażenie że cały świat staje przeciw nam, gdy my przecież jedynie chcemy trochę pobyć w łóżku i nic nie zrobić? A być może mamy kogoś, kogo zachowanie rozpoczyna nas martwić i posiadamy wrażenie, że już w ogóle nie mamy możliwości do niego dotrzeć?
Góry z samolotu

Jak wyekwipować domową apteczkę?

Nie musimy zamieniać domu w aptekę, lecz domową apteczkę należy posiadać. Trzymane pod ręką opatrunki mogą ocalić życie. Zaś podane odpowiednio wcześnie specyfiki mogą pomóc uniknąć wizyty u lekarza.


Jak wyekwipować domową apteczkę?

Skład apteczki domowej zależy tak naprawdę od wymogów domowników.
psychologia

W jaki sposób dzieci poradzić sobie mogą z problemami, dlaczego tak duże znaczenie ma pomoc psychologa.

Dzieci mogą mieć wiele różnych problemów i zadaniem rodziców jest zapewnienie im pomocy w czasie ich rozwiązania. Błahe pozornie sprawy, jakie dorosłym wydają się nic nie znaczące, dla piętnastolatka mogą stać się najważniejszą rzeczą w życiu. Niestety dorośli często o tym zapominają, albo wygodniej będzie im nie przejmować się zbędnymi i nieistotnymi szczegółami.
pomoc

Kiedy warto jest udać się do psychologa?? Zadanie psychologa

Gdy boli nas ząb, jak najprędzej umawiamy się na wizytę u dentysty. Złamanej nogi również nie staramy się sami nastawiać. Udajemy się do chirurga. Ze chorą duszą jest tak samo.
szpital

W jaki sposób poradzić sobie z nietrzymaniem moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Nierzadko bywa tak, że chorzy w ogóle nie wybierają się do lekarza, ponieważ jest to dla nich za bardzo krępujące. Liczby potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Obecnie kłopot nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów Polaków. dwukrotnie częściej zapadają na tę chorobę kobiety.
medykamenty

Gdzie warto kupować dziś leki?

Spora część z nas niezmiernie dobrze wie, że posiadanie dobrego zdrowia jest jednym z głównych naszych celów w czasie całego życia. Nabyte przez nas przeróżne dolegliwości są w stanie w znacznym stopniu przyczyniać się na nasze funkcjonowanie, w następstwie tego pragniemy się możliwie jak najlepiej ochronić przed taką ewentualnością. Nie jest to jednak zadanie bezproblemowe.
ból gardła

Nim się obejrzymy i tegoroczne lato pożegna nas na dobre, a jego miejsce zajmie nieciesząca się sławą jesień

Szaruga i chlapaniny wspomagane silnym wiatrem na żadną osobę nie mają dobroczynnego oddziaływania, a przeziębienia i grypa zaczną atakować wszystkich.


Nim się obejrzymy i tegoroczne lato pożegna nas na dobre, a jego miejsce zajmie nieciesząca się sławą jesień

Nie oszczędzają bynajmniej żadnego. Starszy, młodszy czy maleńkie dziecko jest w równym stopniu wystawione na zachorowanie.
niepłodność

Co można zakupić w aptekach w sieci? Jakie sprzęty są dobre w domu?

Sporo osób poszukujących pomocy na swoje dolegliwości posiłkuje się internetem. Znajduje tam nie tylko porady, opisy dolegliwości, lecz też różnego rodzaju leki czy suplementy, jakie pomagają na różne problemy ze zdrowiem.
choroba

Czym jest choroba nieugaszonego pragnienia oraz w jaki sposób ją leczyć?

Moczówka prosta nazywana jest chorobą nieugaszonego pragnienia, w takim samym szczeblu może dotykać panie, oraz mężczyzn. Zazwyczaj rozpoznawana jest między 10 a 40 rokiem życia.


Tabletki

Jak wybrać preparaty i leki bez recepty

Istnieją choroby, z którymi nie biegniemy od razu do przychodni. Robimy coś by zaradzić im na własną rękę stosując dostępne bez recepty preparaty. Musimy jednak uważać decydując się na nie. Nie zapominajmy, żeby czytać z uwagą wszystkie ulotki, przeprowadzajmy próby alergiczne, by nie okazało się, że zakupiony środek nam szkodzi zamiast pomagać.
1 2 3