Objawy
psychologia

W jaki sposób dzieci poradzić sobie mogą z problemami, dlaczego tak duże znaczenie ma pomoc psychologa.

Dzieci mogą mieć wiele różnych problemów i zadaniem rodziców jest zapewnienie im pomocy w czasie ich rozwiązania. Błahe pozornie sprawy, jakie dorosłym wydają się nic nie znaczące, dla piętnastolatka mogą stać się najważniejszą rzeczą w życiu. Niestety dorośli często o tym zapominają, albo wygodniej będzie im nie przejmować się zbędnymi i nieistotnymi szczegółami.
pomoc

Kiedy warto jest udać się do psychologa?? Zadanie psychologa

Gdy boli nas ząb, jak najprędzej umawiamy się na wizytę u dentysty. Złamanej nogi również nie staramy się sami nastawiać. Udajemy się do chirurga. Ze chorą duszą jest tak samo.
szpital

W jaki sposób poradzić sobie z nietrzymaniem moczu - wyjaśnienie problemu, objawy i sposoby leczenia

Nietrzymanie moczu to niezwykle wstydliwy problem dla ludzi, którzy chorują na tę przypadłość. Nierzadko bywa tak, że chorzy w ogóle nie wybierają się do lekarza, ponieważ jest to dla nich za bardzo krępujące. Liczby potwierdzają, że do problemu nie przyznaje się ok. 1/3 chorujących. Obecnie kłopot nietrzymania moczu dotyczy od 4 do 5 milionów Polaków. dwukrotnie częściej zapadają na tę chorobę kobiety.
medykamenty

Gdzie warto kupować dziś leki?

Spora część z nas niezmiernie dobrze wie, że posiadanie dobrego zdrowia jest jednym z głównych naszych celów w czasie całego życia. Nabyte przez nas przeróżne dolegliwości są w stanie w znacznym stopniu przyczyniać się na nasze funkcjonowanie, w następstwie tego pragniemy się możliwie jak najlepiej ochronić przed taką ewentualnością. Nie jest to jednak zadanie bezproblemowe.
ból gardła

Nim się obejrzymy i tegoroczne lato pożegna nas na dobre, a jego miejsce zajmie nieciesząca się sławą jesień

Szaruga i chlapaniny wspomagane silnym wiatrem na żadną osobę nie mają dobroczynnego oddziaływania, a przeziębienia i grypa zaczną atakować wszystkich.


Nim się obejrzymy i tegoroczne lato pożegna nas na dobre, a jego miejsce zajmie nieciesząca się sławą jesień

Nie oszczędzają bynajmniej żadnego. Starszy, młodszy czy maleńkie dziecko jest w równym stopniu wystawione na zachorowanie.
niepłodność

Co można zakupić w aptekach w sieci? Jakie sprzęty są dobre w domu?

Sporo osób poszukujących pomocy na swoje dolegliwości posiłkuje się internetem. Znajduje tam nie tylko porady, opisy dolegliwości, lecz też różnego rodzaju leki czy suplementy, jakie pomagają na różne problemy ze zdrowiem.
choroba

Czym jest choroba nieugaszonego pragnienia oraz w jaki sposób ją leczyć?

Moczówka prosta nazywana jest chorobą nieugaszonego pragnienia, w takim samym szczeblu może dotykać panie, oraz mężczyzn. Zazwyczaj rozpoznawana jest między 10 a 40 rokiem życia.


Tabletki

Jak wybrać preparaty i leki bez recepty

Istnieją choroby, z którymi nie biegniemy od razu do przychodni. Robimy coś by zaradzić im na własną rękę stosując dostępne bez recepty preparaty. Musimy jednak uważać decydując się na nie. Nie zapominajmy, żeby czytać z uwagą wszystkie ulotki, przeprowadzajmy próby alergiczne, by nie okazało się, że zakupiony środek nam szkodzi zamiast pomagać.

Czemu warto korzystać z pomocy psychologa? Kiedy warto pójść do niego na wizytę? O jakich sprawach koniecznie pamiętać?

Czasami przychodzi tego rodzaju czas, iż musimy skorzystać z oferty psychologa albo psychiatry. Ma to miejsce, gdy nie radzimy sobie do końca z naszym dotychczasowym życiem. Objawy zaś są tak mocne, iż nie jesteśmy w stanie sobie z nimi dać rady.

LEKARZ KTÓRY POWINIEN WIEDZIEĆ WSZYSTKO

Wiele razy musieliśmy iść do lekarza. Najpierw rodzice prowadzili nas do lekarza dziecięcego. Z czasem sami zaczęliśmy odwiedzać lekarza rodzinnego. Kiedy dorośliśmy i w końcu dotarło do nas, że niektóre powtarzające się objawy to nie jedynie skutek wczorajszych imprezy i niekończącego się kaca, zrozumieliśmy również, że przed internistą nie można nic ukrywać.
1 2 3